Konkurs Ledgera – do zgarnięcia do 2000 USD w TRX i nie tylko

Data dodania: 21 kwietnia 2020 r. / Aktualizacja: 19 maja 2020 r.
W konkursie Ledgera do wygrania jest model Nano X. W konkursie Ledgera do wygrania jest model Nano X.
Źródło: Ledger

Z dniem 15 kwietnia 2020 roku rozpoczął się nowy konkurs organizowany przez firmę Ledger. Adresowany jest on do społeczności Tron (TRX). Aż 100 laureatów wyłonionych w drodze losowania w konkursie ma szansę na atrakcyjne nagrody. Dla ich zwiększenia uczestnicy mogą w okresie trwania konkursu, czyli do 29 kwietnia 2020 roku zdobywać punkty za wykonywanie prostych zadań w mediach społecznościowych.

Nagrodami są pieniądze – do 2000 USD w tokenach TRX oraz darmowy portfel sprzętowy Ledger Nano. Gracze z największą liczbą punktów zgromadzonych w okresie trwania konkursu będą mieli największe szanse na nagrodę w konkursie. Strona konkursu: contest-tron.ledger.com.

Cyfrowy dolar dla wszystkich

Kwestia CBDC powraca w USA, za sprawą projektu nowej ustawy, jaka została przygotowana przez kongresmenkę Rashidę Tlaib i Pramilę Jayapal. Projekt dotyczy propozycji, by rząd federalny USA przekazywał aż 2000 dolarów miesięcznie każdemu obywatelowi. Ustawa Automatic BOOST to Communities przywraca przy okazji pojęcie dolara cyfrowego. Zgodnie z jej postanowieniami, Kongres upoważniałby Rezerwę Federalną do utworzenia specjalnych rachunków FED-u, a następnie do tego, by nie później niż w terminie do 1 stycznia 2021 roku sekretarz zaoferował wszystkim odbiorcom płatności opcję otrzymywania ich na cyfrowe portfele dolarowe. Cyfrowy dolar z założenia miałby być stablecoinem.

Pierwsze CBDC możliwe już w perspektywie 3 kolejnych lat.

Banki centralne na całym świecie zignorowały Bitcoina – cyfrowe złoto, jakie powstało ponad dekadę temu. Dziś jednak część z nich rewiduje swoje poglądy. Analityk Deutsche Bank Marion Laboure pokusił się nawet o prognozę, że główne banki centralne, które niedawno utworzyły think tank do eksploracji tematu walut cyfrowych – CBDC, mogą podjąć konkretne działania w tej kwestii już w ciągu 3 lat.

Ludowy Bank Chin potwierdza: pracujemy nad cyfrowym juanem

Ludowy Bank Chin oficjalnie potwierdził wcześniejsze doniesienia docierające na rynki finansowe, dotyczące prowadzenia testów nad cyfrowym juanem. Ludzie powiązani z Binance opublikowali niedawno w mediach społecznościowych nawet screeny aplikacji mobilnej tego projektu.

Juan w zdigitalizowanej wersji będzie działał nawet bez sieci. Powstanie mobilna aplikacja, która pozwoli na wymianę cyfrowej waluty za pośrednictwem dwóch smartfonów. Prowadzone są zamknięte testy cyfrowego juana, ale to nie wpłynie na działalność komercyjną instytucji notowanych na giełdzie i na system emisji i obiegu waluty.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!