Koniec trendu spadkowego na Bitcoinie?

Data dodania: 23 października 2018 r. / Aktualizacja: 4 maja 2020 r.
Bitcoin Koniec spadków na BTC?
Źródło: Worldspectrum / Pexels

Kolejne malejące wyceny najbardziej popularnej kryptowaluty na świecie - Bitcoina spędzają sen z powiek wszystkim tym klientom, którzy zainwestowali w niego w okresie najwyższej wyceny. Patrząc na wykresy historycznej wyceny Bitcoina, można jednak zauważyć pewną prawidłowość i wydaje się, że właśnie obserwujemy ostatnie dni w trendzie spadkowym. Eksperci mówią, że trend ten jest wynikiem negatywnych nastrojów inwestorów do rynku kryptowalutowego. Ostatecznym sygnałem dla rozpoczęcia etapu wzrostów na Bitcoinie będzie wyjście górą nad 0,16 proc., 200-okresową średnią kroczącą w interwale dziennym.

Wykres Bitcoin z 200-okresową średnią kroczącą

Prezydent Wenezueli nawołuje do inwestowania w kryptowalutę Petro

Wenezuela jest jednym z nielicznych krajów, które zrealizowały emisję państwowych kryptowalut. W tym przypadku mamy do czynienia z państwową kryptowalutą Petro. Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro właśnie wezwał obywateli do oszczędzania w złocie i w Petro, zwłaszcza podczas spadków wynagrodzeń.  Premie pracownikom w Wenezueli mają być wypłacane w najbliższym czasie w Petro, zamiast w istniejącym pieniądzu fiducjarnym Bolivarze.

Prezydent w transmisji telewizyjnej powiedział: „Wzywam pracowników do zainwestowania części ich bonusów w plan oszczędnościowy złota, przyjdź tutaj, legalnie, będziesz miał swój certyfikat prawny, zainwestuj go w Petro, aby wzmocnić rodzimą gospodarkę”.

Fundacja Gatesów współpracuje z Ripple

Ripple Labs Inc. i firma Coil zajmująca się płatnościami cyfrowymi, to instytucje, które współpracują z Fundacją Billa i Melindy Gatesów. Celem współpracy jest implementacja protokołu Interledger Ripple. Dzięki niemu uda się połączyć różne procedury płatności i umożliwić szybsze przetwarzanie przelewów transgranicznych.

Kolejnym celem współpracy ma być w najbliższej przyszłości zbadanie sposobów, w jakie Mojaloop (firma założona przez Fundację Gatesa) może wspierać „pro-systemy płatności”.

Nowy system depozytów giełdy kryptowalutowej Bitfinex

Giełda kryptowalutowa Bitfinex wprowadziła właśnie zupełnie nowy, zmodyfikowany i ulepszony system depozytów do wpłacania różnych walut przez inwestorów na platformę. Ma on umożliwić zweryfikowanym prze KYC użytkownikom inicjowanie depozytów w takich walutach jak euro, dolar amerykański, jen japoński czy funt brytyjski. Przypomnijmy, że 11 października tego roku Bitfinex zatrzymał wszystkie wpłaty, przez co naraził się na skargi klientów platformy.

Lazarus zawłaszczyło aż 571 mln dolarów w ramach ataków na giełdy kryptowalutowe

W raporcie firmy „Group IB” znalazły się wyliczenia świadczące o tym, że północno-koreańska grupa hakerska znana pod nazwą Lazarus ukradła w ramach 14 przeprowadzonych ataków na różne giełdy kryptowalutowe i inne podmioty z branży walut cyfrowych, około 571 mln dolarów. Lazarus obecnie jest największym na świecie crypto-hackingowym ugrupowaniem, budzącym postrach na giełdach kryptowalutowych.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!