Koreańska giełda kryptowalutowa z zakazem handlu w 11 krajach

Data dodania: 29 maja 2018 r. / Aktualizacja: 18 czerwca 2018 r.
Bithumb blokuje obrót kryptowalutami Bithumb blokuje obrót kryptowalutami
Źródło: min woo park z Pixabay

Bithumb jest jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych na świecie. To południowokoreańska giełda, która daje możliwość handlu w różnych krajach. Obecnie zablokowała ona opcję obrotu kryptowalutami dla takich krajów jak Irak, Iran, czy Korea Północna. Powodem wprowadzania takiej blokady jest nieprzestrzeganie przez te kraje przepisów dotyczących prania brudnych pieniędzy międzynarodowej „Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Prania Pieniędzy (FATF)”. Nie bez znaczenia są też najnowsze wytyczne rządu Korei Południowej.

Nowe rozwiązania w Coinbase

W Coinbase już wkrótce pojawią się nowe rozwiązania dedykowane dla inwestorów instytucjonalnych. Właściciel Coinbase rywalizuje tym samym z Wall Street, które zaczyna wyrastać na dużego konkurenta na rynku giełd kryptowalutowych. W Coinbase mają pojawić się niebawem usługi powiernicze dla użytkowników z dużą ilością środków, szacowanych na co najmniej 10 mln dolarów. Zostanie też wprowadzona usługa Coinbase Prime związana z handlem pozagiełdowym i pożyczkami. Giełda kryptowalutowa ma w planach współpracę z Electronic Transaction Clearing, czyli wykwalifikowanym depozytariuszem papierów wartościowych Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Bank w Kuwejcie współpracuje z Ripple

Kuwait Finance House to jeden z największych banków działających w Kuwejcie. Co ciekawe, podjął on współpracę z Ripple i jako pierwszy bank w swoim kraju będzie korzystał z blockchainu RippleNet do realizowania płatności międzynarodowych. Umożliwi to zapewnienie klientom banku szybkich międzynarodowych transferów finansowych, z zachowaniem precyzji, niskich kosztów i bezpieczeństwa.

Kopalnia kryptowalutowa Hyundaia zhakowana

Hakerzy wzięli na cel kopalnię kryptowalutową należącą do platformy blockchainowej HDAC (Hyundai Digital Asset Currency), która powstała przy wsparciu Hyundai BS&Co. Kopalnia tymczasowo wstrzymała wypłatę środków. Atak hackerski stał się możliwy, ponieważ hakerzy znaleźli lukę na serwerach kopalni projektu. Eksperci kopalni podjęli już niezbędne kroki, aby zaradzić powstałej sytuacji i wznowić działanie.

Pierwsza na świecie koparka do miningu kryptowalutowego

Japońska firma GMO Internet Group wprowadziła własny model koparki do miningu kryptowalut. Z założenia koparka ma stać się konkurentem dla światowego giganta w dziedzinie wydobywania kryptowaluty - Bitmaina.

Bitcoin jednak nie niezależny?

Departament Sprawiedliwości USA zaczyna badać, czy Bitcoin i inne kryptowaluty znajdują się pod czyjąś kontrolą i tym samym grozi im manipulacja kursowa. Departament działa we współpracy z komisją dotyczącą tradingu na kontraktach futures. Sprawdzeniu ma podlegać to, czy zachodzi mechanizm fałszywego zakupu kryptowalut.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!