Bitcoin popularniejszy niż Euro

Data dodania: 27 lutego 2018 r. / Aktualizacja: 5 marca 2018 r.
Bitcoin popularniejszy niż Euro Bitcoin popularniejszy niż Euro
Źródło: Pixabay

W wielu krajach na całym świecie, między innymi u naszych południowych sąsiadów, Czechów, bardziej popularnym narzędziem inwestycyjnym od waluty europejskiej są kryptowaluty. Z ankiet przeprowadzonych właśnie w Czechach wynika, że bitcoin jest bardziej popularny niż euro, a jednak istnieje całkiem pokaźny odsetek osób wykazujących nieufność wobec popularnych kryptowalut.

Przedsprzedaż kryptowaluty Petro

Nowa kryptowaluta Wenezueli - Petro, zasilana ropą naftową, w przedsprzedaży przyciągnęła w pierwszym dniu kwotę aż 735 milionów dolarów. Przedsprzedaż wenezuelskiej kryptowaluty rozpoczęła się 20 lutego 2018 roku o 8:30 czasu środkowoeuropejskiego, zgodnie z wcześniej opublikowanymi dokumentami Petro. O północy czasu lokalnego, 20 lutego, ogłoszono rozpoczęcie sprzedaży Petro i opublikowano poradnik kupującego. Rząd Wenezueli zaznacza, że kupujący Petro mogą używać walut i kryptowalut, ale nie mogą płacić boliwarami.

W sumie aż 82,4 milionów tokenów Petro znalazło się w przedsprzedaży. Mogli je nabyć obywatele Wenezueli oraz cudzoziemcy.

Izrael opodatkuje Bitcoina

Rząd Izraela w oficjalnym komunikacie potwierdza, że będzie traktować na terytorium swojego kraju bitcoina i pozostałe kryptowaluty jako rodzaj nieruchomości dla celów stricte podatkowych. Tamtejszy urząd skarbowy uzna kryptowaluty za własność, a nie tak jak waluty krajowe. Zyski z kryptowalut będą podlegały podatkowi od zysków kapitałowych w wysokości od 20 do 25 procent, a osoby fizyczne kopiące lub handlujące krypto walutami w związku z przedsiębiorstwami, będą płacić 17 proc. podatku od wartości dodanej (podatek VAT) oraz podatek od zysków kapitałowych.

Kradzież maszyn do kopania kryptowalut na Islandii

Islandzkie media donoszą, że ujawniono kradzież sprzętu elektronicznego do kopania bitcoinów, o łącznej wartości prawie 7 mln zł. Na terenie Islandii tworzone są ogromne kompleksy wydobywcze, które pozwalają na szerszy rozwój kraju. Łupem dwóch mężczyzn padły maszyny firmy Advania, zajmującej się dystrybucją oraz tworzeniem ogromnych kompleksów do wydobywania kryptowalut na terenie Islandii. Nie wiadomo dokładnie, jaki sprzęt skradziono. Tej informacji policja nie ujawnia ze względu na dobro śledztwa.

Nowe podejście do kryptowalut w Rosji

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie najwyżsi urzędnicy państwowi w Rosji zmieniali swoje podejścia do kryptowalut. Ostatnio jednak sam prezydent Władimir Putin przekazał, że Rosja potrzebuje technologii blockchain, aby się rozwijać. Pierwszym z rosyjskich podmiotów, który zdecydował się na wprowadzenie blockchain w swoich systemach transferu i przechowywania dokumentów był Spierbank, we współpracy z Federalną Służbą Antymonopolową, w grudniu 2017 roku. Putin nie ukrywał również, że potrzebne jest uregulowanie segmentu ICO, opodatkowanie miningu i samych kryptowalut.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!