Bitcoin po 9000 USD

Data dodania: 4 maja 2020 r. / Aktualizacja: 4 maja 2020 r.
Czy Bitcoin wraca do gry? Aktualna cena oscyluje w okolicach 9000 USD. Czy Bitcoin wraca do gry? Aktualna cena oscyluje w okolicach 9000 USD.
Źródło: fotografierende / Pixabay

Wszyscy ci, którzy mówili o rychłym upadku Bitcoina, dziś muszą wycofać się ze swoich przewidywań. Szalejąca na świecie pandemia koronawirusa COVID-19 powoduje, że odwracamy się od konwencjonalnych środków płatniczych, a zwłaszcza gotówki. Na tym wszystkim korzystają waluty cyfrowe, w tym w szczególności Bitcoin. Kurs głównej kryptowaluty już 29 kwietnia 2020 roku przebił poziom 8000 USD. Już w kolejnym dniu, czyli 30 kwietnia przebił kolejną granicę wyceny - 9000 USD. Co będzie dalej? Tak naprawdę, trudno to przewidywać. W tym samym dniu Bitcoin wyceniany był także poniżej granicy 9000 USD – dokładnie na 8900 USD.

Nie tylko Bitcoin drożeje w tych trudnych czasach. Dobrze radzą sobie i pozostałe kryptowaluty, czego najlepszym przykładem jest wycena Ethereum, który 30 kwietnia bieżącego roku kosztował niemal 214 USD. Mocno trzyma się on powyżej psychologicznego poziomu 200 USD.

Planowany halving

W połowie maja 2020 roku zapowiadany jest halving Bitcoina, a eksperci prognozują, że zapewne obecnie zauważalne skoki cen głównych walut wirtualnych na giełdach kryptowalutowych są wynikiem właśnie tego wydarzenia. Inwestorzy mają w pamięci to, że po halvingu, czyli obniżeniu o połowę nagrody dla górników np. w sieci BTC, dochodziło do bańki na kryptowalutach. Tak było już dwukrotnie w historii. Jednak trudno przewidzieć, jak zachowają się inwestorzy teraz, gdy co prawda nastąpi halving, ale równocześnie trwa kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią koronawirusa. Możliwe jest, że Bitcoin będzie zaskakiwał wycenami, zacznie zyskiwać na wykresie w czasie, gdy w wyniku polityki monetarnej władz waluty fiat będą traciły na wartości.

Aplikacja TRON w sklepie Samsung Galaxy Store

Gigant technologiczny produkujący m.in. smartfony wysokiej klasy, firma Samsung, zawarła partnerstwo z TRON-em. Przynosi ono wymierne korzyści obu stronom transakcji. Obecnie w sklepie Samsung Galaxy Store ma pojawić się dedykowana TRON sekcja, zawierająca aplikacje zbudowane na sieci TRON.

Już w 2019 roku Blockchain Keystore firmy Samsung zostało zintegrowane z technologią TRON. Wkrótce mieszkający w Europie i w USA użytkownicy smartfonów Samsunga będą mogli korzystać z następnej generacji aplikacji opartych na blockchainie.

Światowe Forum Ekonomiczne: Blockchain może pomóc globalnej gospodarce

WEF – The World Economic Forum, czyli Światowe Forum Ekonomiczne uważa, że rozwiązania łańcucha dostaw oparte na blockchainie mogą pomóc w ponownym uruchomieniu po pandemii koronawirusa globalnej gospodarki.

Wdrożenie rozwiązań opartych na blockchainie może zniwelować problemy nieefektywności i przerwanych łańcuchów dostaw. Organizacja dodaje, że blockchain może przyspieszyć odbicie gospodarcze po pandemii COVID-19.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!