Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii już działa

Data dodania: 4 września 2018 r. / Aktualizacja: 4 września 2018 r.
Nowy nadzór nad kryptowalutami w Polsce Nowy urząd w Polsce Izba Gospodarczą Blockchain i Nowych Technologii
Źródło: Worldspectrum / Pexels

Eksperci ze środowiska blockchain w Polsce stworzyli i uruchomili właśnie Izbę Gospodarczą Blockchain i Nowych Technologii, w skrócie IGBiNT. Izba ma edukować polskie społeczeństwo i wspierać rozwój innowacji w Polsce, współpracując przy tym z organami rządowymi i oświaty. Będzie wspierać rozwój polskiej gospodarki przez użycie nowych technologii.

Japońscy inwestorzy kryptowalutowi będą śledzeni

Według doniesień prasowych już w przyszłym roku krajowa Agencja Policji w Japonii (Narodowa Agencja Policji – NPA) planuje wprowadzić nowe oprogramowanie, które mogłoby śledzić historię transakcji kryptowalutowych. Oprogramowanie to pozwoli na skuteczniejszą walkę z podwyższonym poziomem niewłaściwego, nielegalnego użytkowania kryptowalut oraz z ich kradzieżą. Najprawdopodobniej oprogramowanie ma wyodrębniać dane transakcyjne, które potrzebne są do dochodzenia, wizualizować je z otwartych rejestrów i pokazywać, którzy z operatorów dokonali wymiany i sprzedaży.

98 tys. dolarów za 1 BTC

Wyliczenia dotyczące przyszłej ceny Bitcoinów zostały poczynione w ostatnim tygodniu przez firmy doradcze Initial Coin Offering i Satis Group. Według ekspertów rynku kryptowalutowego, w ciągu 5 kolejnych lat Bitcoin może osiągnąć poziom wyceny 98 tys. dolarów amerykańskich. Prognozowano również cenę innych kryptowalut:  Monero - 18 tys. dolarów i Decred 535 dolarów. Jednocześnie te same osoby przewidują, że spadnie cena Bitcoin Cash do 268 dolarów. Niewielką wartość będą miały te kryptowaluty, które mają scentralizowaną własność, np. Ripple ma mieć cenę w okolicy 0,01 dolarów. Ethereum, jedna z najbardziej popularnych obecnie kryptowalut niewykluczone, że straci nawet połowę swojego rynku.

IBM pracuje nad specjalną platformą blockchain dla australijskich firm

Przed końcem 2018 roku ma zostać uruchomiony projekt z pilotażową koncepcją na blockchainie IBM, przygotowany przez IBM, australijską kancelarię prawną oraz naukową organizację CSIRO. Platforma blockchain dla australijskich firm została nazwana „Australian National Blockchain” i ma stanowić znaczącą infrastrukturę w cyfrowej gospodarce Australii. Umożliwi firmom z całego kraju przyłączenie się do sieci po to, aby móc korzystać z cyfrowych kontraktów, wymiany danych oraz dla potwierdzenia autentyczności i statusu umów prawnych. Konsorcjum tworzące platformę uznało, że pozwoli ona na bezpieczniejszy i skuteczniejszy proces zarządzania procesami biznesowymi i zawierania umów prawnych.

BTC.com otwiera kolejny mining pool dla Ethereum i Ethereum Classic

Spółka zależna od Bitmain, czyli giganta produkującego sprzęt do wydobywania kryptowalut, BTC-com ogłosiła, że w najbliższej przyszłości zamierza pomóc Ethereum skalować swoją infrastrukturę wydobywczą poprzez otwarcie kolejnego mining pool. Górnicy będą mogli wydobywać w jego ramach zarówno Ethereum, jak i Ethereum Classic. System ma nagradzać górników bezpośrednio za pomocą systemu księgowego Full Pay Per Share.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!