Koniec mini-bańki na Bitcoinie

Data dodania: 2 lipca 2019 r. / Aktualizacja: 13 marca 2023 r.
koniec mini bńcki na bitcoinie koniec mini bńcki na bitcoinie
Źródło: Rakicevic Nenad / Pexels

Bitcoin na koniec ostatniego tygodnia czerwca był wyceniany na granicy ponad 11 500 USD za 1 BTC. W maksymalnym punkcie kosztował blisko 14 000 USD. Niektórzy eksperci wieszczyli, że będzie to rajd ku szczytom wyceny znanym z 2017 roku. Dodają także, że mieliśmy do czynienia z tzw. mini-bańką na Bitcoinie, która pękła. Teraz czeka nas lekkie ostudzenie nastrojów. Korekta musiała w końcu nastąpić, a za 1 BTC płacono ostatniego dnia czerwca mniej niż 10 000 USD. Czy to koniec trendu? Nie.

Zwiększenie liczby Bitomatów to fakt

Najnowsze statystyki wskazują, że na całym świecie, w około 90 różnych krajach zamontowanych jest dziś już 5 006 samodzielnych BTM, czyli bitomatów. Służą one użytkownikom kryptowalut do kupowania i sprzedawania Bitcoinów.

Kontrowersyjna facebookowa kryptowaluta

Wyemitowanie Libra Coin, czyli kryptowaluty Facebooka, a raczej plany związane z takim przedsięwzięciem, wywołały ogromne kontrowersje w skali światowej. Urzędnicy i politycy obawiają się, że taka kryptowaluta, wyemitowana przez najbardziej popularny serwis społecznościowy, przejmie rolę globalnego pieniądza. Upatruje się w tym poważnych zagrożeń dla banków centralnych i polityki monetarnej w wielu państwach.

Blockchain umożliwi sprzedaż certyfikatów OZE

Za sprawą pilotażowego programu handlu certyfikatami związanymi z odnawialnymi źródłami energii (OZE) firma Clearway Energy Group z siedzibą w USA stanie się pionierem w tej dziedzinie. Blockchain ma tym razem posłużyć do sprzedaży certyfikatów OZE. Clearway Energy ma zamiar współpracować na bazie owego projektu ze startupem energetycznym Power Ledger. Mają wspólnie zbudować system handlu certyfikatami energii odnawialnej.

Rynek certyfikatów energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych jest bardzo cenny. Wycenia się go na ponad 3 mld dolarów. Jest więc o co walczyć. Blockchain ma zredukować koszty handlu certyfikatami OZE. Zwiększy się dzięki niemu także efektywność całego procesu.

Czy banki centralne zaczną emitować swoje kryptowaluty?

Szef Banku Rozrachunków Międzynarodowych - Agustin Carstens przyznaje, że banki centralne na świecie mogą w perspektywie kilku kolejnych lat zacząć emitować własne cyfrowe waluty. W wypowiedzi dla Financial Times podkreślił, że może to zdarzyć się o wiele szybciej, niż bylibyśmy skłonni pomyśleć.

CoinDeal rozdaje darmowe tokeny

Ze względu na wejście na rynek amerykański, giełda kryptowalutowa CoinDeal zorganizowała akcję promocyjną. Wszyscy obecni i nowi użytkownicy CoinDeal otrzymają darmowe tokeny CDL. Czeka na nich 45 mln tokenów, które trafią do 450 000 osób, w tym do 300 000 już zarejestrowanych i prawie 200 000 nowych traderów.

Koniec Koinex w Indiach

Jeszcze jakiś czas temu Koinex, czyli największa w Indiach giełda kryptowalutowa, skupiała tysiące graczy. Teraz Rahul Raj, dyrektor generalny Koinex, napisał w poście na swoim blogu, że firma nie ma innego wyjścia i musi zakończyć swoją działalność. Zawiesza handel na czas nieokreślony. Powodem zamknięcia Koinex ma być presja regulacyjna ze strony indyjskiego rządu. To kolejny przejaw represji w Indiach wobec rynku kryptowalutowego.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!