Elon Musk wieszczy kres papierowego pieniądza

Data dodania: 26 lutego 2019 r. / Aktualizacja: 26 lutego 2019 r.
Elon Musk: Kryptowaluty zastąpią fizyczne pieniądze Elon Musk: Kryptowaluty zastąpią fizyczne pieniądze
Źródło: Pixabay z Pexels

Dyrektor generalny Tesli, genialny przedsiębiorca działający w szeroko pojmowanej branży technologicznej, wieszczy koniec pieniędzy papierowych, jakie powszechnie znajdują się obecnie w obiegu. Zwrócił on ostatnio uwagę na fakt, że struktura Bitcoina jest na tyle genialna, że ta cyfrowa waluta, podobnie jak i inne kryptowaluty, jest o wiele lepszym sposobem na przekazanie wartości niż pieniądz w klasycznym swym rozumieniu.

Dodał on również, że podstawową wadą kryptowalut jest to, że obliczeniowo są one energochłonne, dlatego konieczne jest ustanawianie pewnych ograniczeń dotyczących tworzenia walut cyfrowych - teraz i w przyszłości. Obecnie bardzo energochłonne jest tworzenie przyrostowego Bitcoina.

5 milionów chińskich juanów za BTC?

Zhu Fa, czyli chiński górnik kopiący kryptowaluty, współzałożyciel Poolin, chińskiej puli wydobywczej, przewiduje znaczący wzrost wartości Bitcoina. Powiedział on nawet, że cena BTC może osiągnąć pułap 5 mln chińskich juanów, co odpowiada aż 740 tys. dolarów amerykańskich.

Obecnie Zhu zauważa, że na rynku kryptowalutowym rządzą „niedźwiedzie”, ale w przyszłości, w następnym biegu „byka” ceny Bitcoina mogą być nawet 10-20 razy wyższe niż poprzednio.

Bank Frick uruchomił spółkę zależną DLT Markets

Bak Frick, który ma swoją siedzibę w Balzers, został założony w 1998 roku. Bazuje na Liechtensteinie. Jest w większości własnością Kuno Frick Family Foundation. 22 lutego, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wprowadził on na rynek swoją spółkę zależną DLT Markets. Zajmuje się ona platformami transakcyjnymi kryptowalut. Zapewni ona inwestorom instytucjonalnym w pełni regulowany i bezpieczny dostęp do klasy zasobów tokenów cyfrowych.

Banco BTG Pactual SA z własnym tokenem zabezpieczającym

Największym bankiem inwestycyjnym Ameryki Łacińskiej jest Banco BTG Pactual SA. Wydał on własny token zabezpieczający ReitBZ. Będzie wspierany przez aktywa nieruchomościowe w Brazylii. Z założenia token powinien pomóc bankowi w dostarczaniu swojej działalności na rynku nieruchomości zagranicznym inwestorom po niższych kosztach niż te przy użyciu tradycyjnych środków. Warto podkreślić, że token „ReitBZ” będzie miał charakter ciągły. Jego początkowy okres oferowania wyniesie około 90 dni, a wpływy zostaną ponownie zainwestowane w portfelu w trudnej sytuacji.

Kryptowaluta licytowana w angielskim domu aukcyjnym

Dom aukcyjny Wilsons Auctions, który prowadzi swoją działalność w Wielkiej Brytanii i w Irlandii, będzie organizował najprawdopodobniej pod koniec lutego 2019 roku aukcję, w ramach której będzie można kupić kryptowaluty - Bitcoiny. Łącznie są one warte aktualnie 430 tys. dolarów. Wcześniej kryptowaluty te zostały przejęte przez policję w Belgii w wyniku odkrycia handlu narkotykami w powiązaniu z usługą Darknet. Dom aukcyjny porozumiał się w tej kwestii z belgijskim rządem federalnym, z którym zawarł stosowną umowę. Planowana dobowa aukcja internetowa rozpocząć się ma 28 lutego o godzinie 12 i zakończyć się 1 marca. Wilson Auctions zachęca do udziału w niej. Podzieli on całkowitą ilość 315 monet na kilka części.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!