Spadki kursu na Bitcoinie

Data dodania: 2 marca 2021 r. / Aktualizacja: 13 marca 2023 r.
Korekty są naturalną częścią rynków finansowych. Nigdy nie ma tak, że walor idzie w linii prostej to the Moon. Korekty są naturalną częścią rynków finansowych. Nigdy nie ma tak, że walor idzie w linii prostej to the Moon.
Źródło: Pia / Pexels

Jeszcze do niedawna BTC przebijało kolejne psychologiczne wartości wyceny. Jednak z dniem 23 lutego 2021 roku wszystko uległo zmianie, a giełdy kryptowalutowe na świecie zanotowały korektę wartości Bitcoina. Był on wówczas wyceniany poniżej granicy 47 tys. USD. Rekordowa strata spowodowana została presją sprzedażową z rynków. To potwierdza, że kurs BTC charakteryzuje się wysokim ryzykiem zmienności. Cena Bitcoina spadła w ciągu paru dni o ponad 12 000 USD. W ślad za Bitcoinem podążyły również inne altcoiny, które obniżyły swoją wycenę. W ostatnim tygodniu lutego kapitalizacja rynku kryptowalut straciła w związku z tym ponad 260 miliardów dolarów w ciągu zaledwie 24 godzin. Obecnie, na dzień 1 marca 2021 roku BTC nie odrobiło jeszcze niedawnych strat z potężnej korekty i kosztowało nieco ponad 48 tys. USD za 1 BTC.

Zakładka dedykowana kryptowalutom w Google Finance

Serwis finance.google.com (Google Finance) ma obecnie dodatkową zakładkę dla kryptowalut, w której prezentowane są ich ceny. Sekcja „Crypto” pojawia się teraz w kategorii „Porównaj rynki” w parze z konwencjonalnymi rynkami akcji oraz walut. Można w niej wybrać i porównać ze sobą ceny różnych kryptowalut w tym Bitcoina, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash.

Czy giełda Coinbase będzie miała swój własny token?

Publiczne udostępnienie w ostatnim tygodniu przez znaną giełdę kryptowalutową Coinbase formularza S-1, który przede wszystkim dotyczy planowanej oferty akcji giełdy, spowodował niemałe poruszenie w branży. Wszystko przez to, że w dokumencie tym Coinbase wspomniało o rozważaniu możliwości powstania natywnej kryptowaluty. Coinbase sugeruje, że w przyszłości mogłaby wyemitować dodatkowe akcje kapitałowe, również w formie tokenów blockchain, w związku z nagrodami dla klientów lub programami lojalnościowymi. Firma stwierdziła, że zezwoli na emisję akcji in blanco, które zarząd mógłby wykorzystać do emisji akcji kapitału akcyjnego w formie tokenów blockchain.

Rakuten oferuje nową usługę dotyczącą kryptowalut

Japońska firma Rakuten, która wiedzie prym na rynku e-commerce, dodała na swoją platformę nową usługę dotyczącą kryptowalut. Połączyła swój portfel Rakuten Wallet na cyfrowe waluty z systemem e-pay. Co to oznacza dla użytkowników Rakuten? Będą mogli doładowywać swoje konta w systemie e-pay z wykorzystaniem głównych kryptowalut: Bitcoina BTC, Etherów ETH oraz jednostek Bitcoin Cash BCH. Tokeny można będzie wydawać na produkty i usługi spółki Rakuten, m.in. usługi turystyczne.

Bordie & Cie ze Szwajcarii wprowadza do swojej oferty kryptowaluty

Wieloletnia historia działania szwajcarskiego banku – instytucji finansowej Bordier & Cie jest podstawą do uznania jej za jak najbardziej wiarygodną. Klienci obdarzają ją zaufaniem. Obecnie Bordier & Cie być może zaskoczył część swoich konserwatywnych klientów tym, że zawarł porozumienie o partnerstwie z krypto bankiem Sygnum. Ta współpraca może się jednak opłacić klientom, bo dzięki niemu będą mogli kupować kryptowaluty jak BTC, ETH, BCH czy XTZ.

Korea planuje obłożenie podatkiem kryptowalut do 2022 roku

Rząd Korei Południowej podjął inicjatywę dotyczącą tego, by opodatkować kryptowaluty do 2022 roku. Taką zapowiedź wydało Ministerstwo Gospodarki i Finansów. Będzie nakładać podatki dokładnie na zyski wypracowywane przez inwestorów z tytułu inwestycji w cyfrowe aktywa.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)