Giełda kryptowalut w Bahrajnie zgodna z prawem Shariah

Data dodania: 5 marca 2019 r. / Aktualizacja: 5 marca 2019 r.
Rain - pierwsza giełda spełniająca wymogi Szariatu Rain - pierwsza giełda spełniająca wymogi Szariatu
Źródło: rawpixel.com

Rain to giełda kryptowalutowa założona już w 2016 roku. Jednak dotychczas nie spełniała ona założeń Centralnego Banku Bahrajnu. Uzupełni ona sandbox, ponieważ zdała 26 lutego 2019 roku certyfikat zgodności z szarijatem. W trakcie procesu kwalifikacji Biuro Przeglądu Shariyah zbadało usługę brokerską Rain i zdecydowało, że usługi sprzedaży, kupna i opieki na tej bahrańskiej giełdzie są zgodne z prawem Shariah.

Warto przy tym dodać, że niedawno CBB wprowadziło regulacje, które umożliwią firmom Blockchain i krypto pracę w tym kraju, w oczekiwaniu na sformalizowane regulacje. CBB wydało nowe regulacje kryptowalutowe dotyczące licencjonowania, zarządzania ryzykiem, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i środków zwalczania terroryzmu, zarządzania i bezpieczeństwa cybernetycznego.

Indyjskie firmy zaproszone do skorzystania z rozwoju kryptograficznego w Bahrajnie

Rada Rozwoju Gospodarczego Bahrajnu wystosowała zaproszenie do indyjskich firm, aby te skorzystały z możliwości oferowane przez ten kraj, w tym z doskonałych warunków dla rozwoju firm zaangażowanych w działalność kryptograficzną. Rada ta współpracuje z rządem indyjskim w wielu różnych kwestiach. Centralny Bank Bahrajnu, jak już wiemy, opublikował w ostatnim tygodniu ostateczne zasady, jakie dotyczą rynku kryptowalutowego i jego aktywów.

Firmy indyjskie, które zdecydują się na założenie swojej siedziby w Bahrajnie, mogą liczyć na dostęp do usług bankowych, Blockchaina, aktywów krypto oraz do usług doradczych i przekazów pieniężnych.

Tajlandia blokuje możliwość finansowania ICO z wykorzystaniem Bitcoin Cash

Odpowiednik SEC w Tajlandii (Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd) rozpatrzył aspekt zastosowania kryptowalut do finansowania projektów typu ICO - Initial Coin Offering. Komisja wydała oświadczenie, w którym ograniczyła listę zasobów cyfrowych kwalifikujących się do finansowania ICO. Regulator zatwierdził listę, na której znalazły się tylko cztery kryptowaluty dopuszczone do finansowania ICO. To odpowiednio Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) oraz Stellar (XLM).

Wykluczone z podobnych procesów są inne kryptowaluty. Na ich liście widnieje m.in. Bitcoin Cash. Komisja tajlandzka tłumaczy, że takie decyzje mają umożliwić legalne wykorzystanie kryptowalut do inwestowania w tokeny cyfrowe.

Sony Global Education łączy siły z Fujitsu oraz Fujitsu Research Institute

Blockchain to technologia o szerokich możliwościach zastosowania. Największe firmy dostrzegają jej ogromny potencjał wykonawczy, dlatego w nią inwestują. Wyrazem tego jest połączenie sił Sony Global Education z Fujitsu oraz Fujitsu Research Institute. Partnerstwo ma na celu przetestowanie technologii blockchain w celu usprawnienia zabezpieczenia danych studentów uczelni wyższych w Japonii. Firmy chcą wspólnie stworzyć platformę zapobiegającą sporządzaniu m.in. fałszywych dokumentów biegłości języka japońskiego przez zagranicznych studentów. Proceder ten jest niestety powszechny, ponieważ znacząco pomaga on w dostaniu się na studia w Japonii.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!