Ethereum po 3000 dolarów, Bitcoin po 44 000 dolarów

Data dodania: 10 sierpnia 2021 r. / Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2021 r.
Silne wzrosty na rynkach krypto. Rośnie m.in. Bitcoini Ether Silne wzrosty na rynkach krypto. Rośnie m.in. Bitcoini Ether

Kurs Ethereum (ETH) osiągnął poziom wyceny ponad 3000 dolarów, co oznacza wzrost w skali ostatniego tygodnia o 27 proc. Bitcoin (BTC) też rośnie, ale nie w takim tempie. Jego wycena w poprzednim tygodniu przekroczyła granicę 44 000 dolarów, co oznacza wzrost tydzień do tygodnia o 6 proc.

Wykres z ostatnich dni Bitcoin / dolar amerykański

Co właściwie wspiera rosnący kurs obu głównych kryptowalut na świecie? BTC zakończyło w końcu swoją korektę i przebiło poziom 40 000 USD. Inwestorzy dostali więc jasny sygnał, by inwestować w kryptowaluty. Obudziło to potencjał wzrostowy ETH.

Wykres z ostatnich dni Ethereum / dolar amerykański

Należy też wspomnieć o istotnych zmianach, jakie zaszły w Ethereum. Sieć ETH przeszła kluczowy hard fork, który był wyczekiwany przez inwestorów. Nastąpiło to przy okazji emisji bloku numer 12 965 000. Hard fork London Ethereum uwzględniał ważną aktualizację – EIP-1559, w wyniku której zaszły zmiany dotyczące opłat transakcyjnych. Aktualizacja ta sprzyja obniżeniu kosztów transakcji na Ethereum. Ten Hard form ETH nazwany jest hard forkiem London Ethereum.

The9 buduje 100-megawatowy obiekt wydobywczy w Kazachstanie

Firma The9 zajmuje się wydobywaniem Bitcoinów. Swoją siedzibę ma w Szanghaju, ale od kiedy Chiny wykazują negatywne nastawienie do kryptowalut, szuka ona innych miejsc pod dalszą działalność. Portal The Block Crypto donosi, że marka The9 będzie emigrować z Chin. Już teraz rozpoczęła budowę w Kazachstanie aż 100-megawatowego obiektu wydobywczego.

The9 ma status kopalni Bitcoinów. Podpisała ona umowę inwestycyjną z kazachskim partnerem, mianowicie z firmą KazDigital. Obiekt, o którym w niej mowa, czyli kopalnia kryptowalut o mocy 100 MW ma być ukończony niebawem, bo w I kwartale 2022 roku.

Rosja zleca powstanie systemu do krypto monitoringu

Krajowa agencja monitoringu finansowego w Rosji – Rosfinmonitoring – zleciła stworzenie systemu monitorowania obrotu kryptowalutami. System ten ma śledzić i analizować wszelkie zachowania inwestorów oraz potencjalnie identyfikować użytkowników waluty cyfrowych. Nad stworzeniem takiego systemu ma czuwać spółka zależna Sberbanku, czyli wiodącego krajowego banku w Rosji i firmy, która świadczy szeroko pojmowane usługi finansowe. Usługa śledzenia będzie dostarczać więcej informacji na temat wartości cyfrowych portfeli kryptowalutowych.

Visa i Zipmex razem

Organizacja płatnicza Visa połączyła swoje siły z platformą z rynku zasobów cyfrowych – firmą Zipmex w regionie Azji i Pacyfiku. Takie współdziałanie ma wspierać adopcję kryptowalut w tych właśnie regionach świata. Sieć płatności ZipSend, jaką oferuje Zipmex, projektowana jest w celu umożliwienia użytkownikom korzystania z kryptowalut na co dzień. Ma ona zostać zintegrowana wkrótce z systemami Visy. Do końca tego roku niewykluczone, że powstanie szczególna karta płatnicza kryptowalutowa stworzona przez obie firmy.

Xiaomi będzie akceptować płatności kryptowalutowe w Portugalii

Niedawno chiński potentat rynku smartfonów i wielu innych urządzeń elektronicznych Xiaomi, ogłosił, że klienci w Portugalii mogą kupować jego produkty za pomocą kryptowalut. Dokładnie wskazał pięć obsługiwanych aktywów, w tym najważniejsze BTC, ETH oraz USDT. Każdy klient kupujący produkty Xiaomi za pośrednictwem sklepu Mi Store Portugal może płacić w kryptowalutach. To możliwe dzięki współpracy chińskiej firmy z Utrust, tj. szwajcarskim dostawcą usług płatności kryptowalutowych.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)