Bitcoin za 250 tysięcy dolarów w 2020 roku?

Data dodania: 24 grudnia 2019 r. / Aktualizacja: 20 marca 2020 r.
Wyceny Bitcoina na rok 2020 są nader optymistyczne Wyceny Bitcoina na rok 2020 są nader optymistyczne
Źródło: David McBee / Pexels.com

Bazując na dotychczasowej wycenie Bitcoina, na wydarzeniach planowanych w nadchodzącym czasie oraz coraz bardziej solidnych fundamentach i analizie technicznej, można prognozować, że kurs BTC w 2020 roku wzrośnie. Niektórzy mówią nawet, że będzie to wielce spektakularny wzrost Bitcoina, nawet do 250 000 USD. Prognoza ta jest bardzo optymistyczna, ale nie wiadomo, czy będzie realna do zrealizowania. Jak na razie trwa ruch spadkowy w naszej opinii.

Start BitBay IEO Launchpad

Już 20 stycznia 2020 roku, według ogłoszenia giełdy BitBay, rozpocznie się sprzedaż tokenów QARK, w ramach realizacji przedsięwzięcia IEO Launchpad. BitBay stanie się tym samym jedną z pierwszych giełd kryptowalutowych, które oferują inwestorom możliwość zakupu tokenów IEO za złotówki, a także inne waluty fiat, jak EUR, GBP czy USD.

IEO Launchpad to projekt, który ma obejmować stworzenie specjalnej przestrzeni, w której inwestorzy znajdą informacje o interesujących projektach IEO i będą mieli możliwość zakupu ich tokenów. To kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu nawet inwestorzy nieposiadający kryptowalut, będą mogli wziąć udział w sprzedaży.

20 największych instytucji bankowych na rynku kryptowalutowym w 2020 roku

Dyrektor generalny firmy Ripple, Brad Garlinghouse ogłosił w poście na „Ripple Insights”, że 20 największych instytucji bankowych według niego będzie przechowywać w 2020 roku i handlować aktywami cyfrowymi. Wraz z innymi członkami swojego zespołu przewiduje on również, że wiele walut wspieranych przez rządy zostanie zdigitalizowanych w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jednocześnie SVP z Xpring, Ethan Beard powiedział, że jest głęboko przekonany co do tego, że co najmniej jeden kraj będzie w 2020 roku miał cyfrową walutę banku centralnego. Kryptowaluty mają ewoluować, choć nie wszystkie projekty będą w stanie przetrwać zmiany rynkowe.

Rekord w blockchainie Ethereum

W ciągu zaledwie 24 godzin pobito rekord w blockchainie Ethereum. W tym czasie zarejestrowano bowiem ponad 30 000 transakcji związanych z .crypto. Po uruchomieniu tego rejestru (.crypto) dla nazw domen dotyczących technologii blockchain, Unstoppable Domains zaatakowało szczyt najbardziej aktywnych zdecentralizowanych aplikacji opartych na ethereum (tzw. dAppsów). Warto dodać, że posiadanie domeny na blockchainie oznacza, że strony internetowe korzystające z takiej domeny nie mogą być w żaden sposób, przez rządy państwowe, instytucje publiczne i prywatne, blokowane ani cenzurowane. Do domeny można poza tym dołączyć adresy portfeli na kryptowaluty.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!