Czy LibraCoin jest projektem antykonkurencyjnym?

Data dodania: 27 sierpnia 2019 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
Unia Europejska przypatruje się LibraCoin Unia Europejska przypatruje się LibraCoin
Źródło: Kaboompics .com / Pexels.com

Komisja Europejska podjęła się sprawdzenia, czy LibraCoin, czyli zapowiadana kryptowaluta serwisu społecznościowego Facebook, nie jest projektem antykonkurencyjnym. Całą sprawą zajęły się organy regulacyjne do spraw przeciwdziałania praktykom monopolistycznym KE. Rozesłały one specjalny kwestionariusz. W opinii UE LibraCoin jest projektem niebezpiecznym, zwłaszcza na polu wymiany informacji i wykorzystania danych dotyczących konsumentów. Organy mają zamiar sprawdzić, w jaki sposób przyszła waluta FB może działać w oparciu o aplikacje takie jak Messenger i WhatsApp.

Adresy BTC przestępców ujawnione przez OFAC

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych - w skrócie OFAC zajęło się sprawą trzech obywateli Chin, którymi są: Xiaobing Yan, Fujing Zheng i Guanghua Zheng. Zarzucono im, że naruszyli przepisy dotyczące prania brudnych pieniędzy i przemytu narkotyków, a w swoim procederze wykorzystywali kryptowaluty.

Władze opublikowały ich adresy BTC oraz jeden w Blockchainie Litecoina, który ponoć także należał do handlarzy z Chin. Według OFAC Fujing Zheng jest zagranicznym handlarzem narkotyków, który współpracował z Guanghua Zhengiem.

Gra oparta o Blockchain od IOST

IOST to ciekawy projekt realizowany na rynku Blockchain. Obecnie zaprezentował on na swoim blogu zupełnie nowy produkt, którym jest gra oparta o technologię łańcucha bloków. To gra Crypto Sanguo, która bazuje na powieści historycznej „Opowieść o Trzech Królestwach” i ważnej epoce Trzech Królestw w Chinach. Od dekad inspirowała ona kolejnych twórców gier. Dziś to samo miało miejsce w przypadku nowej, Blockchainowej aplikacji Crypto Sanguo.

To pierwsza gra strategiczna MMORPG, czyli RPG w wersji multiplayer, która zbudowana jest na bazie technologii Blockchain IOST. Dostępna jest dla użytkowników urządzeń mobilnych oraz komputerów stacjonarnych. Gracze zbierają materiały i ekwipunek, a także tokeny SGT. Wszyscy rywalizują ze sobą o takie zasoby, aby ulepszać swoich bohaterów i pokonywać kolejnych wrogów. Pod koniec sierpnia zaplanowano przedsprzedaż gry Crypto Sanguo. Potrwa ona tydzień i będzie oparta na mainnecie IOST.

Aplikacja do „wolnego handlu w sieci”

Projekt BlockStamp buduje specyficzny ekosystem w sieci dotyczący aplikacji opartych o własny Blockchain. Ma on sprawić, że określone obszary gospodarki cyfrowej będą działały sprawiedliwiej i bardziej przejrzyście. Najnowsza aplikacja uruchomiona przez BlockStamp to OpenBazaar Listing Explorer. To platforma e-commerce typu peer-to-peer, która istnieje od kilku lat i cały czas jest rozwijana. To zdecentralizowana aplikacja, której użytkownicy muszą uruchomić oprogramowanie na własnych komputerach i wchodzić w interakcje między sobą, aby kupować i sprzedawać produkty. Nie ma tu pośredników, takich jak eBay czy Allegro, generujących dzięki sprzedającym i kupującym swój zysk. Za pośrednictwem OpenBazaar można sprzedawać i kupować niemal wszystko. Infrastruktura platformy zapewnia więc prawdziwie wolny rynek.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!