Gwałtowny spadek ceny Bitcoina

Data dodania: 24 maja 2021 r. / Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2021 r.
Silne spadki na BTC, czy to koniec hossy? Silne spadki na BTC, czy to koniec hossy?

W ostatnim tygodniu nastąpił krach w wynikach uzyskiwanych przez Bitcoina na kryptowalutowych giełdach. Wycena spadła poniżej 40 000 USD. Wielu analityków komentuje, że mamy do czynienia z zakończeniem hossy na BTC. Między innymi zalicza się do nich Vitalika Buterina, założyciela Ethereum. Powiedział on, że Bitcoin to bańka spekulacyjna, a fakt, że jego algorytm – Proof-of-Work – wymaga dużych nakładów energii do wydobycia każdego pojedynczego bloku powoduje, że zużycie zasobów jest ogromne. Ekolodzy biją na alarm, ale to wszystko sprzyja rozwojowi Ethereum, które przechodzi z PoW na algorytm Proof-of-Stake (PoS).

BTC co prawda odzyskało część poniesionych strat, ale daleko do wyceny w granicy 65 000 USD. Na najbliższe dni scenariusze zdarzeń pokazują, że Bitcoin może być ponownie wyceniany w granicy 30 000 USD. Sceptycy twierdzą, że czeka nas głębsza korekta na Bitcoinie. Powodem spadków może być wycofanie się Tesli z przyjmowania płatności w Bitcoinach za samochody elektryczne. Później Elon Musk, CEO Tesli zasugerował, że może nawet sprzedać wszystkie posiadane przez siebie kryptowaluty, w tym Bitcoiny kupione przed miesiącem za kwotę 1,5 mld USD.

Jeśli nie wiesz, co myśleć o tym wszystkim, zapraszam Ciebie na bezpłatne szkolenie online Kamila Gancarza (jutro, 25 maja 2021 o godzinie 20:00) zatytułowane: Pogrom na rynkach krypto, czy to już koniec wirtualnych pieniędzy? Tutaj link do zapisów.

Nvidia ogranicza możliwość kopania kryptowalut

Jednym z najbardziej znanych producentów kart graficznych na świecie jest firma Nvidia. Wprowadziła ona limit hash rate`u w większej liczbie modeli, co ma implikacje dotyczące możliwości kopania kryptowalut. Nvidia ograniczył hash rate Ethereum na nowo wyprodukowanych kartach graficznych, np. GeForce RTX 3080 czy RTX 3070. Modele te będą oznaczone etykietą „Lite Hash Rate” lub „LHR”. Są one kierowane do zwykłych użytkowników, nie zaś do górników kryptowalutowych.

Stany Zjednoczone o regulacjach rynku kryptowalut

W ramach wprowadzania zmian w systemie podatkowym w USA uregulowane mają być najważniejsze kwestie dotyczące kryptowalut, co wpłynie niewątpliwie na wycenę Bitcoina w przyszłości. Departament Skarbu USA przedstawił projekt, w którym wskazano, że fiskus miałby otrzymywać wszystkie informacje z rynku o transakcjach o wartości przekraczającej 10 000 dolarów. Tym samym twórcy projektu zmian fiskalnych chcą zlikwidować proceder wykorzystywania kryptowalut do unikania płacenia podatków.

Zakaz posługiwania się BTC wystosowany przez Chiny

Ludowy Bank Chin wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że nie można już wykorzystywać w Chinach kryptowalut jako metody płatności. Urzędnicy uznali, że nie są prawdziwymi walutami, dlatego nie mogą być wykorzystywane w takim charakterze. Takie oświadczenie spowodowało, że kurs Bitcoina nadal spadał. Osiągnął pułap nieco ponad 35 000 dolarów.

Wsparcie dla Bitcoina od Protonmail

Spadki na BTC były kwestią czasu, jak twierdziło wielu analityków rynku kryptowalutowego. W ciągu kilku dni Bitcoin stracił 24 proc. swojej wartości, przez co rynki wpadły w panikę. W chaosie, jaki wówczas zapanował, okazało się, że anonimowa usługa e-mailowa ProtonMail wspiera  cyfrowe złoto, pomimo jego ogromnej zmienności. ProtonMail to kolejna organizacja, która nie wycofuje się z bitcoinowej inwestycji.

Ocena artykułu
3/5 (głosów: 4)