Google Pay i Coinbase łączą siły

Data dodania: 24 marca 2020 r. / Aktualizacja: 26 marca 2020 r.
Kiedy giganci łączą siły - wiedz, że coś się dzieje. Kiedy giganci łączą siły - wiedz, że coś się dzieje.
Źródło: Gratisography/Pexels

Coinbase, giełda kryptowalutowa, połączy swoje siły z usługą Google Pay. Nie jest to pierwsza taka współpraca podjęta przez giełdę, ponieważ Coinbase współpracuje też z Visą przy kartach Coinbase Card. To karty płatnicze umożliwiające dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut. Użytkownik płaci kartą w sklepie i nie musi wiedzieć, że wykorzystuje przy tej samej okazji cyfrowe waluty.

Mobilne płatności Coinbase Card już są możliwe za pomocą usługi Google Pay, przynajmniej dla części klientów giełdy w takich krajach jak Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwecja, Wielka Brytania czy Włochy.

BitBay dołącza do walki z epidemią koronawirusa

Do 2 kwietnia 2020 roku aktywna będzie strona zbiórki na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z COVID-19, która uruchomiona została przez giełdę kryptowalutową BitBay. Można wpłacać na zbiórkę środki w kryptowalutach oraz złotówkach. Zarząd BitBay wsparł już ten cel, ponieważ 17 marca 2020 roku przekazał Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez Sp. z o.o. w Tychach, który obecnie jest przekształcony w szpital zakaźny, kwotę 100 000 zł na zakup niezbędnego sprzętu oraz środków sanitarnych chroniących lekarzy i pracowników medycznych.

Zbiórka charytatywna organizowana przez BitBay będzie więc kolejnym wsparciem, jakie zostanie przekazane na rzecz Fundacji TVS, wspierającą śląską służbę zdrowia.

Bitcoin po 6000 dolarów – co będzie dalej?

Jeszcze w poprzednim tygodniu eksperci wieszczyli, że BTC będzie kosztowało coraz mniej. 20 marca 2020 roku okazało się, że bynajmniej nie mają oni racji. BTC wyceniany był na ponad 6200 dolarów. Pytanie tylko, czy dla Bitcoina to po prostu odreagowanie spadków, czy też powrót do trendu wzrostowego? Tego nie wiadomo. Nie ulega wątpliwości, że Bitcoin jest cyfrową walutą o nieprzewidywalnej wycenie.

W ślad za Bitcoinem, który zyskuje na wartości po chwilowych spadkach związanych z szerzącą się na świecie epidemią koronawirusa, podążają i inne cyfrowe aktywa, jak Ether czy XRP.

Projekt Copernic

Z inicjatywy przedsiębiorcy Rahima Blaka i jego zespołu powstał nowy projekt Copernic, który ma przyczynić się do rozwiązania problemu energetycznego, jakim jest niedostateczne wykorzystywanie w Polsce energii odnawialnych. Firma Rahima Blaka zajmuje się taką energią poprzez budowę farm fotowoltaicznych i wykorzystuje technologię blockchain do magazynowania, dystrybuowania i inwestowania w odnawialne jej źródła. Celem projektu Copernic, wspomaganego blockchainem, ma być zbudowanie 100 farm PV o mocy minimum 1 MW każda.

Argentyna wykorzystuje blockchain w krajowym systemie dystrybucji gazu

Argentyńska firma blockchain IOV Labs ogłosiła, że uruchomiła sieć blockchain Gasnet dla krajowego systemu dystrybucji gazu ziemnego. Początkowo rozwiązanie to zostało opracowane dla giganta dystrybucji gazu Gasnor. Jednak argentyński regulator gazu Enargas zatwierdził ogólnokrajowe wdrożenie rozwiązania blockchain.

Gasnet opracowało IOV Labs i blockchain Grupo Sabra dla Gasnor. To ta firma obsługuje prawie 2 miliony klientów w Argentynie. Enargas dąży do wprowadzenia wszystkich działających w Argentynie spółek dystrybucyjnych na platformę blockchain.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!