Mniej energii potrzebnej do kopania Bitcoina

Data dodania: 10 września 2019 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
Coraz mniej energii pochłania wykopanie 1 Bitcoina Coraz mniej energii pochłania wykopanie 1 Bitcoina
Źródło: Pok Rie / Pexels

Wydobywanie kryptowaluty Bitcoin wymaga wykorzystania wysokich nakładów energii. Mówiło się niegdyś o tym, że takie wydobycie zużywa dziennie tyle energii, która wystarczyłaby do zasilenia małego miasta w USA. Tymczasem jak pokazują najnowsze dane, zużycie energii w sieci najpopularniejszej kryptowaluty Bitcoin staje się coraz mniejsze. Portal Statista pokazał, że do zasilenia sieci BTC potrzeba dziś mniej energii elektrycznej niż miało to miejsce wcześniej. Jak widać, próby poprawy wydajności sieci dały rezultaty.

Wpłata środków na poczcie w BitBay

Giełda kryptowalutowa BitBay ponownie uruchomiła dla swoich klientów system wpłat walut fiat. Wypłaty mają z kolei działać do kilku dni. Oznacza to, że w związku z uczestnictwem w giełdzie BitBay jej uczestnicy będą mogli skorzystać z alternatywnych wpłat i wypłat na platformie za pomocą poczty. Za pośrednictwem placówki pocztowej można już dokonać wpłaty pieniędzy na konto użytkownika na giełdzie BitBay. Potrzebny będzie do tego standardowy druk formularza wpłaty. Pamiętać należy przy tym o poprawności tytułu przekazu. Opcję przelewu środków na BitBay mają Urzędy Pocztowe oraz Filie Urzędów Pocztowych, ale już nie Agencje Pocztowe.

Binance z własnym stablecoinem

Dzięki współpracy Binance z Paxos wkrótce zostanie uruchomiony stablecoin Binance USD. Ma on mieć oparcie w walucie amerykańskiej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Binance, Paxos Trust Company nawiązała współpracę z globalną giełdą kryptowalutową Binance. Jej celem jest wprowadzenie na rynek waluty typu stablecoin denominowanej w USD. Projekt zyskał już akceptację ze strony Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork.

Jeszcze we wrześniu tego roku stablecoin BUDS będzie dostępny na platformie Paxos i będzie można go kupić w stosunku 1:1 za dolary amerykańskie. Stablecoin znajdzie się też na giełdzie Binance.com, gdzie sparowany zostanie z BTC, BNB i XRP.

Apple interesuje się kryptowalutami

CNN informowało w ubiegłym tygodniu, że Apple przygląda się kryptowalutom i uważa je za interesujące zjawisko. Mają one interesujący, długoterminowy potencjał, który być może zostanie w przyszłości wykorzystany.

To nie pierwszy raz, gdy firma o globalnym zasięgu i ogromnej wartości interesuje się tematyką kryptowalutową, czego najlepszym przykładem jest Facebook i jego plany stworzenia własnej kryptowaluty LibraCoin. Jeśli Apple poszedłby podobną drogą co Facebook, byłby to poważny zastrzyk kapitału dla całego rynku kryptowalutowego.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!