11-ta rocznica wykopania pierwszego bloku sieci BTC

Data dodania: 9 stycznia 2020 r. / Aktualizacja: 20 marca 2020 r.
11-te urodziny pierwszych bloków Bitcoina 11-te urodziny pierwszych bloków Bitcoina
Źródło: Pixabay / Pexels

Na 3 stycznia 2020 roku przypadła ważna, bo 11-ta rocznica wykopania pierwszego bloku, tak zwanego bloku Genesis w sieci BTC. Projekt Bitcoin wystartował ponad 11 lat temu. Jednak, 11-te urodziny ma jedynie pierwszy blok z pierwszymi Bitcoinami. Nieco wcześniej, bo 31 października 2008 roku tajemniczy twórca projektu Satoshi Nakamoto opublikował swój manifest, w którym tłumaczył zasady działania swojej cyfrowej waluty.

8 000 dolarów za BTC

7 stycznia 2020 roku kurs Bitcoina przebił poziom 8 000 dolarów. Analitycy zastanawiają się, co dalej stanie się z cyfrowym złotem. Czy czeka nas kolejny rajd ku górze tego aktywa? Czy to tylko chwilowy wzrost?

Jak wyjaśniają eksperci, wzrost ceny Bitcoina spowodowany jest m.in. przepływem środków finansowych z rynków akcji na towary takie jak złoto i ropa naftowa oraz cyfrowe aktywa. Inwestorzy poszukują bezpiecznych przystani dla swojego kapitału i znaleźli ją między innymi w kryptowalutach. Rosnący popyt na Bitcoina powoduje wzrost jego wyceny. Przez ostatni okres BTC wyceniany był na poziomie 7 200 USD i wydawało się, że nie ma co liczyć na wzrosty.

Apple i kryptowaluty w 2020 roku

Czy bieżący rok będzie tym, w którym Apple w końcu zdecyduje się mocniej „wejść” w rynek kryptowalutowy? W ten sposób mógłby rywalizować skuteczniej z wiodącym konkurentem, jakim jest Samsung. Nowy iPhone z pewnością będzie w stanie obsługiwać portfele mobilne niezbędne do korzystania z kryptowalut.

Jak dotychczas amerykański potentat w dziedzinie smartfonów i innych urządzeń elektronicznych ostrożnie podchodził do kwestii kryptowalut. Niemniej współzałożyciel firmy, Steve Wozniak, jest fanem Blockchain i nie ukrywa, że sam ma nawet BTC. W pakiecie dla programistów z ekosystemu Apple jest jak na razie jedna funkcja, która wskazuje, że gigant Apple rozważa wejście w kryptowaluty.

BitBay i WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra z początkiem stycznia w całej Polsce. Całą inicjatywę zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci wspiera polska giełda kryptowalut BitBay. Na profilach BitBay w mediach społecznościowych można przeczytać, że „Kryptowaluty mają moc!”. BitBay łączy siły z WOŚP i w tym miesiącu wspomoże 28. Finał orkiestry. Dzięki wielkim sercom społeczności kryptowalut BitBay przekazało już ponad 120 000 zł.

Bitcoin wspiera ratowanie ofiar pożarów w Australii

Australia w ogniu – takie nagłówki pojawiają się we wszystkich mediach. Na kontynencie płonie ponad 14,5 mln akrów ziemi. Zjawisko rozprzestrzenia się, pochłaniając florę i faunę. Zagraża wszystkim. We wsparcie ofiar pożarów w Australii angażują się społeczności związane z kryptowalutami. Wpłacane są darowizny w kryptowalutach na rzecz ofiar.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!