Czy Bitcoin traci na wartości?

Data dodania: 6 listopada 2017 r. / Aktualizacja: 6 listopada 2017 r.
Czy Bitcoin traci na wartości? Czy Bitcoin traci na wartości?
Źródło: Ryan McGuire z Pixabay

Bitcoin - lider rynku kryptowalut, najpierw osiągnął swoje kolejne rekordowe maksimum, aby później zacząć tracić na wartości. 5 listopada 2017 roku jego kurs po raz pierwszy w historii przekroczył granicę 7,6 tys. dolarów. W szczytowej fazie za bitcoina należało zapłacić 7617 dolarów amerykańskich. Tym samym w ciągu ostatniego tygodnia kurs wzrósł z 6,1 tys. o jedną czwartą. Później jednak, po korekcie kurs bitcoina wyraźnie zmalał i kosztuje obecnie nieco ponad 7400 dolarów. Chociaż, w porównaniu z ceną tydzień wcześniej - jego kurs jest i tak wyższy o ponad 15%.

Kryptowaluty zakazane w Wietnamie

Bank Centralny Wietnamu zakazał z końcem października bieżącego roku używania kryptowalut w Wietnamie jako środka płatniczego. Nie wiadomo, co było przyczyną takiej decyzji. Kara za niedostosowanie się do zakazu wynosi 9 tys. dolarów. Zostanie ona nałożona zarówno na osoby przyjmujące płatności w kryptowalucie, jak i na tych, którzy użyją jej do zapłaty w ramach transakcji.

Kolejny wirus Bitcoin - CryptoShuffer

Znany w branży kryptowalut wirus  CryptoShuffer powrócił i od razu wywołał dużą burzę na rynku. Fałszywa aplikacja dla giełdy Poloniex, obecna w Google Play, spowodowała kradzież ponad 140 tys. dolarów. Oficjalnie aplikacje z wirusem nie powodują infekcji użytkowników Google Play, ale po pobraniu, użytkownicy mogą zostać narażeni na kradzież środków z kont na giełdzie Poloniex.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!