Ethereum w górę, inne kryptowaluty w dół

Data dodania: 16 stycznia 2018 r. / Aktualizacja: 16 stycznia 2018 r.
Ethereum, nowy rekord cenowy Ethereum, nowy rekord cenowy
Źródło: David McBee / Pexels

Druga, zaraz po Bitcoinie kryptowaluta na świecie – Ethereum, 10 stycznia 2018 roku notowała wzrosty swojej wartości. Udało się osiągnąć nowy rekord - 1375 dolarów. Dzięki temu kapitalizacja Ethereum wynosi już ponad 125 mld dolarów. Pozostałe czołowe kryptowaluty w tym samym czasie notowały spadki.

Neumark - kryptowaluta stworzona przez Polaków

Dwoje Polaków mieszkających w Berlinie, Zoe Adamovicz i Marcin Rudolf stworzyło całkowicie nową kryptowalutę pod nazwą „Neumark”. Obecnie zainwestował w nią Frank Thelen i jego fundusz Freigeist.

Neumark nie ma nic wspólnego z dawną marką niemiecką. Funkcjonuje także pod skrótem NEU. To kryptowaluta opierająca się na blockchainie Ethereum i inaczej niż Bitcoin nie jest przeznaczona do dokonywania płatności w trybie online. Jej celem jest umożliwienie m.in. partycypacji w zyskach i uczestnictwo w portfolio inwestycyjnym platformy Neufund, na której funkcjonuje. Platforma ta gromadzi spółki i inwestorów. Celem twórców Neumark jest stworzenie zdecentralizowanej giełdy, gdzie inwestujące osoby i podmioty otrzymują w niej udziały dla siebie w postaci kryptowaluty. Obecnie Neufund zebrał już około 20 mln euro kapitału inwestycyjnego i przyznał inwestorom około 26,5 mln jednostek neumark. Kurs nowej kryptowaluty wynosi obecnie 2,3 dolara amerykańskiego.

Partnerstwo Ripple i MoneyGram

W II tygodniu stycznia tego roku Ripple i MoneyGram ogłosiły, że zawiązały partnerstwo prowadzące do korzystania przez MoneyGram z platformy i kryptowaluty Ripple - w skrócie XRP, do rozliczeń finansowych. To wystarczyło, aby w ciągu zaledwie kilku dni kurs XRP znacząco się zwiększył. Kryptowaluta Ripple rosła w czwartek 11 stycznia i w szczytowym momencie kosztowała 13,5 dolara. Na koniec sesji cena XRP zatrzymała się na poziomie ponad 12 dolarów.

Firma Kodak stworzyła swoją kryptowalutę

10 stycznia 2018 roku została wprowadzona na giełdę kryptowalut nowa jednostka - KodakCoin, czyli kryptowaluta stworzona przez firmę Kodak. Ta legendarna firma fotograficzna ogłosiła, że chce wykorzystywać ją jako element platformy KodakOne, przygotowanej z myślą o fotografach. Kurs akcji Kodaka od czasu ogłoszenia informacji o uruchomieniu projektu KodakCoin wzrósł o 120 proc do poziomu 6,80 dolarów.

Wspominana platforma ma ułatwiać fotografom sprawowanie nadzoru nad wykorzystywaniem ich prac. Płatności odbywać się mają na niej z wykorzystaniem KodakCoinów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!