Bitcoin przekracza granicę 11 tys. USD

Data dodania: 4 sierpnia 2020 r. / Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 r.
Kursy kryptowalut są jak wspinaczka po górach - aby wspiąć się wyżej, czasami trzeba sobie zrobić przerwę na odpoczynek Kursy kryptowalut są jak wspinaczka po górach - aby wspiąć się wyżej, czasami trzeba sobie zrobić przerwę na odpoczynek
Źródło: Riccardo / Pexels

W poprzednim tygodniu na giełdach kryptowalutowych obserwowaliśmy dalsze umacnianie się Bitcoina. Tym razem jego wycena przekroczyła granicę 11 tys. USD. Miało to miejsce 28 lipca 2020 roku, a inwestorzy z nadzieją oczekiwali takiego skoku kursu BTC. Spowodował on naturalnie, że coraz więcej inwestorów zaczęło interesować się tę kryptowalutą. W parze z drożejącym Bitcoinem coraz wyżej wyceniane jest Ethereum. 28 lipca trzeba było zapłacić za niego 316 dolarów.

Glassnode, czyli firma trudniąca się badaniem i analizowaniem łańcucha bloków stwierdziła, że po tym, jak cena 1 BTC przekroczyła 11 000 dolarów, aż 93 proc. BTC znajdujących się w obiegu stało się rentowne. To jednocześnie najwyższy poziom od ponad roku. Górnicy na razie nie sprzedają posiadanych monet, pomimo wywieranych na nich presji na sprzedaż, wywołanej wzrostem cen i dobrymi opiniami analityków dotyczącymi prognoz wyceny BTC w najbliższej przyszłości.

2 sierpnia 2020 cena Bitcoina przekroczyła nawet 12 000 USD, jednak tylko na chwilę. Później z powrotem wróciła do poziomu 11 tys.

Filipiny i Kambodża chcą wyemitować CBDC

Bank Centralny Filipin, czyli Bangko Sentral ng Pilipinas ma w planach w najbliższym czasie stworzyć własne CBDC oraz wyemitować walutę cyfrową wspieraną przez bank centralny. Raport Bloomberga wskazuje, że powstał już na Filipinach komitet ds. badania walut cyfrowych i jego implikacji politycznych. Zanim podjęte zostaną dalsze kroki na drodze do stworzenia CBDC Filipin, bank centralny zapozna się z ustaleniami komitetu.

W ślady Filipin ma pójść również Bank Centralny Kambodży, który zapowiada wprowadzenie krajowej waluty cyfrowej CBDC o nazwie Bakong. W lipcu ta kryptowaluta Narodowego Banku Kambodży została wprowadzona na próbę na 30 dni. Oficjalna emisja cyfrowej waluty tego kraju ma nastąpić, zgodnie z przedstawionym planem, przed końcem III kwartału 2020 roku. Bakong ma odgrywać w przyszłości bardzo ważną rolę w doprowadzeniu do tego, by wszyscy w przestrzeni płatniczej Kambodży znaleźli się na tej samej platformie. Dzięki temu użytkownicy końcowi mogli płacić sobie nawzajem, bez względu na to, z jaką instytucją płatniczą współpracują. Za pośrednictwem systemu Bakong możliwe staną się w końcu płatności transgraniczne.

BitBay wprowadza kartę służącą realizacji szybkich depozytów

Jedna z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych BitBay we współpracy z MasterCard oferuje swoim klientom wykonywanie depozytów kartą kredytową lub debetową tej organizacji. Użytkownicy mogą dzięki temu szybko i skutecznie deponować środki na giełdzie. Wpłaty kartami są obsługiwane całodobowo, 7 dni w tygodniu. Czas oczekiwania na zaksięgowanie środków wynosi tylko do 10 minut. Korzystanie z takiej opcji jest bardzo proste, ale kosztuje. Prowizja od wpłaty kartą MasterCard na BitBay wynosi 2,99 proc., a minimalna prowizja to 10 zł lub 2,50 euro. Transfery środków pieniężnych są zabezpieczone 3D-Secure. Z nowej opcji mogą korzystać użytkownicy z w pełni zweryfikowanym kontem na giełdzie z włączonym zabezpieczeniem 2FA – Google Authenticator.

Platforma bankowa zasilana Blockchain w Emiratach

Departament Rozwoju Gospodarczego w Dubaju oraz państwowy bank Emirates NBD poinformowali, że wprowadzają właśnie na rynek tzw. platformę UAE KYC Blockchain Platform. Jej zapowiedź została ogłoszona już w lutym bieżącego roku. Celem platformy jest maksymalne przyspieszenie operacji finansowych na koncie użytkownika oraz szybsza weryfikacja danych typu KYC. Platforma ma już zgromadzonych 120 firm z aktywnymi kontami bankowymi.

Firma Chainlink sponsoruje i przygotowuje wraz ze State of Colorado na Haktonie nową grę loteryjną opartą o Blockchain. W puli znajdzie się 17,5 tys. dolarów nagród dla trzech zwycięzców. Przewidziane są ponadto nagrody w postaci bonusu, których wartość wynosi 8500 dolarów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!