Co dalej z regulacją kryptowalut w Polsce?

Krajowa Administracja Skarbowa chce udostępnienia danych osobowych zarejestrowanych użytkowników kryptogiełd Krajowa Administracja Skarbowa chce udostępnienia danych osobowych zarejestrowanych użytkowników kryptogiełd

Krajowa Administracja Skarbowa, która pełni funkcję jednego z głównych organów podatkowych w Polsce, wystosowała oficjalne pisma do giełd i kantorów w celu udostępnienia jej danych osobowych użytkowników i ich operacji. Takie pisma od KAS otrzymali: BTCDuke, Bitbay, Bitmarket24, Coinroom, 4Coins, InPay oraz DGTMarket. Między innymi KAS żąda wskazania użytkowników giełd i kantorów wymiany kryptowalut oraz wymienienie posiadanych przez nie kryptowalut. To tylko jedne z wielu informacji, które chce uzyskać KAS, na podstawie art. 45 ust. 1 i 3 ustawy z 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej. Kara za nieudostępnienie danych to 10 000 zł.

Pozew zbiorowy przeciwko ograniczeniom w reklamach kryptowalut

Stowarzyszenia z Chin, Rosji i Korei Południowej zapowiadają, że złożą skargę zbiorową przeciwko korporacjom internetowym, które zakazały reklam kryptowalut. Były to między innymi serwisy Google, Twitter czy Facebook. Porozumienie o skierowaniu sprawy do sądu w Stanach Zjednoczonych zostało osiągnięte podczas niedawnej konferencji kryptowalutowej w Moskwie – był to kongres BlockchainRF-2018. Powodem w pozwie zbiorowym, który zostanie złożony w jurysdykcji  amerykańskiej już w maju jest stowarzyszenie Eurasian Blockchain (EBA).

Chiny wprowadzają platformę typu BaaS

Chiński rządowy organ badawczy zdecydował się na wprowadzenie platformy Open Block Registry Open Platform, czyli platformy typu blockchain-as-a-service – w skrócie BaaS. System został opracowany przez China Banknote Blockchain Technology Research Institute i uruchomiono go oficjalnie na szczycie technologii finansowej w Hangzhou.

Twitter zakazuje reklam ICO

Serwis Twitter ogłosił w ubiegłym tygodniu, że reklamy krytowalutowe (ICO) zostaną zablokowane w tym portalu. Z witryny tym samym znikną wszystkie treści związane z ICO, sprzedażą tokenów, giełdami kryptowalutowymi i portfelami, za wyjątkiem reklam publicznych spółek notowanych na głównych giełdach. Rzecznik Twittera powiedział, że ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa społeczności serwisu.

Rosja nie otrzyma spłaty wenezuelskiego długu w kryptowalucie Petro

Wenezuela posiada 3,15 mld dolarów długu wobec Rosji. Pojawiły się plotki, że dług ten zostanie spłacony właśnie w petro, a Rosja pomagała w rozwoju narodowej kryptowaluty Wenezueli. Zastępca dyrektora Departamentu Informacji i Prasy Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Rosji, Artom Kozhin dementuje te pogłoski.

Czy Intel opatentuje koparki Bitcoinów?

Technologiczny, międzynarodowy gigant firma Intel ma w planach opatentowanie urządzenia o nazwie „Accelerator”, które będzie mogło kopać Bitcoiny. Zawiera ono chipy do kopania. Aplikacja „Bitcoin Mining Hardware Accelerator With Optimized Message Digest and Message Scheduler Datapath” została opublikowana w ubiegłym tygodniu. W raporcie firma Intel przedstawia metodę, która pozwala na kopanie Bitcoinów przy użyciu mniejszej ilości prądu niż przy wykorzystaniu aktualnych koparek do Bitcoinów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Graj na spadki Sprawdź
81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.
BitBay
Bitcoin i wiele innych Kup teraz
Zaufana i legalna giełda z dużym wyborem kryptowalut