Kontrakt depozytowy Ethereum 2.0 już z ponad 5 mln ETH

Data dodania: 8 czerwca 2021 r. / Aktualizacja: 8 czerwca 2021 r.
Ethereum nie ustępuje Bitcoinowi Ethereum nie ustępuje Bitcoinowi
Źródło: David McBee / Pexels

Według danych opublikowanych przez Dune Analytics, do kontraktu depozytowego Ethereum 2.0 wysłano już ponad 5 mln ETH. Po oszacowaniu ich realnej wartości wychodzi na to, że zablokowana tym samym kwota wynosi obecnie 14 mld dolarów amerykańskich. Przekroczyła ona już próg minimalny o prawie 100 proc., bowiem początkowo sieć Ethereum wymagała 524 000 ETH, aby zrealizować proces stakingu. Istnieje też 27 132 unikalnych deponentów oraz 152 000 walidatorów, którzy przetwarzają bloki Ethereum, a zdecydowana większość, bo 99 proc. z nich jest przetwarzana z sukcesem. Ustalono, że stakerzy mogą wycofać zainwestowane przez siebie środki po uruchomieniu fazy 1,5 ETH 2.0. Nie wiadomo jeszcze, ile będą mogli zarobić na podjęciu takiej decyzji.

Nowe coiny na giełdzie kryptowalutowej BitBay

Największą polską giełdą kryptowalutową jest giełda BitBay. W ostatnim tygodniu wydała ona oświadczenie, że na jej platformie pojawią się trzy zupełnie nowe coiny. Do dotychczasowego wykazu kryptowalut dostępnych na BitBay dołączają: Plygon (MATIC), Enjin (ENJ) oraz Chiliz (CHZ), dostępne w parze do PLN oraz USDT. Handel na nowych rynkach za pośrednictwem BitBay będzie dostępny już od 15 czerwca 2021 roku.

Budowa nowej kopalni Bitcoinów w USA

W planach firm Square i Blockstream jest zbudowanie w najbliższej przyszłości na terenie Stanów Zjednoczonych kopalni BTC. Ma ona wykorzystywać do kopania Bitcoinów energię odnawialną, a dokładniej rzecz ujmując – energią słoneczną. Ma ona znaleźć się na terenie kopalni Blockstream. Square deklaruje, że zainwestuje 5 mln dolarów, zaś Blockstream ma zapewnić infrastrukturę i doświadczonych pracowników.

Czy w Salwadorze będzie można płacić Bitcoinem?

Trwająca w Miami konferencja Bitcoin 2021 stała się okazją dla prezydenta Salwadoru do ogłoszenia, że ma w planach sprawić, że Bitcoin stanie się legalnym środkiem płatniczym w jego kraju. Nayib Bukele, czyli prezydent Salwadoru powiedział, że w przygotowaniu jest już ustawa, która ma to umożliwić. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Bukele, wówczas Salwador ma szansę stać się pierwszym suwerennym narodem, który przyjmie BTC jako prawny środek płatniczy, obok waluty fiat.

Firmy kryptowalutowe mogą reklamować się w Google

Zgodnie z nową polityką obraną przez Google firmy działające na rynku kryptowalut mogą reklamować już swoje usługi za pomocą przeglądarki. Tym samym został zniesiony niemal trzyletni zakaz dotyczący giełd kryptowalutowych. Z dniem 3 sierpnia reklamodawcy, którzy oferują usługi wymiany kryptowalut oraz portfele służące do przechowywania cyfrowych aktywów, które działają w Stanach Zjednoczonych, mogą reklamować swoje produkty i usługi, o ile spełniają odpowiednie wymagania i mają certyfikat Google. Konieczne jest przy tym zarejestrowanie się podmiotów chcących reklamować się w Google w FinCEN, jako firma świadcząca usługi pieniężne i w co najmniej jednym stanie w USA jako podmiot przekazujący pieniądze lub jako federalny lub stanowy podmiot bankowy.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!