Binance na rynku brytyjskim

Data dodania: 23 czerwca 2020 r. / Aktualizacja: 23 czerwca 2020 r.
Binance planuje uruchomienie regulowanej platformy do handlu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych z siedzibą w Wielkiej Brytanii Binance planuje uruchomienie regulowanej platformy do handlu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych z siedzibą w Wielkiej Brytanii
Źródło: paulohabreuf / Pixabay

Jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych – Binance poinformowała w ubiegłym tygodniu, że latem tego roku uruchomi nową platformę handlu cyfrowymi aktywami dedykowaną klientom z Wielkiej Brytanii, w tym przede wszystkim instytucjom. Na Wyspach Brytyjskich ma wystartować regulowana platforma handlu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych, a na początek oferowane będą na niej 65 różnych zasobów cyfrowych. Inwestorzy zainteresowani ich nabyciem i sprzedawaniem, będą mogli handlować tymi aktywami bezpośrednio z wykorzystaniem takich walut jak funt brytyjski czy euro.

Nowa kryptowaluta Litecoin na platformie LocalCryptos

Platforma peer-to-peer LocalCryptos, po namowach swoich użytkowników, zdecydowała się na poszerzenie katalogu kryptowalut, którymi można w jej obrębie handlować. Do BTC i ETH, czyli Bitcoina i Ethereum dołączył 18 czerwca Litecoin (LTC). Od tej daty użytkownicy LocalCryptos mogą już kupować i sprzedawać Litecoina bez ponoszenia z tego tytułu wydatków na prowizję.

TikTok planuje wejść na rynek cyfrowych finansów

Aplikacja TikTok bije rekordy popularności na świecie. Stworzona została przez międzynarodową grupę technologiczną z siedzibą w Pekinie – ByteDance. Obecnie szuka ona opcji rozszerzenia swojej oferty produktów o usługi bankowe. W „Financial Time” 15 czerwca 2020 roku pojawiła się informacja, że ByteDance ubiega się o przyznanie licencji cyfrowej banku w Singapurze.

Planowana tokenizacja nieruchomości w Paryżu

Firma ID Distribution z Francji ogłosiła w ubiegłym tygodniu, że wraz z lokalną marką deweloperską Groupe IRI utworzyła spółkę joint venture, wszystko po to, by ztokenizować paryskie nieruchomości. Będzie to polegało na wspólnej emisji tokenów security i obligacji, jakie będą notowane na giełdzie we Frankfurcie, by kupować nieruchomości zlokalizowane w centrum Paryża. Szacuje się, że łączna kwota środków, jakie zostaną wykorzystane na ten projekt to 70 mln euro, czyli  około 312 mln złotych. Wszystkie środki mają wystarczyć na zakup pięciu nieruchomości z przeznaczeniem na ich późniejszy wynajem.

Po co tokenizować paryskie nieruchomości? Po to, by wzmocnić ostatecznie kapitał w większym stopniu, niż gdyby w tym samym celu wykorzystać tradycyjne instrumenty kredytowe. Tokeny security ID Distribution i Groupe JRI mają mieć rentowność na poziomie 6,5 proc. i będą wydawane na prywatnym łańcuchu bloków, z użyciem platformy tokenizacyjnej wezee.io.

Ubisoft chce wspierać UNICEF

Gigant na rynku gier komputerowych firma Ubisoft aktywnie wspiera UNICEF. W tym celu wydał 17 czerwca bieżącego roku serię kolekcjonerskich cyfrowych przedmiotów w oparciu o Blockchain dla popularnej franczyzy gier i programów telewizyjnych, Rabbids. Zaznaczył, że wszystkie środki finansowe zebrane ze sprzedaży tych cyfrowych aktywów docelowo mają zostać przeznaczone na wsparcie UNICEF.

W praktyce Ubisoft wprowadzi na rynek około 55 kolekcjonerskich „Rabbidów” w postaci tokenów opartych o Blockchain Ethereum, które będą reprezentowane przez niewymienialne 1:1 tokeny ERC-721 lub inaczej NFT.

Ocena artykułu
4.5/5 (głosów: 2)