National Science Foundation będzie dotować badania nad cyfrowym dolarem

Data dodania: 30 czerwca 2020 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.
Cyfrowy dolar pozwoli wchodzić w interakcje ze zdecentralizowanymi aplikacjami bez konieczności kupowania kryptowalut Cyfrowy dolar pozwoli wchodzić w interakcje ze zdecentralizowanymi aplikacjami bez konieczności kupowania kryptowalut
Źródło: Johannes Plenio / Pexels

Niezależna agencja rządu federalnego USA National Science Foundation przyznała dotację w kwocie 225 tys. USD dla prywatnego blockchainowego start-upu KRNC. Ma na celu tym samym dofinansowanie próby zaprojektowania cyfrowego dolara amerykańskiego opartego o Blockchain. Z założenia cyfrowy USD miałby być dystrybuowany wśród użytkowników zupełnie bezpłatnie i odpowiednio proporcjonalnie do już posiadanych przez nich środków. Każdy, kto ma dolary, mógłby wchodzić w interakcje ze zdecentralizowanymi aplikacjami bez konieczności kupowania kryptowalut. Wybór KRNC i jej projektu nie był przypadkowy, ponieważ ma on duży potencjał w zakresie opracowania nowej technologii, bezpiecznej dla użytkowników przy dokonywaniu w przyszłości transakcji finansowych z udziałem cyfrowego dolara.

Użytkownicy LibertyX mogą kupić BTC za gotówkę

Firma LibertyX uruchomiła jeden z pierwszych bitomatów na świecie i ma własną aplikację, która pozwala użytkownikowi na zakup Bitcoinów za gotówkę w sklepach stacjonarnych, u takich sprzedawców detalicznych jak CVS Pharmacy, Rite Aid czy 7-Eleven. Właściwie takie transakcje można już wykonywać w ponad 20 tys. sklepów detalicznych rozlokowanych na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Jedynym wymogiem, jaki stawiany jest osobom chcącym kupić BTC za gotówkę jest zainstalowanie na swoim smartfonie aplikacji mobilnej LibertyX. Z wyprzedzeniem powinni oni wybrać lokalizację sprzedawcy oraz zeskanować swój kod kreskowy w momencie zakupu. W ten oto sposób można kupić Bitcoina o wartości od 20 do maksymalnie 500 dolarów.

Bitcoin dostępny na poczcie w Australii

Nie tylko w USA można kupić Bitcoina stacjonarnie. Taką sprzedaż prowadzą placówki pocztowe w Australii. Można tam nabyć BTC, deponując pieniądze na lokalnej giełdzie kryptowalutowej. Wszystko to dzięki współpracy poczty z Bitcoinem. Klienci lokalnej giełdy kryptowalutowej – Bitcoin.com.au mogą dokonać depozytu pieniężnego z wykorzystaniem ponad 3,5 tys. australijskich urzędów pocztowych.

Bitfinex otwiera platformę strumieniową Peer-to-peer

Bitfinex, jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, ogłosiła, że otwiera platformę strumieniowego przesyłania danych peer-to-peer. Pozwala ona użytkownikom w ramach zdecentralizowanej sieci na współdzielenie mediów. W praktyce na GitHubie został udostępniony kod protokołu „Dazaar”, który opisuje zdecentralizowaną sieć, w której operatorzy rozproszonych węzłów przechowują informacje, które są dzielone między użytkowników. Platforma ta została opracowana jako rozszerzenie licencjonowanego przez Instytut Technologii w Massaschusetts – Hypercore Protocol, czyli rozproszonego logu zawierającego tylko aplikacje, który charakteryzuje się lekkim łańcuchem bloków, skrzyżowanym z BitTorrentem.

Ułamki akcji do nabycia za kryptowaluty na platformie Uphold

Obsługująca wiele różnych kryptowalut platforma Uphold ogłosiła, że jej użytkownicy z Ameryki Łacińskiej, gdzie platforma ta funkcjonuje, będą mogli nabywać udziały w firmach takich jak Amazon, Apple, Tesla czy Google za jedyne 10 000 satoshi. Tym samym przy pomocy kryptowalut użytkownicy będą kupować ułamki akcji największych światowych firm.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)