Czy Bitcoin może zastąpić dolara amerykańskiego?

Data dodania: 7 sierpnia 2018 r. / Aktualizacja: 7 sierpnia 2018 r.
Bitcoin i dolar Czy Bitcoinowi uda się zastapić wszechobecnego dolara amerykańskiego?
Źródło: David McBee / Pexels.com

Union Bank of Switzerland (USB), firma usług finansowych mająca siedzibę w Zurychu, działająca także jako bank inwestycyjny, twierdzi, że Bitcoin w przyszłości może zastąpić dolara amerykańskiego. Aby jednak taki scenariusz był spełniony, jego cena musi wynieść prawie 213 000 USD. Poczekamy, zobaczymy.

Crypto Argo Blockchain z 32 mln dolarów

Na London Stock Exchange, brytyjskiej giełdzie LSE po raz pierwszy notowana jest firma kryptowalutowa. To firma Argo Blockchain PLC, która zgromadziła dotychczas na giełdzie około 32 mln dolarów na całkowitą wycenę wynoszącą około 61 mln dolarów. Argo Blockchain PLC  daje klientom możliwość wydobywania czterech popularnych walut, takich jak Bitcoin Gold (BTG - nie BTC), Ethereum (ETC), Ethereum Classic (ETC) i Zcash. Do tego celu należy wykorzystywać własne urządzenia mobilne, a użytkownik musi opłacić miesięczny abonament. Usługa znajdująca się w ofercie Argo Blockchain PLC zapewnia dostęp do maszyn górniczych firmy i umożliwia bezpośrednie depozyty wszystkich monet, wydobywanych do cyfrowych portfeli użytkowników. Firma istnieje od niespełna roku, a już dziś ma dalekosiężne plany budowy międzynarodowego ośrodka zarządzania centrum danych, pomagającego w wydobywaniu kryptowalut jako usługa MaaS. Będzie ona dostępna dla każdego użytkownika na świecie.

Intercontinental Exchange (ICE) chce uruchomić platformę kryptowalutową

ICE - Intercontinental Exchange  z siedzibą w Atlancie, właściciel nowojorskiej giełdy, ogłosiła publicznie, że ma w planach uruchomienie platformy aktywów cyfrowych i produkt futures na BTC. Planowane jest stworzenie platformy Bakkt, wykorzystującą chmurę oferowaną przez Microsoft do budowy otwartego i regulowanego, globalnego ekosystemu zasobów cyfrowych. Dzięki niej możliwy będzie handel, przechowywanie i wydawanie zasobów cyfrowych w sieci globalnej dla konsumentów i instytucji. ICE chce zaoferować też w najbliższej przyszłości jednodniowy fizyczny kontrakt terminowy na Bitcoina - ma to nastąpić w listopadzie 2018 roku.

Pierwsze Uniwersyteckie Centrum Blockchain w Turcji

Turcja jako pierwszy kraj na świecie będzie kształcić specjalistów technologii blockchain. Uniwersytet w Stambule oferuje taki kierunek od 3 sierpnia 2018 roku. Studenci będą kształcić się na ekspertów blockchain i dowiedzą się, jak w szeroki sposób zastosować tę unikalną technologię.

Nowy kierunek Stambuł Blockchain i Centrum Innowacji otwarto na Bahçeşehir University (BAU). Docelowo ma to być najważniejszy ośrodek badań i rozwoju oraz innowacji w Turcji, w którym badania naukowe i wszelkie innowacje mają być realizowane z wykorzystaniem technologii blockchain.

Telewizor do kopania kryptowalut

Jeden z najbardziej liczących się producentów sprzętu do Miningu - BTC wydaje nowy produkt - telewizor przystosowany do kopania kryptowalut. Urządzenie nazwane AvalonMiner Inside ma moc obliczeniową szacowaną na 2,8 tryliona haszy na sekundę i podobno zasilane jest ono przez sztuczną inteligencję. Będzie zdolne do przyjmowania poleceń głosowych użytkowników. Ma obliczać zmienny wskaźnik rentowności wydobycia Bitcoin w czasie rzeczywistym, pozwalać kupować użytkownikom treści rozrywkowe lub inne produkty na platformie Canaana za pomocą kryptowalut.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!