Co dalej z regulacją kryptowalut w Polsce?

Data dodania: 4 kwietnia 2018 r. / Aktualizacja: 4 kwietnia 2018 r.
Krajowa Administracja Skarbowa chce udostępnienia danych osobowych zarejestrowanych użytkowników kryptogiełd Krajowa Administracja Skarbowa chce udostępnienia danych osobowych zarejestrowanych użytkowników kryptogiełd
Źródło: CQF-Avocat / Pexels.com

Krajowa Administracja Skarbowa, która pełni funkcję jednego z głównych organów podatkowych w Polsce, wystosowała oficjalne pisma do giełd i kantorów w celu udostępnienia jej danych osobowych użytkowników i ich operacji. Takie pisma od KAS otrzymali: BTCDuke, Bitbay, Bitmarket24, Coinroom, 4Coins, InPay oraz DGTMarket. Między innymi KAS żąda wskazania użytkowników giełd i kantorów wymiany kryptowalut oraz wymienienie posiadanych przez nie kryptowalut. To tylko jedne z wielu informacji, które chce uzyskać KAS, na podstawie art. 45 ust. 1 i 3 ustawy z 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej. Kara za nieudostępnienie danych to 10 000 zł.

Pozew zbiorowy przeciwko ograniczeniom w reklamach kryptowalut

Stowarzyszenia z Chin, Rosji i Korei Południowej zapowiadają, że złożą skargę zbiorową przeciwko korporacjom internetowym, które zakazały reklam kryptowalut. Były to między innymi serwisy Google, Twitter czy Facebook. Porozumienie o skierowaniu sprawy do sądu w Stanach Zjednoczonych zostało osiągnięte podczas niedawnej konferencji kryptowalutowej w Moskwie - był to kongres BlockchainRF-2018. Powodem w pozwie zbiorowym, który zostanie złożony w jurysdykcji  amerykańskiej już w maju jest stowarzyszenie Eurasian Blockchain (EBA).

Chiny wprowadzają platformę typu BaaS

Chiński rządowy organ badawczy zdecydował się na wprowadzenie platformy Open Block Registry Open Platform, czyli platformy typu blockchain-as-a-service - w skrócie BaaS. System został opracowany przez China Banknote Blockchain Technology Research Institute i uruchomiono go oficjalnie na szczycie technologii finansowej w Hangzhou.

Twitter zakazuje reklam ICO

Serwis Twitter ogłosił w ubiegłym tygodniu, że reklamy krytowalutowe (ICO) zostaną zablokowane w tym portalu. Z witryny tym samym znikną wszystkie treści związane z ICO, sprzedażą tokenów, giełdami kryptowalutowymi i portfelami, za wyjątkiem reklam publicznych spółek notowanych na głównych giełdach. Rzecznik Twittera powiedział, że ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa społeczności serwisu.

Rosja nie otrzyma spłaty wenezuelskiego długu w kryptowalucie Petro

Wenezuela posiada 3,15 mld dolarów długu wobec Rosji. Pojawiły się plotki, że dług ten zostanie spłacony właśnie w petro, a Rosja pomagała w rozwoju narodowej kryptowaluty Wenezueli. Zastępca dyrektora Departamentu Informacji i Prasy Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Rosji, Artom Kozhin dementuje te pogłoski.

Czy Intel opatentuje koparki Bitcoinów?

Technologiczny, międzynarodowy gigant firma Intel ma w planach opatentowanie urządzenia o nazwie „Accelerator”, które będzie mogło kopać Bitcoiny. Zawiera ono chipy do kopania. Aplikacja „Bitcoin Mining Hardware Accelerator With Optimized Message Digest and Message Scheduler Datapath” została opublikowana w ubiegłym tygodniu. W raporcie firma Intel przedstawia metodę, która pozwala na kopanie Bitcoinów przy użyciu mniejszej ilości prądu niż przy wykorzystaniu aktualnych koparek do Bitcoinów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!