Elon Musk ponownie na „tak” w kwestii kryptowalut

Data dodania: 27 lipca 2021 r. / Aktualizacja: 27 lipca 2021 r.
Tesla rozważy przywrócenie płatności w Bitcoinach Tesla rozważy przywrócenie płatności w Bitcoinach
Źródło: RODNAE Productions / Pexels

Kiedy Elon Musk oświadczył, że nie będzie akceptował płatności Bitcoinem za elektryczne samochody marki Tesla, rynek kryptowalut dosyć szybko na to zareagował. W ubiegłym tygodniu ten dyrektor generalny Tesli zmienił zdanie. Podczas wirtualnego wydarzenia The ₿ Word dotyczącego Bitcoina powiedział, że Tesla najprawdopodobniej rozważy wznowienie płatności w kryptowalutach. Uwarunkowane ma to być tym, by wydobywanie Bitcoina nie pochłaniało tak dużych ilości energii.  Wyraził przypuszczenie, że Bitcoin znacznie bardziej niż dotychczas idzie w kierunku odnawialnych źródeł energii.

Wzrosty na Bitcoina w weekend

Trwa trend wzrostowy w obrębie Bitcoina. W weekend kontynuował on wzrosty i był wyceniany powyżej granicy 34 tys. dolarów. Najpewniej powodem takiej dobrej passy są pozytywne wypowiedzi Elona Muska czy CEO Twittera na jego temat. W ciągu zaledwie 5 dni BTC wzrosło o 15 proc.

A w ciągu minionego tygodnia; z 30 do 40 tys. USD. To wzrost rzędu 30%.

Wykres BTC/USD

Uwaga jednak na ten hurra-optymizm - BTC właśnie zbliża się do strefy, w której już kilkukrotnie wcześniej reagował. Tym razem testuje ją od dołu, co oznacza, że jeśli nie znajdzie się więcej chętnych do kupna niż chcących sprzedać - czeka nas kierunek "południe".

Kanadyjskie CBDC inicjatorem szeregu innowacji w kraju

Bank centralny Kanady opublikował badanie, które wskazuje szereg powodów, dla których Kanada rzeczywiście może wyemitować własną cyfrową walutę banku centralnego, czyli CBDC. Jednym z nich jest to, że dzięki wprowadzeniu kryptowaluty Bank of Canada można zapewnić równocześnie szereg innowacji w kraju. Zalicza się do nich m.in. wyeliminowanie uciążliwych z pewnością dla klientów opłat transakcyjnych z kart debetowych i kredytowych.

Bitcoin a Twitter

CEO Twittera, Jack Dorsey wypowiedział się na temat związku platformy social media i Bitcoina. Wyraził on w liście do akcjonariuszy za II kwartał, opublikowanym w sieci, nadzieję na to,  że Bitcoin i inne cyfrowe aktywa będą miały duży związek z przyszłością Twittera. Niewykluczone, że kryptowaluty przyczynią się do decentralizacji mediów społecznościowych i pozwolą na dostarczanie większej ilości ekonomicznych bodźców. Szef Twittera wyraził opinię, że jeśli istniałaby pewna, globalna waluta dla całego internetu, to serwis powinien z niej skorzystać.

Nigeria uruchamia program pilotażowy dla własnego CBDC

Minęły już cztery lata od momentu, gdy Centralny Bank Nigerii uruchomił badania dotyczące możliwości uruchomienia w przyszłości krajowego CBDC. Obecnie poinformował, że aktywuje już w październiku program pilotażowy dla własnej cyfrowej waluty. Będzie to dokładnie miało miejsce 1 października bieżącego roku, a sam projekt nosić będzie nazwę „GIANT”. Ma być realizowany w oparciu na modułowym blockchainie Hyperledger Fabric.

Circle K z bitomatami

Już wkrótce w sklepach Circle K w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, na stacjach benzynowych pojawią się bitomaty. Bitcoin Depot ogłosił w ubiegłym tygodniu, że niebawem w 30 stanach USA oraz w Kanadzie zamontuje około 700 bitomatów w sklepach Circle K. Będzie to wynikiem podjęcia nowego partnerstwa.

Amazon będzie akceptował płatności w kryptowalutach

Anonimowy informator z firmy Amazon powiedział, że ten największy sklep internetowy na świecie zamierza wkrótce zacząć akceptować płatności w kryptowalutach. Płatności w Amazonie Bitcoinem mogą być możliwe jeszcze w tym roku. Będzie to elementem przygotowania się do szerszej akceptacji kryptowalut w Amazonie.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)