Czy eBay zaakceptuje kryptowaluty?

Data dodania: 14 maja 2019 r. / Aktualizacja: 21 marca 2020 r.
Płatność kryptowalutami za zakupy online jest nieunikniona Płatność kryptowalutami za zakupy online jest nieunikniona
Źródło: Negative Space / Pexels

Płatności kryptowalutowe już wkrótce mogą być dostępne na platformie eBay. Firma prawdopodobnie już wkrótce otworzy się na kryptowaluty, w tym przede wszystkim na Bitcoina. Ostatnio pisaliśmy o tym, że raper Lil Pump wprowadził już płatności kryptowalutami w swoim sklepie z gadżetami dla fanów.

Kradzież kryptowalut na kwotę 2,4 mln dolarów przez SIM swapping

Ze Stanów Zjednoczonych płyną niepokojące wiadomości. Okazuje się, że grupa hakerów posłużyła się metodą tzw. SIM swappingu, aby skutecznie ukraść kryptowaluty na kwotę ponad 2,4 mln dolarów. Metoda polega na pozyskiwaniu numeru telefonu danej osoby i przejmowaniu go, aby skorzystać z kodu potrzebnego do weryfikacji dwuetapowej. Takie uwierzytelnianie jest zalecane przez większość stron internetowych, w tym w przypadku kryptowalutowych giełd. Z założenia ma ono zwiększać bezpieczeństwo użytkownika i ustrzec przed logowaniem się osób nieupoważnionych na inne konta. Niestety, tym razem grupa hakerów włamała się na kilkanaście kont kryptowalutowych na giełdach i ukradła z nich fundusze użytkowników. Polska spółka Billon Digital Services uzyskała 2 mln euro dofinansowania z Unii Europejskiej

Z tytułu projektu Komisji Europejskiej SME Instrument, części programu Horyzont 2020, polska spółka zajmująca się opracowywaniem rozwiązań technologii blockchain, Billon Digital Services, uzyskała dofinansowanie. To fundusze w kwocie ponad 8 mln złotych, czyli prawie 2 mln euro. Dzięki nim zamierza ona dokończyć dotychczasowe prace i następnie wejść w fazę wdrażania swojego projektu odnośnie zapisu wrażliwych danych za pomocą blockchainu. Autorskie rozwiązania blockchainowe spółki Billon są doceniane w UE i na świecie.

Wyróżnione przez UE rozwiązanie zgłoszone przez Billon polega na eliminacji papieru z obiegu dokumentów. Umożliwić ma to wprowadzenie w pełni cyfrowych relacji między firmami a konsumentami.

Bitcoin kosztuje ponad 8000 dolarów

Bitcoin krok po kroku odrabia straty z ostatnich kilkunastu miesięcy. Niesamowity zwrot akcji w zakresie wyceny cyfrowego złota spowodował, że za 1 BTC trzeba dziś zapłacić ponad 8000 USD.

W stosunkowo krótkim czasie Bitcoin z poziomu 5 500 - 5 700 dolarów wzniósł się w okolice 7 300 dolarów, a nawet chwilami był wyceniany na poziomie 7 500 dolarów. Wyraźnie widać, że cena Bitcoina wzrasta, choć niezbyt szybko. Eksperci uznają, że drugi tydzień maja jak na razie był momentem kluczowym na wyceny BTC, ponieważ właśnie wtedy zaliczył on 25-procentowy wzrost wartości. Kapitalizacja Bitcoina tym samym sięgnęła granicy 130 mld dolarów.  Jednocześnie pozostałe kryptowaluty podążają w ślad za BTC.

235 mld dolarów kapitalizacji kryptowalut

Wartość giełdowa cyfrowych aktywów w tej chwili na setkach funkcjonujących na całym świecie giełd osiągnęła właśnie poziom ponad 200 miliardów dolarów. Poziom ten nie był odnotowywany od 19 miesięcy. Podobny panował w listopadzie 2017 roku.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!