Czy Dorian Nakamoto to Satoshi?

Data dodania: 1 września 2020 r. / Aktualizacja: 1 września 2020 r.
Czy Dorian Nakamoto stworzył Bitcoina? Czy Dorian Nakamoto stworzył Bitcoina?
Źródło: Ashutosh Sonwani / Pexels

Czy twórcą Bitcoina jest Dorian Nakamoto? Dziennikarka „Newsweeka” Leah McGrath Goodman w toku prowadzonego śledztwa ustaliła, że najprawdopodobniej Dorian Nakamoto stoi za stworzeniem Bitcoina. Już w 2014 roku opublikowała ona artykuł, który to sugerował. Dorian Nakamoto to 64-letni Amerykanin, który ma korzenie japońskie. Mieszka w Południowej Kalifornii i sam zaprzecza, żeby miał coś wspólnego ze stworzeniem tzw. cyfrowego złota.

BTC za 20 000 USD w ciągu 3-12 miesięcy

Analizując kurs Bitcoina, można przypuszczać, że wpadnie on teraz w uśpienie, dlatego na przełamanie bariery cenowej 20 000 USD będzie trzeba poczekać nawet do 12 miesięcy.

Cyfrowy juan pojawi się najpóźniej w 2022 roku

Chiny chcą, by premiera cyfrowej waluty odbyła się w 2022 roku. Ma to związek z planami jego wykorzystania podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich planowanych w tym kraju. Raport Reuters wskazuje, że Sun Guofeng, czyli szef departamentu polityki pieniężnej w PBoC powiedział, że bank centralny Chin nie ma jeszcze przygotowanego dokładnego harmonogramu wprowadzania waluty cyfrowej na rynek. Obecnie chiński bank centralny znajduje się na etapie przeprowadzenia testów swojej waluty cyfrowej w Shenzhen, Suzhou, Xiongan i Chengdu. Bank ma w planach przeprowadzenie kolejnych testów cyfrowego juana w Pekinie, Tianjin czy w Hebei.

Token Uniswap Ethereum wart 100 tys. USD

Z dniem 25 sierpnia 2020 roku twórcy Tokena Uniswap Antiample i Tokens of Babel poinformowali o uruchomieniu Boa, ze specjalnym systemem zaopatrzenia. To token deflacyjny, który w krótkim czasie osiągnął wartość 100 000 USD. Podaż w obiegu wyniosła mniej niż 50 jednostek, a wraz z upływem czasu podaż spadła jeszcze bardziej. Nawet przy tak wysokiej wycenie jak 100 tys. USD, rzeczywista wartość rynkowa tokena Boa pozostaje poniżej 5 mln USD. Uniswap podaje, że obecna cena handlowa Boa wynosi nieco poniżej 51 tys. USD.

200-procentowy wzrost ceny Polkadot

W 2016 roku Gavin Wood założył Polkadot (DOT). Jest on bardzo ważną postacią w rozwoju potężnego języka programowania Ethereum i Parity Technologies. W ciągu ostatnich 4 lat Wood odegrał też ważną rolę w rozwoju sieci Ethereum. Obecnie pracuje nad Polkadot, którego cena w niecałe osiem dni wzrosła o 200 proc. Analitycy spodziewają się, że w kolejnych dniach i tygodniach można spodziewać się po tym tokenie dużo więcej. Tkwi w nim bowiem potencjał i ma szansę na zajęcie miejsca w pierwszej trójce listy największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Aktualnie w CoinGecko DOT znajduje się na szóstym miejscu wśród największych kryptowalut.

Token Aave LEND wzrósł o 40 proc.

Zaledwie w ciągu jednej doby token Aave LEND wzrósł o 40 proc., a miało to miejsce tuż po wzroście o 30 proc. z poziomu 0,59 do 0,77 USD. W tym samym czasie zarówno Bitcoin, jak i większość altcoinów zalicza spadki wartości.

Powodem wzmocnienia tokena Aave LEND jest to, że zdecentralizowane pożyczki finansowe i protokół kredytowy, z którym jest związany, otrzymał licencję Electronic Money Institution (EMI) od United Kingdom Financial Conduct Authority (FCA). Dzięki temu spółka Aave Limited mogła dokonać emisji pieniądza elektronicznego i świadczenia usług płatniczych.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 4)