Kryptowaluty jako uznana forma inwestycji – przełomowy wyrok w Australii

Data dodania: 3 marca 2020 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.
Kryptowaluty jako poręczenie majątkowe. Świat się zmienia. Kryptowaluty jako poręczenie majątkowe. Świat się zmienia.
Źródło: Lukas / Pexels

W Australii przed sądem rejonowym Nowej Południowej Walii toczy się sprawa o zniesławienie. W jej ramach sędzia Judith Gibson zezwoliła na użycie kryptowalut jako zabezpieczenia sądowego. Uznała ona, że kryptowaluty są uznaną formą inwestycji, pomimo faktu, że podlegają dużym wahaniom kursowym.

Sąd nakazał stronie oskarżającej wpłacić około 13 tys. dolarów na rachunek bankowy chroniony przez władze. Pieniądze te miały być zabezpieczeniem na pokrycie części kosztów prawnych pozwanego, na wypadek wycofania się oskarżyciela. Pozwolił jednocześnie na to, by oskarżyciel skorzystał przy tym ze swojego konta na giełdzie kryptowalutowej.

Kaspersky Lab chce użyć Blockchaina do liczenia głosów w wyborach

Z początkiem lutego 2020 roku w stanie Iowa odbyły się prawybory, które miały pomóc w wyłonieniu kandydata na prezydenta w obozie Demokratów. Głosy miały być liczone za pomocą aplikacji IowaRecorder, przygotowanej przez firmę Shadow Inc. Jak się okazało, aplikacja całkowicie zawiodła, a wyniki prawyborów Demokraci poznali dopiero po 3 dniach od głosowania.

Pomoc demokracji i samym Demokratom zaproponowała firma Kaspersky Lab, która twierdzi, że w tworzeniu nowego systemu do głosowania mógłby pomóc Blockchain. Joshua Simmons, członek zarządu Open Source Initiative, która promuje oprogramowania typu open source, powiedział, że takie oprogramowanie jest ważnym krokiem w tworzeniu przejrzystości, pielęgnowaniu zaufania i budowaniu bardziej odpornych systemów.

Kaspersky Lab oferuje istniejący program Polys, który bazuje na łańcuchu bloków. Użytkownicy Polys, a tym samym wyborcy, podczas głosowania mieliby przydzielone unikalne kody QR lub tokeny. Kolejnym krokiem byłoby ich zeskanowanie i oddanie głosu na konkretnego kandydata. Wyniki głosowania byłyby znane w tym samym dniu, a uczestnicy mieliby zapewnioną pełną anonimowość dzięki szyfrowaniu głosów.

Litecoin w bitomatach w Korei Południowej

W ponad 13 tys. bitomatach w Korei Południowej można już nabyć kryptowalutę Litecoin (LTC), czyli siódmą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej. Było to możliwe dzięki nawiązaniu przez Litecoin Foundation LTC partnerstwa z MeconCash. Forma ta integruje obecnie popularną kryptowalutę LTC z platformą M. Pay, umożliwiając posiadaczom Litecoinów wysyłanie przekazów pieniężnych do Korei Południowej z zagranicy i dając im dostęp do szybkiej zamiany cyfrowych monet na gotówkę.

Boerse Stuttga oferuje nowy produkt – bitcoinowy ETP

W ubiegłym tygodniu druga co do wielkości giełda w Niemczech, Boerse Stuttgart, zaoferowała u siebie nowy produkt inwestycyjny dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych. To bitcoinowy ETP – 21Shares Short Bitcoin ETP. To pierwsze tego typu narzędzie dla branży inwestycyjnej dotyczące Bitcoina. ETP będzie zabezpieczony przez bazowy składnik w stosunku 1:1.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!