Malejące przychody górników BTC

Data dodania: 6 lipca 2021 r. / Aktualizacja: 6 lipca 2021 r.
Maleją zarobki górników Spadek zarobków górników. W ostatnim miesiącu - spadek hash rate o 40%
Źródło: cottonbro studio / Pexels

Dane on-chain wskazują, że gwałtownie maleje liczba górników działających w sieci Bitcoina, a wraz z nimi liczba nowowyprodukowanych Bitcoinów. Spadek ten spowodował, że dziennie wydobywa się zaledwie 58 nowych monet. Wszystko to musiało spowodować, że w kieszeniach górników BTC jest coraz mniej pieniędzy. Ich dochody maleją, a wszyscy zainteresowani czekają na nadchodzącą korektę wartości tej kryptowaluty.

W ciągu miesiąca spadł o 40 proc. hash rate Bitcoina, zaś w perspektywie ostatnich sześciu miesięcy spadek ten jest jeszcze wyższy i wynosi 60 proc. Hash rate to metryka ukazująca ilość pracy wykonanej przez górników na blockchainie. Specjaliści oceniają, że wynika to z rozprawy Chin z górnikami BTC.

II kwartał 2021 roku najgorszy dla Bitcoina od 2018 roku

Ostatnie 3 miesiące, czyli II kwartał 2021 roku nie był najlepszy dla BTC. Właściwie, zakończył on najgorszy kwartał licząc od czasu bessy występującej w 2018 roku. Był to jednocześnie trzeci najgorszy kwartał od 2014 roku. Bitcoin stracił w tym okresie ponad 40 proc. wartości, choć jeszcze na koniec marca bieżącego roku wielu komentatorów rynku kryptowalutowego prognozowało, że będzie zupełnie inaczej. Przez chwilę wydawało się, że ich przewidywania się spełnią, kiedy zanotowano rekord wzrostu cen Bitcoina na poziomie 65 000 USD w połowie kwietnia.

Pomimo tych niekorzystnych dla cyfrowego złota danych, nadal Bitcoin ma 20-procentową przewagę cenową względem wyceny z początku tego roku. Drugi kwartał 2021 roku zakończył się wyceną na poziomie 35 037 dolarów, podczas gdy 1 kwietnia wyceniany był na 58 789 USD.

Plan B uważa, że czeka nas hossa na Bitcoinie, która spowoduje, że do końca sierpnia 2021 roku waluta ta wzrośnie o ponad 40 proc. Jeśli tak się stanie, może ona być wyceniana na poziomie powyżej 47 000 USD.

ATRI z BitBay

Giełda kryptowalutowa BitBay ogłasza, że będzie oferować handlującym nową, choć klasyczną kryptowalutę – ATRI, która stworzona została przez ATARI. Ta kultowa firma działająca od wielu lat na rynku gier wideo stworzyła kryptowalutę $ATRI, która ma ogromny potencjał wzrostowy. Na BitBay ATRI będzie dostępna w walutach FIAT – PLN i EUR oraz USDT. Każdy użytkownik może już zasilać swoje portfele ATRI, a od 5 lipca 2021 roku ruszyła sprzedaż tej kryptowaluty.

CBDC Ukrainy na równi z innymi środkami płatniczymi

Na razie CBDC na Ukrainie nie zostało jeszcze uruchomione, a e-hrywna znajduje się obecnie w fazie badawczo-rozwojowej. Niemniej już teraz Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła ustawę o usługach płatniczych, na mocy której e-hrywna, czyli ukraińskie CBDC, stało się standardem płatności.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)