Facebook wkracza na rynek kryptowalutowy?

Data dodania: 21 maja 2019 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
Portale społecznościowe Portale społecznościowe chcą spróbować swoich sił w kryptowalutach
Źródło: Pixelkult z Pixabay

Największy portal społecznościowy na świecie – Facebook, przygotowuje się do wkroczenia na rynek kryptowalutowy. Tajemnicze plany, o których jak na razie niewiele wiadomo, dotyczą facebookowego coina, który miałby służyć do płatności w aplikacjach firmy. Facebook założył w Szwajcarii nową spółkę FinTech o nazwie „Libra Networks”. Nowa spółka ma służyć firmie Facebook do rozwoju i wdrażania rozwiązań innowacyjnych z zakresu technologii finansowych. Wiadomo też, że szwajcarska firma należy do Facebook Global Holdings II w Irlandii.

Poszerzenie autorskiego programu Coinbase Earn

Jedną z najbardziej popularnych platform do zakupy i sprzedaży kryptowalut jest Coinbase. To platforma tradingowa, która realizuje autorski program „Coinbase Earn”. Ogłosiła ona w komunikacie, że zamierza go rozszerzyć. Przypomnijmy, że „Coinbase Earn” pozwala swoim użytkownikom na otrzymywanie kryptowalut przez naukę i wykonywanie quizów. Innymi słowy w zamian za wykonywanie różnych zadań, Coinbase zobowiązuje się do wydania użytkownikom kryptowalut: XLM, ZEC, BAT oraz ZRX. Ucząc się fundamentów rządzących krypto walutami, można na tym zarabiać. „Coinbase Earn” bierze sobie za cel popularyzację wiedzy o technologii blockchain.

Wahająca się wycena kryptowalut

Bitcoin na początku 2019 roku wyceniany był poniżej granicy 5 tys. dolarów za 1 BTC. Natomiast 12 maja kosztował na początku dnia 7,4 tys. dolarów za 1 token, aby po kilku godzinach stracić na wartości około 500 dolarów. Następnie Bitcoin odnotował mniejsze wzrosty i spadki, a przed weekendem wszedł na tzw. tryb oczekiwania. W terminologii fachowej taka wycena nazywana jest Roller Costerem. W poniedziałek 13 maja wyceniany był znów na ponad 7000 dolarów za 1 BTC. W ciągu ośmiu godzin zdrożał do 7 850 dolarów. Cena BTC w krótkim czasie przekroczyła 8 tys. dolarów. Kiedy 17 maja inwestorzy rynku kryptowalutowego chcieli kupić Bitcoina, musieli za niego zapłacić 8 300 dolarów, ale ci, którzy poczekali, zapłacili po kilku godzinach 7 300 dolarów. Rynek jest nieprzewidywalny.

Coinbase najpopularniejszą aplikacją w App Store

Jedna z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych na świecie - Coinbase zanotowała kolejny sukces. Tym razem jej aplikacja znalazła się u szczytu trendów sklepu App Store na urządzenia mobilne marki Apple. Powraca zainteresowanie platformą, która przeżywała czasy największej popularności w 2017 roku. Najprawdopodobniej jest to związane z odwróceniem się trendu w zakresie cyfrowego złota, czyli Bitcoina.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!