Bitcoin po 15 000 dolarów

Data dodania: 10 listopada 2020 r. / Aktualizacja: 10 czerwca 2021 r.
Wykres Bitcoina Wykres BTC, 10 listopada 2020

4 listopada 2020 roku w godzinach wieczornych Bitcoin ponownie przebił poziom 14 000 dolarów. Kurs w pierwszych dniach miesiąca znajdował się w trendzie bocznym, ale jego cena ostatecznie zanotowała duży wzrost. Dlaczego tak się stało? Niewykluczone, że jest to odpowiedź na doniesienia z USA o tym, kto wygrał wybory prezydenckie. Do momentu ogłoszenia, że to Joe Biden będzie nowym prezydentem USA, rynki finansowe pozostawały w stanie niepewności. Wygrana Bidena oznacza wiele korzystnych zmian na rynkach kryptowalutowych. Najprawdopodobniej pojawią się większe pakiety stymulujące do wzrostu amerykańską gospodarkę, a to z kolei podwyższy przyszłoroczną inflację. Aktualny kurs Bitcoina odzwierciedla to, że inwestorzy obawiają się dalszych spadków na dolarze i akcjach amerykańskich spółek giełdowych. Aktualnie cena BTC przekracza 15 000 USD.

Dodatkowo, nie wiem czy widziałeś - ale opublikowaliśmy jakiś czas temu narzędzie do prognozowania kierunku ceny Bitcoina. Działa ono w oparciu o popularne wskaźniki analizy technicznej: średnia krocząca, RSI, Stochastic i MACD. Skrypt analizuje wskaźniki w ujęciu krótko- i długoterminowym. Sprawdź sam tutaj: /kurs-bitcoin/#prognoza.

Prognoza kursu Bitcoin

Start Ethereum 2.0 już 1 grudnia

Trzy tygodnie dzielą nas od tego, by wystartowała pierwsza wersja Ethereum 2.0 stworzona przez Ethereum Foundation. Start zaplanowano na 1 grudnia i będzie on miał miejsce tylko wówczas, gdy zostaną spełnione określone ku temu warunki.

Jeśli to nastąpi, Blockchain Ethereum zostanie unowocześniony, co przeniesie się na sieć. Pozwoli to posiadaczom Ethereum na stakowanie swoich monet, przez co będą pomagać w prowadzeniu sieci, zamiast kopania. Ethereum 2.0 ma rozpocząć działanie o godzinie 12:00 UTC, o ile w sieci będzie 16 384 walidatorów, a każdy walidator będzie musiał stakować 32 ETH, obecnie warte aż 12 700 dolarów. Łącznie daje to kwotę rzędu 209 mln dolarów amerykańskich.

Borussia Dortmund z Bybit

Platforma służąca do handlu kryptowalutami Bybit połączyła swoje siły z niemieckim klubem piłkarskim Borussia Dortmund. Nie wiadomo do końca, na czym ma polegać zawiązane partnerstwo, ale w oświadczeniu dla Cointelegraph CEO platformy, Ben Zhou powiedział, że ma ono zwiększyć globalny zasięg i markę platformy. Logo Bybit będzie prezentowane na meczach Borussi Dortmund, jak i na stronach internetowych i platformach społecznościowych tej niemieckiej drużyny.

Kapitalizacja rynkowa USDT wyniosła 17 mld dolarów

Oficjalne dane Tethera wskazują, że po raz pierwszy w historii tej kryptowaluty kapitalizacja rynkowa USDT przekroczyła kwotę 17 mld dolarów. Od połowy września kurs marketcap USDT wzrósł niemal czterokrotnie, z poziomu 4 mld do aż 15 mld dolarów. Wzrost market capu Tethera, czyli największego stablecoina na rynku kryptowalut prawdopodobnie związany jest z obecnym rajdem cenowym, z jakim mamy do czynienia w przypadku Bitcoina.

Coraz więcej bitomatów na świecie

Kiedy w 2013 roku został zainstalowany pierwszy w skali światowej bankomat Bitcoin firmy Robocoin, chyba nie rozważano, że już po 7 latach ich liczba przekroczy 11 tys. Jednak Bitomaty zyskały popularność. Już w pierwszym dniu działania maszyny bitomat przetworzył 10 000 dolarów. Szacowana liczba bitomatów na świecie według CoinATMRadar wynosi 11 665 urządzeń. Dla porównania warto podać, że pod koniec 2019 roku istniało 6372 bitomatów, co oznacza, że ich liczba przez niespełna rok wzrosła o 80 proc. Dziennie instalowane są średnio 23 automaty.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)