G20 monitoruje czujnie kryptowaluty

Data dodania: 31 lipca 2018 r. / Aktualizacja: 31 lipca 2018 r.
Spotkanie biznesowe Grupa G20 bacznie przygląda się kryptowalutom
Źródło: Christina Morillo / Pexels

Podczas lipcowego spotkania ministrów finansów i prezesów banków centralnych krajów grupy G20 rozmawiano na temat globalnych standardów walki z praniem brudnych pieniędzy - w skrócie AML, w kryptowalutach. W wydanym przez przedstawicieli G20 oświadczeniu wskazano, że grupa będzie czujnie monitorować kryptowaluty. Kraje członkowskie G20 powołały Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy. To organ międzynarodowy, którego celem statutowym jest zwalczanie prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

W oświadczeniu G20 wskazano, że aktualnie kryptowalutowe aktywa nie stanowią globalnego ryzyka utraty stabilności finansowej, ale pomimo to G20 pozostaje czujne.

Chińczycy wydają Bitcoiny na nieruchomości

Kupno nieruchomości za granicą to dla najbardziej zamożnych Chińczyków znakomity sposób nie tylko na długoterminową inwestycję, ale i na wyprowadzenie choć części swojego majątku poza granicę kraju. Jeden z milionerów w Chinach, Guo Hongcai, który od niedawna inwestuje w Bitcoina, przyznaje, że sprzedał aż 500 BTC w USA, a następnie użył pozyskanych w ten sposób pieniędzy do zakupu rezydencji o powierzchni 100 tys. stóp kwadratowych w Los Gatos, w odległości 90 minut jazdy od San Francisco w Kalifornii. To nie jedyny chiński milioner, który użył Bitcoina do kupna nieruchomości za granicą.

Blockchain w technologii lotniczej

Jedną z najbardziej znanych linii lotniczych świata jest Lufthansa. Linia ta nawiązała w ostatnim czasie współpracę z firmą SAP - gigantem oprogramowania. Osią współpracy jest to, aby uruchomić konkurs blockchain mający na celu zwiększenie popularności technologii w branży lotniczej. Aviation Blockchain Challenge będzie gromadzić przełomowe pomysły na aplikacje blockchain, które pozwoliłyby przyspieszyć rozwój branży lotniczej i jednocześnie doprowadzić do pilotażowych programów wspomaganych przez Lufthansę i SAP.

KT Corporation z własnym blockchainem

Gigant telekomunikacyjny z Południowej Korei - firma KT Corporation, wprowadziła zastrzeżoną sieć blockchain. Ma ona na celu zastosowanie technologii w obszarach, które obejmują:

  • weryfikację tożsamości,
  • roaming danych,
  • handel energią.

Blockchain sieci KT oferuje przepustowość 2500 transakcji na sekundę. Było to możliwe dzięki zintegrowaniu go z istniejącą szybką siecią handlową. Obecnie technologia ta ma być wykorzystywana do uwierzytelniania tożsamości użytkowników w celu usprawnienia międzynarodowych usług roamingowych.

Iran chce mieć swoją narodową kryptowalutę

Stany Zjednoczone nałożyły na Iran sankcje, które nie pozwalają na dalszy rozwój kraju. Są uciążliwe dla jego władz, ale właśnie wymyślono, jak można je ominąć. Dlatego Iran dąży do rozwoju i wyemitowania własnej kryptowaluty narodowej. Irańskie firmy już zaczęły tworzyć fundamenty i przygotowywać się na utworzenie krytowaluty w podobny sposób, jak kryptowaluta narodowa Wenezueli - Petro.  Ma ona powstać w ciągu trzech kolejnych miesięcy. Kryptowaluta ułatwiłaby transfer pieniędzy.

Pierwszy  operator przekazów pieniężnych oferujący transakcje kryptowalutowe

Serwis TransferGo, mający siedzibę w Wielkiej Brytanii, ogłosił, że jest pierwszym w skali światowej operatorem przekazów pieniężnych, który oferuje transakcje z wykorzystaniem kryptowalut. Pozwala klientom na transakcje kupna i sprzedaży pięciu głównych kryptowalut:

  • Bitcoin (BTC),
  • Ethereum (ETH),
  • Ripple (XRP),
  • Bitcoin Cash (BCH),
  • Litecoin (LTC).

Założycielem TransferGo jest Daumantas Dvilinskas. Tłumaczy on, że opcja handlu kryptowalutami przez TransferGo została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane przez samych użytkowników zapotrzebowanie.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!