Kapitalizacja rynku kryptowalut osiągnęła rekordowy poziom

Data dodania: 17 listopada 2021 r. / Aktualizacja: 17 listopada 2021 r.
Kapitalizacja rynku Bitcoina Kapitalizacja rynku Bitcoina rośnie o kolejne 3%
Źródło: Pixabay / Pexels

Na początku zeszłego tygodnia, w poniedziałek 8 listopada 2021 roku ogłoszono, że całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o ponad 3 proc. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wzrost ten spowodował jednoczesne osiągnięcie rekordowego poziomu powyżej 3 bilionów dolarów. Dla porównania, jeszcze 1 stycznia tego roku kapitalizacja rynku kryptowalut wynosiła 775 miliardów dolarów USD, co oznacza, że od początku 2021 roku zyskała aż 284 proc.

Sama kapitalizacja cyfrowego złota, czyli Bitcoina wynosi obecnie 1,12 bln dolarów i odpowiada za 41,3 proc. rynku.

Zmiana nazwy platformy kryptowalutowej BitBay

Jedna z najbardziej znanych w Polsce giełd kryptowalutowych BitBay zdecydowała się na rebranding, w wyniku czego z dniem 8 listopada 2021 roku platforma ta zyskała nową nazwę – Zonda. Każdy użytkownik, który obecnie wpisze w  przeglądarkę adres bitbay.net, zostaje automatycznie przekierowany na nową platformę pod adresem zondaglobal.com. Wizualnie zmieniło się sporo, ale bez zmian pozostaje sposób działania platformy kryptowalutowej oraz dane do logowania klientów.

Binance blokuje wypłaty w DOGE

Użytkownicy giełdy kryptowalutowej Binance spotkali się w ubiegłym tygodniu z przykrą niespodzianką w postaci wstrzymania wypłaty w DOGE. Giełda poinformowała, że czasowo zamraża wypłaty w DOGE, ponieważ odkryła drobne problemy związane z nimi po przeprowadzeniu aktualizacji z dnia 10 listopada 2021 roku. Do czasu rozwiązania owego problemu giełda kryptowalutowa Binance nie będzie wypłacać DOGE.

MiamiCoin generuje miliony dolarów zysku dla miasta

Burmistrz miasta Francis Suarez informuje, że każdy mieszkaniec Miami z portfelem cyfrowym będzie uprawniony do otrzymania dywidendy w Bitcoinach. Wiadomo również, że Miami wybija się na prowadzenie wśród innych amerykańskich miast, jako jedno z największych centrów kryptowalut. Wszystko za sprawą stake`owania MiamiCoin. Za MiamiCoin stoi CityCoins, które uruchomiło wskazaną kryptowalutę w sierpniu tego roku. Ma to pomóc w finansowaniu projektów miejskich i generować zyski dla miasta. Staek`owanie MiamiCoina przyniosło już Miami zyski przekraczające 21 mln dolarów.

Kurs Bitcoina wzrasta

Giełda kryptowalutowa Kraken przewiduje, że Bitcoin ma szansę do końca roku zwiększyć swoją wartość do prawie 100 000 dolarów albo nawet przekroczyć ten poziom. Wskazano przy tym źródło takich prognoz, mianowicie kilka wskaźników technicznych. Czy Kraken ma rację?

Wydaje się, że BTC ma potencjał do wzrostu, zwłaszcza że od 14 do 15 listopada BTC zdrożało o około 2 proc. i osiągnęło poziom wyceny 65 600 USD. ETH kosztuje zaś 4700 USD, co również oznacza spory wzrost na przestrzeni jednej doby.

Według analityka PlanB, który swoje przewidywania co do przyszłej ceny BTC opiera na modelu stock-to-flow, Bitcoin na koniec grudnia może kosztować już 135 000 USD.

Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 2)