Binance otwiera biuro w Szanghaju

Data dodania: 31 marca 2020 r. / Aktualizacja: 31 marca 2020 r.
Kryzys w jednej branży nie oznacza kryzysu w drugiej. Binance otwiera nowe biuro. Widocznie jest zapotrzebowanie. Kryzys w jednej branży nie oznacza kryzysu w drugiej. Binance otwiera nowe biuro. Widocznie jest zapotrzebowanie.
Źródło: Wolfram K/Pexels

Jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych Binance otwiera swoje nowe biuro w Szanghaju. O tym ważnym kroku na drodze do rozwoju poinformował dyrektor generalny firmy Changpeng Zhao. Binance, jak widać, nie poddaje się w kwestii promowania kryptowalut również w trudnym środowisku w Chinach.

Serwis informacyjny Blockbeats z Chin podaje, że główny zespół Binance ma połączyć swoje siły z Lingang Xinyefang i Lingang Innovation Management College. Mają wspólnie otworzyć instytut badawczy w Szanghaju.

Rahim Black dostał dotację z NCBiR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło kwotę 2,4 mln złotych na zbudowanie blockchainowej giełdy marek osobistych, jaką opracował Rahim Black. Sapiency, czyli firma, która stworzy Giełdę Marek Osobistych wycenia całkowity koszt jej powstania na 3,6 mln zł. Pozostałą część kwoty pokryją uczestnicy projektu. Setki osób kupiło już kryptowalutę SPCY (Sapiency). Ma ona również 6 proc. udziałów w giełdzie Kanga Exchange, 100 proc. w Mosaico i 33 proc. w Copernic.

Publiczna chińska sieć blockchain ma wystartować w przyszłym miesiącu

Chińska sieć blockchain (Blockchain-based Service Network – BSN), czyli platforma rozproszonej księgi rachunkowej, jaką opracował chiński rząd wraz z firmami technologicznymi i instytucjami finansowymi, ma ruszyć już w przyszłym miesiącu. Zadaniem publicznej chińskiej sieci blockchain ma być ułatwienie użytkownikom wdrażania aplikacji bez konieczności tworzenia własnych rozproszonych ksiąg od podstaw. BSN w przeciwieństwie do innych sieci blockchain, m.in. Bitcoin czy Ethereum, które pozostają całkowicie zdecentralizowane, ma funkcjonować jako sieć pod kontrolą ze strony chińskiego rządu.

Założycielami sieci są Chińskie Narodowe Centrum Informacyjne, China UnionPay, red Date oraz China Mobile. Użytkownicy nowej platformy już wkrótce więc będą mogli czerpać ogromne korzyści z proponowanej sieci, w szczególności jeśli chodzi o redukcję kosztów.

Polsko-brytyjski fintech Billon przedmiotem inwestycji Amerykanów

Projekt Billon to dzieło spółki Billon Group Ltd., czyli polsko-brytyjskiego fintecha. Obecnie zakończył on rundę A finansowania. Udało się zgromadzić w jego ramach kwotę 6 mln dolarów, co odpowiada około 25 mln złotych. Jednym z inwestorów jest FIS z USA, czyli wiodący producent systemów bankowych IT na świecie. Firma ta wdraża już technologię Billona w swoim nowych systemie, który służy do realizowania natychmiastowych transakcji między oddziałami banku w różnych krajach.

Innymi inwestorami, prócz Amerykanów, są też fundusze Rising Tide, Mencey Capital, C+VCF III oraz uznani międzynarodowi menedżerowie i eksperci.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!