Czy Apple zainwestuje w kryptowaluty?

Data dodania: 1 czerwca 2021 r. / Aktualizacja: 1 czerwca 2021 r.
Czy Apple podąży drogą Tesli i wejdzie w kryptowaluty? Czy Apple podąży drogą Tesli i wejdzie w kryptowaluty?
Źródło: Nana Dua / Pexels

Pojawiają się pierwsze sygnały i plotki o tym, że potentat rynku technologicznego, firma Apple ma zamiar wkrótce wejść na rynek kryptowalut i zainwestować w nie. Wszystko przez to, że firma poszukuje do zatrudnienia Business Development Managera do działu „Alternatywnych płatności”. Chodzi tu więc w istocie o ekspertów ze świata fintechów, m.in. od kryptowalut. Być może stanowi to krok Apple w kierunku przygotowania się do zainwestowania w kupno BTC, choć dla wielu analityków i ekspertów rynkowych bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się inwestowanie w technologię blockchain i przyjmowanie w przyszłości płatności w cyfrowych walutach za sprzedawane urządzenia.

BTC odrabia powoli straty

Po niedawnych dołkach, jakie notował Bitcoin w ostatnich tygodniach, z uwagi między innymi na wycofanie się Tesli i Elona Muska z przyjmowania płatności za elektryczne samochody w BTC, czołowa kryptowaluta odrabia straty. Mylili się ci, którzy sądzili, że bańka na BTC już pękła i nie wróci on na drogę budowania swojej wartości. Wielu inwestorów kryptowalutowych pozbywało się ostatnio swoich tokenów. Jednak BTC nagle odbiło i przebiło w ubiegłym tygodniu poziom 40 000 USD.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy takie odbicie oznacza kontynuację hossy na kryptowalutach, czy jest to tylko chwilowa sytuacja.

Chia Network – firma kryptowalutowa chce wejść na giełdę

Chia Network jest marką związaną z kryptowalutami. Została założona w 2017 roku przez Brama Cohena. Rozwija ona przyjazną dla środowiska blockchainową platformę i inteligentne transakcje. Projekt ten wkracza obecnie w kolejną fazę rozwojową, ponieważ pozyskał kwotę 61 mln dolarów z przeznaczeniem na wejście na rynek giełdowy. Całkowita wycena firmy Chia Network, według Bloomerga, wzrosła dzięki temu do 500 mln dolarów. Zebrane środki będą przeznaczone na zatrudnienie nowych pracowników i rozwój firmy.

Chia Network jeszcze w bieżącym roku ma być przekształcona w spółkę giełdową. Najpierw zostanie wystosowana oferta publiczna IPO.

Czy Bank Indonezji wprowadzi własną kryptowalutę?

Raport Reutersa z ubiegłego tygodnia sugeruje, że Bank Indonezji ma w planach uruchomienie cyfrowej waluty banku centralnego, czyli CBDC. Nie wie jeszcze, z jaką platformą podjąć współpracę. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to Indonezja tym samym dołączy do państw, które starają się być pierwszymi, które wprowadzą u siebie narodową kryptowalutę. Wiele banków centralnych chce podjąć takie działania lub już jest na etapie testowania CBDC.

Sieć Sheetz przyjmuje kryptowaluty

Płatności w kryptowalutach zostały w ubiegłym tygodniu wprowadzone do różnych metod regulowania rachunków za zakupy w amerykańskiej sieci sklepów Sheetz. To kolejna firma, która zdecydowała się na przyjęcie kryptowalut. Ma ona w planach wprowadzenie Bitcoina i innych kryptowalut u siebie jako jednej z dostępnych dla klientów metod płatności.

Warto podkreślić, że byłby to duży krok w kierunku rozwoju i upowszechniania kryptowalut jako pełnoprawnego środka płatniczego.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!