Bitcoin za drogi do wydobywania?

Data dodania: 29 stycznia 2019 r. / Aktualizacja: 29 stycznia 2019 r.
Jeśli cena BTC będzie spadała - mining stanie się nieopłacalny Jeśli cena BTC będzie spadała - mining stanie się nieopłacalny
Źródło: Pexels.com

Analitycy JPMorgan twierdzą, że wydobywanie Bitcoina jest tak horrendalnie drogie, że w sposób znaczący przewyższa cenę rynkową kryptowaluty. Dodatkowo szum medialny stworzony wokół sfery kryptowalutowej winduje ceny, ale realnie są one znacznie niższe. Według JPMorgan Chase koszt wydobycia jednego Bitcoina to około 4060 dolarów w IV kwartale 2018 roku. Pracownicy banku oszacowali, że w najbliższej przyszłości cena docelowa Bitcoina jeszcze spadnie i zatrzyma się na poziomie 1260 dolarów.

Złoto wygrywa z Bitcoinem?

Bitcoin od chwili swojego powstania nazywany jest „cyfrowym złotem”. Jednak jego wartość w stosunku do prawdziwego, szlachetnego kruszcu w ostatnich miesiącach znacznie się zmieniła, na korzyść złota. Występuje silna, ujemna korelacja pomiędzy kursem złota i kursem Bitcoina. Wynosi ona około -0,84 i właściwie jest niepodważalna.

Jan Van Eck, czyli CEO Van Eck Associates zasugerował podczas wywiadu udzielonego 26 stycznia dla CNBC, że inwestorzy powoli, aczkolwiek konsekwentnie odchodzą od inwestycji w Bitcoina na rzecz złota, co oznacza odwrót od sytuacji, gdy w 2017 roku Bitcoin przejął część popytu na złoto.

Warszawska konferencja 10 lat Bitcoin

W Warszawie, w Palladium 26 stycznia 2019 roku miała miejsce Konferencja 10 lat Bitcoina. To ważne wydarzenie na rodzimym rynku kryptowalutowym, które było długo wyczekiwane. Na konferencji spotkali się przedstawiciele polskiej i zagranicznej społeczności blockchain i kryptowalut. Była to również okazja do tego, aby zawrzeć nowe znajomości i pozyskać cenną wiedzę dotyczącą Bitcoina i ogólnie rzecz ujmując sfery kryptowalutowej. Uczestnicy konferencji mieli możliwość skorzystania ze specjalnego bitomatu.

Konferencja połączona była z częścią artystyczną, czyli występem kabaretowym Marcina Dańca. W jej ramach odbyła się również Gala Rozdania Nagród - Nexusów.

Symbiont.io z ogromnym finansowaniem

W ostatnim tygodniu, zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez firmę Symbiont.io, specjalizującą się w aplikacjach blockchainowych, zakończono kolejną rundę jej finansowania. Udało się pozyskać 20 milionów dolarów od prowadzącego tę rundę Nasdaq Ventures, ale udział wzięli w niej również Citi i Raptor Group. Dzięki temu Symbiont będzie w stanie zwiększyć dynamizm działania wielu biznesów, jak udzielanie kredytów hipotecznych czy biznesów konsorcjonalnych.

LibertyX oraz Genmega dopuszczą zakup Bitcoina w normalnych bankomatach

Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork wydał komunikat, w którym ogłosił, że wydał licencję na działalność w obszarze kryptowalut takim firmom, jak Robingood, Moon i LibertyX. Ta ostatnia nawiązała współpracę z Genmega i wspólnie zaoferowali zakup Bitcoina w ponad 100 000 tradycyjnych bankomatach. Bitcoina można więc przynajmniej teoretycznie kupić przy użyciu karty debetowej.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!