Kurs Bitcoina – w górę czy w dół

Data dodania: 25 listopada 2019 r. / Aktualizacja: 21 marca 2020 r.
Rozbieżne opinie ekspertów kryptowalutowych. Jeden mówi o spadkach, a drugi o wzrostach - nawet do 100 tys USD. Rozbieżne opinie ekspertów kryptowalutowych. Jeden mówi o spadkach, a drugi o wzrostach - nawet do 100 tys USD.
Źródło: Lukas / Pexels

Zdaniem Petera Brandta, jednego z najbardziej znanych analityków w branży kryptowalutowej, powiedział, że kurs Bitcoina może znajdować się na wykresie przez ładnych parę kolejnych miesięcy na poziomie zaledwie 5500 dolarów, zanim znów zacznie rosnąć. Jak na razie jednak BTC kosztuje nieco ponad 7200 dolarów.

Zupełnie odwrotną opinię wyraził Charles Hoskinson, współzałożyciel Ethereum (ETH) i zarazem twórca kryptowaluty Cardao (ADA). Powiedział on, że Bitcoin wróci do miejsca na wykresie w okolicach ponad 10 000 dolarów, a później może osiągnąć cenę nawet 100 000 USD za 1 BTC.

FED zaprzecza, że wyemituje cyfrowego dolara

Bank centralny USA, czyli Fed odpowiedział na zadane pytanie dotyczące emisji cyfrowej waluty. Do Fed zostało ono skierowane przez rep. Frencha Hilla i rep. Billa Fostera. Instytucja ta wyraża zaniepokojenie potencjalnym ryzykiem dla dolara, jakie powstałoby w momencie emisji globalnej cyfrowej waluty przez każdy kraj czy prywatną firmę. Powell, szef Fed, powiedział, że instytucja ta nie ma planów związanych z emisją cyfrowego dolara. Jego zdaniem nie przyniósłby on krajowi takich korzyści, które mógłby dać innym narodom.

BitBay oferuje nową kryptowalutę

Największa polska giełda kryptowalutowa, BitBay, działająca nieprzerwanie od połowy 2014 roku, oferuje nowość - kryptowalutę Global Game Coin. GGC dostępny jest na BitBay od 20 listopada 2019 roku. To kryptowaluta stworzona na potrzeby działania GG World Lottery. Z kolei ona sama jest pierwszą światową loterią online, która działa w oparciu o licencjonowane, krajowe loterie online, z wykorzystaniem technologii blockchain oraz Generatora Liczb Prawdziwie Losowych (True Random Number Generator).

Chiny chcą emisji własnej cyfrowej waluty

W przeciwieństwie do USA, Chiny zapowiadają, że w ciągu 6-12 miesięcy pojawi się na rynku wirtualny juan. CNBC opublikowało wywiad z partnerką funduszu venture capital skoncentrowany na inwestowaniu w technologię blockchain, Edith Yeung, która powiedziała, że szybko powstanie cyfrowa waluta Chin.

Bitcoin jako własność na Wyspach Brytyjskich

Władze Wielkiej Brytanii orzekły, że Bitcoin, podobnie jak i inne kryptowaluty i ich tokeny są własnością. Co to oznacza w praktyce? Może dojść w najbliższej przyszłości do dalszego rozwoju cyfrowych walut w tym kraju.

Werdykt w kwestii uznania Bitcoina za własność wydał specjalny panel pod przewodnictwem starszego sędziego Sądu Najwyższego, Sir Geoffrey Vosa. W oświadczeniu wskazano, że kryptowaluty i tokeny mają wszystkie cechy własności.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!