Bitcoin wzrośnie o 200 proc.?

Data dodania: 18 sierpnia 2020 r. / Aktualizacja: 18 sierpnia 2020 r.
Bitcoin wyszedł z kanału spadkowego Bitcoin wyszedł z kanału spadkowego
Źródło: SevenStorm JUHASZIMRUS / Pexels

W nadchodzących miesiącach 2020 roku, jak twierdzą przedstawiciele giełdy Kraken w przedstawionym publicznie raporcie, kurs Bitcoin pomimo obecnej niestabilności może zwiększyć swoją wartość o kolejne 200 proc.  W ubiegłym tygodniu BTC było wyceniane w okolicy 11 800 dolarów. W zaledwie 24 godziny cyfrowe złoto zdrożało o 300 dolarów. Na początku tygodnia BTC kosztowało zaś 11 900 dolarów. Czy poziom ten ma szansę na pobicie i zbliżenie się do granicy nawet 20 tys. dolarów?

Trudno powiedzieć, zwłaszcza że w ciągu ostatnich kilku tygodni ceny kryptowalut raz rosły, raz gwałtownie spadały. Kraken jednak wskazuje na fakt, że poziom zmienności cenowej Bitcoina jest najniższy od około 21 miesięcy i wynosi około 23 proc. Istnieją więc przesłanki, które wskazują na wejście w trend wzrostowy dla tej kryptowaluty. BTC wyszedł z kanału spadkowego, znajduje się również powyżej średniej 200-dniowej EMA. Pod wykresem znajduje się wskaźnik MACD, którym można mierzyć siłę trendu. Widać na nim, że linie się przecięły ku dołowi, co oznacza, że histogram wszedł w wartości ujemne. Może to zwiastować zbliżającą się korektę.

Wykres Bitcoina - interwał dzienny. Cena ponad średnią EMA 200 oraz wybicie z kanału spadkowego

Ethereum droższe niż 400 USD

14 sierpnia 2020 roku za 1 Ethereum (ETH) na giełdach kryptowalutowych trzeba było zapłacić już 429 dolarów. Przebicie psychologicznej granicy 400 dolarów za 1 ETH  pokazuje, że to cyfrowe aktywo ma szansę na jeszcze większe wzrosty. Analitycy giełdy Coinquista wskazują, że na podstawie notowań Ethereum zauważają, że rynek pokonał dwa techniczne opory w wysokości 250 i 285 dolarów i dotarł w okolice wskazywanej przez nich bariery 400 USD. To najwyższy poziom Ethereum od sierpnia 2018 roku. Realne wydają się więc zasięgi rzędu 500-800 dolarów amerykańskich.

Najlepszy tydzień Grayscale w 7-letniej historii istnienia

Wiodąca firma na rynku zarządzania kryptowalutami, Grayscale Investments, odnotowała w ostatnim tygodniu najlepsze notowania. Ogromny skok był wynikiem najprawdopodobniej ogólnokrajowej kampanii reklamowej przeprowadzonej w Stanach Zjednoczonych. Firma ta zebrała w ostatnim tygodniu 217 milionów dolarów różnych funduszy, zwiększając aktywa do zarządzania do prawie 6 miliardów dolarów. Większość udziałów reprezentuje przy tym Bitcoin Trust – 4,9 mld, a Ethereum Trust – 863 mln dolarów.

Litecoin wprowadziło własną kartę debetową

W ubiegłym tygodniu na rynek trafiła pierwsza karta debetowa Visa Litecoin (LTC), która stworzona była przez BlockCard. Fundacja Litecoin za pośrednictwem swojego szefa, Charliego Lee informuje, że to druga próba startu tego typu przedsięwzięcia. Poprzednia niestety się nie powiodła, a wówczas Litecoin współpracowało z LitePay.

Fani projektu karty Litecoin powinni zarejestrować się na dedykowanej stronie w celu uzyskania karty. Sama usługa nie będzie na razie dostępna, przez kilka kolejnych tygodni. Później za pomocą karty debetowej Visa Litecoin będzie można płacić w dwunastu najpopularniejszych kryptowalutach, w tym we wszystkich głównych stablecoinach.

Czy Białoruś wykorzysta kryptowaluty by omijać sankcje?

Nie milkną protesty związane z wyborami prezydenckimi na Białorusi. Pojawiają się głosy o sankcjach, jakie czekają ten kraj. Jednak nie musi być to przeszkodą dla jego rozwoju, ponieważ Białoruś, która jest przyjazna dla kryptowalut, do omijania nałożonych sankcji może chcieć wykorzystywać Bitcoina lub Ethereum.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)