Bitcoin po 150 tys. zł

Data dodania: 30 października 2023 r. / Aktualizacja: 1 listopada 2023 r.

Poniżej widzimy wykres Bitcoina na interwale dziennym. Bez cienia wątpliwości widzimy jasny trend. Idziemy do góry. Od początku 2023 roku do teraz, czyli od 16 500 USD do 35 000 USD - jest to wzrost wartości rzędu 112%. Czy od teraz już tylko "to the Moon"? Tego dowiesz się za chwilę.

Wykres Bitcoina, interwał dzienny

Scenariusz cenowy do góry

Żaden rynek nie porusza się w tylko w jednym kierunku. Po impulsach - następują konsolidacje lub korekty. Bitcoin docierając do poziomu 35 tysięcy dolarów amerykańskich chwilowo stracił moc, i od tygodnia znajdujemy się w konsolidacji, czekając na kolejny przypływ energii kupujących.

Niewykluczone, że czeka nas teraz korekta do poziomu ok. 31 tysięcy USD, i dopiero po jego przetestowaniu - będzie możliwy powrót do kolejnych szczytów. Poziom 31k został przetestowany wiele razy w tym roku. Wcześniej służył za opór, a po jego przebiciu - liczymy, że będzie służył jako solidne wsparcie.

Kolejnym zwiastunem nadchodzącej korekty - może być wysokie wskazanie RSI - powyżej 80.

Na chwilę obecną cały czas czekamy na więcej informacji związanych ze wprowadzeniem ETF-a na Bitcoina przez firmę Black Rock. Kiedy będziemy już znali szczegółową datę jego wprowadzenia - może to być silnym katalizatorem do ruchów wzrostowych.

Kolejną rzeczą, która może mieć wpływ na wzrosty jest zwiększenie adopcji kryptowalut i inwestowanie w nie przez wielkie firmy lub banki.

I na koniec - długo wyczekiwany halving Bitcoina, który jest przewidziany na wiosnę 2024 roku.

Scenariusz cenowy do dołu

Ze scenariuszem na spadki będziemy mieli do czynienia, jeśli poziom wsparcia 31 tysięcy dolarów - nie wytrzyma fali podaży. Wtedy, możemy być świadkami korekty do nawet 28 000, 25 000 USD.

Poniżej prezentujemy heat-mapę płynności Bitcoina. Jak widzimy - najwyższa jest na poziomie poniżej 34 000 USD. I to właśnie w tą stronę rynek może teraz dążyć. Market makerzy zrobią wszystko, żeby wodzić za nos day-traderów: od góry do dołu, zmuszając ich do kapitulacji lub aktywacji stop-lossów.

Mapa płynności Bitcoina

Uwaga! Artykuł ma charakter edukacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej. Serwis nie namawia, ani nie odradza inwestycji w kryptowaluty. Każdy uczestnik rynku sam odpowiada za swoje decyzje finansowe.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)