O kryptowalutach według Donalda Trumpa

Data dodania: 7 września 2021 r. / Aktualizacja: 7 września 2021 r.
Biały dom Donald Trump uważa kryptowaluty za niebezpieczne aktywa.
Źródło: Aaron Kittredge / Pexels

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump udzielił wywiadu dla Fox Business. Został zapytany o swoje poglądy dotyczące potencjału Bitcoina i ogólnie rynku kryptowalut. Dla Trumpa kryptowaluty są fałszywe i grożą potencjalną katastrofą. Dla USA priorytetem powinna być jego zdaniem ochrona suwerenności dolara amerykańskiego. To wydaje się ważniejsze niż korzyści, które mogą zaoferować kryptowaluty i technologia blockchain.

Jednak opinia wyrażona oficjalnie przez Donalda Trumpa nie wpłynęła w sposób znaczący na wyceny kryptowalut na giełdach światowych. Spadek na Bitcoinie wyniósł zaledwie 0,5 proc. w ciągu doby.

Cardano po 3 dolary

Na giełdzie Bitfinex w poprzednim tygodniu kurs Cardano (ADA) wzrósł ponad granicę 3 USD, ustanawiając tym samym swoje ATH. To potwierdza fenomen tej kryptowaluty. W samym 2021 roku zdrożała ona o ponad 1567 proc. W skali ostatniego tygodnia jest to 19-procentowy wzrost.

Cardano ADA przebija 3 USD (wykres)

Bitcoin ponownie przekroczył granicę 50 000 dolarów

W pierwszym tygodniu września bieżącego roku Bitcoin zaliczył odbicie i przekroczył granicę 50 000 dolarów. Dokładnie 2 września 2021 roku za 1 BTC należało zapłacić 50 023 USD. Przekładało się to na wzrost ceny w ciągu doby o 6 proc. i o tyle samo w perspektywie ostatniego tygodnia.

Z tego względu wielu komentatorów i aktywnych graczy rynku kryptowalutowego twierdzi, że Bitcoin ma właściwie otwartą drogę do tego, aby jeszcze przed końcem roku przebić granicę 100 000 USD za 1 BTC. Inwestorzy mówią, że przebicie granicy 50 tys. USD jest jak potwierdzenie tego, że Bitcoin będzie kontynuować hossę.  Taką opinię wyraził też starszy strateg inwestycyjny Bloomberga, Mike McGlone.

BTC ponownie przekracza granicę 50 tys. USD (wykres)

Giełda Binance planuje własne IPO

Nie od razu, ale w perspektywie 3 kolejnych lat giełda kryptowalutowa Binance, a właściwie Binance.US planuje swoje IPO. Na podobny krok już zdecydowała się giełda Coinbase, która stała się pierwszą dużą firmą w kryptowalutowej branży, która wprowadziła swoje akcje do publicznego obrotu. Miało to miejsce w kwietniu 2021 roku, a jej papiery można było kupić na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku po cenie około 400 dolarów. Niestety, kurs tychże papierów spadł w ciągu kilku miesięcy do poziomu około 265 dolarów.

Binance chce przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną w ciągu najbliższych 36 miesięcy.

Wkrótce będzie można dodawać adres BTC i ETH do profilu na Twitterze

Szef ds. produktu Twittera, Kayvon Beykpour zasugerował, że już wkrótce ten serwis będzie umożliwiał swoim użytkownikom dodawanie adresów BTC i ETH do swoich profili. Dzięki temu mogliby oni nawzajem płacić sobie w kryptowalutach.

Firma Lay's emituje własne NFT w Rumunii

Znana na całym świecie marka chipsów i słonych przekąsek Lay's należąca do koncernu PepsiCo podjęła współpracę z platformą aktywów cyfrowych Project Art. Zaowocowało to uruchomieniem projektu niewymiennego tokena (NFT) tej marki w Rumunii.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)