BTC zdeponujemy w US Banku

Data dodania: 12 października 2021 r. / Aktualizacja: 12 października 2021 r.
Kryptowaluty w banku Kryptowaluty można trzymać w jednym z amerykańskich banków
Źródło: Expect Best / Pexels

Banki w USA mają zgodę ze strony władz w Stanach Zjednoczonych, by oferować klientom usługi związane z rynkiem kryptowalutowym. Między innymi są to usługi depozytowe. W rok po wprowadzeniu nowych zasad świadczenia usług kryptowalutowych US Bank będzie zapewniał swoim klientom usługę deponowania cyfrowych walut. Będzie ona jednak skierowana wyłącznie do klientów instytucjonalnych.

Warto przypomnieć przy tym, że US Bank jest piątym pod względem wielkości bankiem detalicznym w USA. Usługa powiernictwa obejmująca kryptowaluty będzie oferowana przez niego dzięki nawiązaniu współpracy z New York Digital Investment Group, w skrócie NYDIG. Klienci zyskają możliwość deponowania w US Banku Bitcoina, Litecoina i Bitcoin Cash, a w przyszłości do tych trzech walut wirtualnych dołączą i inne.

Bitcoin w górę – przebicie poziomu 55 tys. USD

Wysoka zmienność to cecha, która charakteryzuje notowania Bitcoina w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jednak 7 października BTC pokazał siłę i przebił poziom 55 tys. USD wyceny. W ciągu kilku godzin Bitcoin zbliżył się do poziomu 56 tys. USD, zyskując 5000 dolarów na swojej wycenie. Co było przyczyną takiej zmiany?

Trzy wydarzenia wpłynęły na wzrost ceny „cyfrowego złota”. Były to zakupy poczynione przez wieloryby – jeden lub kilku największych graczy rynkowych akumulowali Bitcoina o wartości 1,6 mld dolarów w ciągu zaledwie 5 minut.

Ponadto istotnym elementem wspierającym wycenę BTC jest hash rate, który określany jest przez liczbę górników wykorzystujących swoje maszyny do pracy nad blockchainem.

Trzecim czynnikiem wzrostu BTC było ogłoszenie przewodniczącego Fedu i szefa SEC o tym, że USA nie zamierzają zakazywać cyfrowych aktywów. 

W wyniku znacznego odbicia cen Bitcoina w ostatnich dniach ubiegłego tygodnia zwiększyła się jego kapitalizacja rynkowa. Okazała się ona tak duża, że obecnie jest wyceniana na 1 bilion dolarów amerykańskich. Po przebiciu bariery 1 bln USD aktywa Bitcoina są wyceniane wyżej nić kapitalizacja rynkowa Facebooka (928 mld dolarów) oraz Tesli (795 mld dolarów).

Bakkt chce rozszerzyć opcję płatności kryptowalutowych

W komunikacie prasowym BusinessWire podano, że Bakkt, czyli rynek aktywów cyfrowych, nawiązał współpracę z Google Cloud, której nadrzędnym celem jest rozszerzenie użyteczności kryptowalut w taki sposób, by móc korzystać z płatności kryptowalutowych przy użyciu karty debetowej Bakkt Visa bezpośrednio do usługi Google Pay. To pozwoli całkowicie bezproblemowo konwertować kryptowaluty na walutę fiducjarną i jej wydatkowanie.

Polski start-up Ramp z finansowaniem rzędu 30 mln dolarów

Pochodzący z Warszawy start-up związany z rynkiem krypto walutowym, czyli Ramp, który określa się jako „PayPal dla kryptowalut”, pozyskał finansowanie Serii A o wartości bagatela 30 mln USD na rozwój swojego projektu. Taki zastrzyk finansowy pochodzi od brytyjskiej firmy Balderton Capital.

W poprzedniej akcji finansowej Ramp pozyskał 9 milionów dolarów, w ramach finansowania zalążkowego. Celem start-upu jest stworzenie łatwego kanału, który pozwoli klientom zamieniać pieniądze z walut fiat na kryptowaluty, w najbardziej wygodny, intuicyjny sposób. Ramp ma siedzibę w Londynie, dlatego znajduje się pod nadzorem ze strony brytyjskiego Financial Conduct Authority.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)