Ethereum po 3000 dolarów, Bitcoin po 44 000 dolarów

Data dodania: 10 sierpnia 2021 r. / Aktualizacja: 10 sierpnia 2021 r.
Silne wzrosty na rynkach krypto. Rośnie m.in. Bitcoini Ether Silne wzrosty na rynkach krypto. Rośnie m.in. Bitcoini Ether
Źródło: Anna Nekrashevich / Pexels

Kurs Ethereum (ETH) osiągnął poziom wyceny ponad 3000 dolarów, co oznacza wzrost w skali ostatniego tygodnia o 27 proc. Bitcoin (BTC) też rośnie, ale nie w takim tempie. Jego wycena w poprzednim tygodniu przekroczyła granicę 44 000 dolarów, co oznacza wzrost tydzień do tygodnia o 6 proc.

Wykres z ostatnich dni Bitcoin / dolar amerykański

Co właściwie wspiera rosnący kurs obu głównych kryptowalut na świecie? BTC zakończyło w końcu swoją korektę i przebiło poziom 40 000 USD. Inwestorzy dostali więc jasny sygnał, by inwestować w kryptowaluty. Obudziło to potencjał wzrostowy ETH.

Wykres z ostatnich dni Ethereum / dolar amerykański

Należy też wspomnieć o istotnych zmianach, jakie zaszły w Ethereum. Sieć ETH przeszła kluczowy hard fork, który był wyczekiwany przez inwestorów. Nastąpiło to przy okazji emisji bloku numer 12 965 000. Hard fork London Ethereum uwzględniał ważną aktualizację – EIP-1559, w wyniku której zaszły zmiany dotyczące opłat transakcyjnych. Aktualizacja ta sprzyja obniżeniu kosztów transakcji na Ethereum. Ten Hard form ETH nazwany jest hard forkiem London Ethereum.

The9 buduje 100-megawatowy obiekt wydobywczy w Kazachstanie

Firma The9 zajmuje się wydobywaniem Bitcoinów. Swoją siedzibę ma w Szanghaju, ale od kiedy Chiny wykazują negatywne nastawienie do kryptowalut, szuka ona innych miejsc pod dalszą działalność. Portal The Block Crypto donosi, że marka The9 będzie emigrować z Chin. Już teraz rozpoczęła budowę w Kazachstanie aż 100-megawatowego obiektu wydobywczego.

The9 ma status kopalni Bitcoinów. Podpisała ona umowę inwestycyjną z kazachskim partnerem, mianowicie z firmą KazDigital. Obiekt, o którym w niej mowa, czyli kopalnia kryptowalut o mocy 100 MW ma być ukończony niebawem, bo w I kwartale 2022 roku.

Rosja zleca powstanie systemu do krypto monitoringu

Krajowa agencja monitoringu finansowego w Rosji – Rosfinmonitoring – zleciła stworzenie systemu monitorowania obrotu kryptowalutami. System ten ma śledzić i analizować wszelkie zachowania inwestorów oraz potencjalnie identyfikować użytkowników waluty cyfrowych. Nad stworzeniem takiego systemu ma czuwać spółka zależna Sberbanku, czyli wiodącego krajowego banku w Rosji i firmy, która świadczy szeroko pojmowane usługi finansowe. Usługa śledzenia będzie dostarczać więcej informacji na temat wartości cyfrowych portfeli kryptowalutowych.

Visa i Zipmex razem

Organizacja płatnicza Visa połączyła swoje siły z platformą z rynku zasobów cyfrowych – firmą Zipmex w regionie Azji i Pacyfiku. Takie współdziałanie ma wspierać adopcję kryptowalut w tych właśnie regionach świata. Sieć płatności ZipSend, jaką oferuje Zipmex, projektowana jest w celu umożliwienia użytkownikom korzystania z kryptowalut na co dzień. Ma ona zostać zintegrowana wkrótce z systemami Visy. Do końca tego roku niewykluczone, że powstanie szczególna karta płatnicza kryptowalutowa stworzona przez obie firmy.

Xiaomi będzie akceptować płatności kryptowalutowe w Portugalii

Niedawno chiński potentat rynku smartfonów i wielu innych urządzeń elektronicznych Xiaomi, ogłosił, że klienci w Portugalii mogą kupować jego produkty za pomocą kryptowalut. Dokładnie wskazał pięć obsługiwanych aktywów, w tym najważniejsze BTC, ETH oraz USDT. Każdy klient kupujący produkty Xiaomi za pośrednictwem sklepu Mi Store Portugal może płacić w kryptowalutach. To możliwe dzięki współpracy chińskiej firmy z Utrust, tj. szwajcarskim dostawcą usług płatności kryptowalutowych.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)