Bitcoin z najwyższą wyceną rynkową od maja

Data dodania: 24 sierpnia 2021 r. / Aktualizacja: 24 sierpnia 2021 r.

Wszyscy ci komentatorzy rynku walut cyfrowych, którzy twierdzili, że w najbliższym czasie będziemy obserwować wzrosty wartości Bitcoina, wydaje się, że mieli rację. Potwierdza to przebicie przez BTC po raz pierwszy od maja bieżącego roku granicy wyceny na poziomie 50 tys. USD. Dokładnie szczyt został ustabilizowany na poziomie 50 270 USD. W ciągu jednego dnia Bitcoin zyskał 3 proc. na swojej wartości, a kapitalizacja cyfrowego złota wzrosła do poziomu 943 mld dolarów.

Bitcoin powyżej 50 tysięcy USD

Cardano na BitBay

Największa giełda kryptowalutowa w Europie Środkowo-Wschodniej, BitBay, udostępniła w poniedziałek 16 sierpnia 2021 roku depozyty na Cardano na swojej platformie. Handel zaś z wykorzystaniem kryptowaluty Cardano (ADA) rozpoczął się w południe dwa dni później. ADA zajmuje obecnie trzecią lokatę w rankingu kryptowalut o największej wielkości. Jej wycena rynkowa wynosi ponad 69 mld USD.

Wszystko to przekłada się na udostępnienie klientom giełdy BitBay kupna i sprzedaży Cardano. Giełda ta oferuje pary handlowe ADA/PLN, ADA/USDT czy też ADA/EUR. Umożliwia wymianę aż 52 różnych kryptowalut.

Warto przy tym jeszcze wspomnieć o zdobyciu nowego ATH przez Cardano w ubiegłym tygodniu, na poziomie powyżej 2,30 USD za ADA. Cena ADA po najniższym poziomie pochodzącym z dnia 20 lipca 2021 roku, kiedy to Cardano było wyceniane na 1,02 USD, odbiło się o 139 proc. do wielotygodniowego maksimum – sprzedawano je po 2,45 USD. Według jednego z analityków rynku kryptowalutowego, Rekta Capital, Cardano ma szansę przebijać dalej strefy oporu i piąć się ku górze.

System płatności stablecoina FB na finiszu

David Marcus, który jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Diem, przekazał w swoim poście na blogu, że system płatności Diem będzie licencjonowany niemal w każdym stanie USA. Diem to system płatności stablecoina Facebooka. Projekt jest więc właściwie gotowy do startu wraz ze stablecoinem Novi.

Potwierdza to Facebook Inc. Cyfrowy portfel Novi już wkrótce może zostać uruchomiony. Ma być zintegrowany z aplikacją Diem. Novi ma być najlepszym i najłatwiejszym transferem pieniędzy między ludźmi.

Coinbase z dużymi planami zakupowymi

Pozycja największej amerykańskiej giełdy kryptowalutowej od dawna jest niezagrożona i należy do Coinbase. Jej dyrektor generalny Brian Armstrong, za pośrednictwem Twittera, ogłosił, że firma otrzymała zgodę zarządu na duże zakupy kryptowalutowe. Ma w planach zakup cyfrowych aktywów na kwotę ponad 500 mln USD, przez co znacznie zwiększy ona swój dotychczasowy stan posiadania. Nie wiadomo jeszcze, jakie aktywa cyfrowe znajdą się na „celowniku” Coinbase.

Dodatkowo Armstrong przekazał, że giełda chce inwestować od teraz 10 proc. wszystkich wypracowanych zysków w kryptowaluty.

BlackRock będzie współpracować przy wydobyciu Bitcoina

BlackRock to jedna z największych firm, która trudni się zarządzaniem aktywami. W ubiegłym tygodniu przejęła ona w ramach realizowanej inwestycji dwie kluczowe kopalnie Bitcoina – Marathon Digital Holdings oraz Riot Blockchain. Łączna wartość zakupu wyceniana jest na bagatela 9 bln dolarów amerykańskich.

Już 30 czerwca oficjalnie do SEC firma BlackRock złożyła wymagane dokumenty rejestracyjne, które potwierdzają rozpoczęcie przez nią działalności na rynku wydobywania Bitcoinów.

Ocena artykułu
3.5/5 (głosów: 2)