Learning Coin – dzieło IMF i Banku Światowego

Data dodania: 16 kwietnia 2019 r. / Aktualizacja: 16 kwietnia 2019 r.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy tworzą kryptowalutę, aby edukować ludzi czym jest Blockchain
Źródło: Pexels

Banki centralne na całym świecie rozważają emisję własnych kryptowalut, gdy tymczasem holding finansowy JP Morgan Chase & Co. tworzy JPM Coin. Międzynarodowy Fundusz Walutowy - IMF wraz z Bankiem Światowym poszedł w jego ślady. Wyemitował „Learning Coin”, czyli wirtualną walutę, co prawda pozbawioną wartości. Celem takiego działania jest przybliżenie schematu działania Blockchain. Aplikacja „Learn Coin” ma służyć do lepszego zrozumienia technologii stojącej za kryptoaktywami. Będzie koncentratorem sieciowym z blogami, filmikami i prezentacjami multimedialnymi.

Obecnie „Learning Coin” znajduje się w fazie testów, a personel Banku Światowego oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego będzie zarabiał coiny w zamian za osiągnięcie wyznaczonych edukacyjnych kamieni milowych. Coiny będzie można później wymienić na nagrody. Dzięki temu zostanie dowiedzione, że tokeny nie mają tylko wirtualnego wymiaru, ale z powodzeniem mogą być wykorzystywane w prawdziwym życiu.

Samsung rozszerza działalność platformy Nexledger

Znanym na całym świecie przedsiębiorstwem z branży produkcji sprzętu elektronicznego jest Samsung. Firma ta inwestuje jednocześnie w technologię Blockchain. Wydane w ubiegłym tygodniu oświadczenie koreańskiego koncernu świadczy jednoznacznie o tym, że Samsung SDS nawiązał współpracę z indyjskim gigantem branży IT, mianowicie Tech Mahindra. Współpraca ta ma na celu wkroczenie na zagraniczny rynek Blockchain przy użyciu platformy Nexledger. Została ona stworzona przez Samsunga SDS już w 2017 roku. W ramach udostępniania komercyjnego pozwala ona łączyć różne funkcje w Hyperledger Fabric oraz Ethereum.

Indyjska firma ma skorzystać z niej, aby wspomagać swoje procesy operacyjne oraz pracować w porozumieniu z Samsungiem nad kolejnymi rozwiązaniami komercyjnymi na bazie Blockchaina.

Pakistan i nowe przepisy dotyczące waluty cyfrowej

Mając na celu poprawę wyników w zwalczaniu przestępczości finansowej, w Pakistanie wdrażane są nowe regulacje dotyczące kryptowalut. Ma zacząć obowiązywać tam system zezwoleń dla instytucji pieniądza elektronicznego. Tymczasem od kwietnia ubiegłego roku handel kryptowalutami w Pakistanie jest zakazany. Nowe przepisy pomogą w regulacji cyfrowej waluty w całym kraju.

Karty debetowe VISA od Coinbase

Jedna z największych w skali światowej giełd kryptowalutowych Coinbase wypuściła w ubiegłym tygodniu karty debetowe VISA. Podejmując współpracę z największym operatorem płatności na świecie, Coinbase stworzyła kartę Coinbase Card, bezpośredni podłączoną do konta klienta na giełdzie Coinbase.com.  Kartę można zamówić za 25 złotych. Do obsługi karty potrzebna jest aplikacja mobilna, w której wybiera się, którą kryptowalutę chcemy poświęcić na codzienne płatności w milionach miejsc na całym globie. Karta Coinbase jest dostępna dla klientów w Wielkiej Brytanii, ale giełda obiecuje ekspansję na Europę już wkrótce.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!