Coinbase otwiera rynek wymiany NFT w oparciu na Ethereum

Data dodania: 19 października 2021 r. / Aktualizacja: 19 października 2021 r.
NFT na ETH NFT w oparciu o Ethereum
Źródło: Jievani / Pexels

Jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, amerykańska Coinbase, ogłosiła w ubiegłym tygodniu, że uruchamia platformę „Coinbase NFT”. Użytkownicy rynku wymiany NFT będą mogli kupować i sprzedawać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie oparte na cyfrowej walucie Ethereum. Platforma Coinbase NFT ma aspiracje do tego, by stać się rynkiem wymiany NFT w skali światowej. Platforma ta ma zostać uruchomiona w terminie do końca tego roku. Można uznać, że Coinbase staje tym samym do konkurencji z FTX.US, czyli z giełdą, która również ogłosiła, że zbuduje rynek dla NFT oparty na Solanie.

Bitcoin drożeje

Dzięki działalności bitcoinowych wielorybów cena cyfrowego złota testuje kolejne poziomy wsparcia, a 16 października była wyceniana powyżej granicy 60 000 dolarów amerykańskich. Kryptowaluta w ciągu ostatniego miesiąca zyskała ponad 25 proc., a od czasu lipcowego krachu zwiększyła dwukrotnie swoją wartość.

Już wkrótce pojawi się ETF Bitcoina na rynku

Niewiele czasu dzieli inwestorów od momentu, aż na światowym rynku pojawi się pierwszy bitcoinowy ETF firmy Valkyrie. Niemal na pewno trafi on na giełdę, co podał do wiadomości publicznej wiceprezes Nasdaq ds. kwalifikacji aktywów do notowań, Eun Ah Choi. Jeśli SEC (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) zatwierdzi wniosek do ETF od Valkyrie, to fundusz ten zacznie być notowany na giełdzie Nasdaq.

„Potwory” Axie Infinity najczęściej handlowaną kolekcją NFT w historii

Twórcy jednej z najbardziej popularnych gier NFT w ekosystemie kryptowalut, Axie Infinity, ogłosili, że ich „potwory” były najczęściej handlowaną kolekcją NFT w historii. Do takiego wyniku przyczynili się przede wszystkim gracze.

Gra wypuszczona na rynek przez Axie Infinity ma być zaktualizowana. Owa kontrowersyjna aktualizacja 1.1.0a składa się z trzech głównych aspektów, z których pierwszym są tradycyjne zmiany technologiczne, drugim modyfikacje w dynamice gry, a trzecim zmiana ekonomii gry.  Nowa aktualizacja ma powodować, że jeśli ktoś sprzeda Axie, poziom potwora zostanie automatycznie zresetowany do poziomu 1. Twórcy ogłosili ponadto, że uniemożliwią graczom posiadającym mniej niż 800 MMR otrzymanie jakichkolwiek nagród.

Bakkt wchodzi na giełdę w Nowym Jorku

Bakkt informuje o swoich planach na przyszłość. Niedawno ogłaszał, że przekształci się w spółkę publiczną (z dniem 18.10.2021 roku), a następnie będzie chciało zadebiutować na rynku giełdowym. Bakkt chce wejść na giełdę w Nowym Jorku dzięki połączeniu z VPC Impact Acquisitions Holding (ICE). Obie strony wkrótce faktycznie się połączą, torując drogę platformie kontraktów terminowych na Bitcoina ICE, by finalnie jej akcje trafiły na amerykańską giełdę papierów wartościowych.

Akcje zwykłe klasy A i warranty Bakkt od 18 października notowane są pod symbolami BKKT i BKKT WS na nowojorskiej giełdzie.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!