Binance, największy wybór alcoinów

Rynek kryptowalut rozwija się w astronomicznym tempie. Nasza świadomość dotycząca wirtualnych walut przez to systematycznie wzrasta. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nazwy: Bitcoin, Ethereum, XRP – nie mówiły nam za wiele. Ze względu na ogromne możliwości inwestycyjne, a także prężnie działające giełdy finansowe nastawione w głównej mierze na kryptowaluty warto tematowi przyjrzeć się z bliska. Dzisiaj za cel weźmiemy największą giełdę dostępną na rynku, a mianowicie Binance.

Binance jak możemy wyczytać na głównej stronie platformy sygnuje się hasłem: największa na świecie giełda Bitcoina i kryptowalut pod względem wolumenów handlowych. Trudno się z tym sloganem nie zgodzić, gdyż założona w 2017 roku giełda ma setki tysięcy zarejestrowanych aktywnych użytkowników. Założycielem i główną osobą decyzyjną jest pochodzący z Chin – Changpeng Zhao. Finansista, biznesmen i CEO binance był w przeszłości związany z takimi markami jak Blockchain.info, a także OKCoin. Dlaczego Binance uznawany jest za najlepszy wybór wśród giełd na rynku krypto ? Jakie są główne korzyści z tego płynące? A także jak to wygląda od strony czysto technicznej ? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Rejestracja w serwisie

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest fakt, że podczas procesu rejestracji nie musimy podawać żadnych danych osobowych. Aby poprawnie przejść rejestrację wystarczy nam e-mail i aktywna skrzynka pocztowa. Przejrzysty, mało skomplikowany proces prowadzi nas do szybkiego założenia konta. Klienci z Polski będą w pełni ukontentowani, gdyż strona działa również w naszym rodzimym języku. Po aktywacji maila jesteśmy już pełnoprawnymi użytkownikami serwisu i mamy pełen dostęp do giełdy, a co za tym idzie handlu walutami.

Weryfikacje i zaostrzenia

Kolejne miłe zaskoczenie – giełda nie wymaga weryfikacji. Jest to zarazem plus jak i minus, gdyż konto założyć może właściwie każdy. Na szczęście twórcy pomyśleli i o tym. Konto bez weryfikacji objęte jest limitem, którego wartość wynosi równowartość 2 BC dziennie. Użytkownicy, którzy chcą posługiwać się kontem bez jakichkolwiek restrykcji muszą przejść tak zwaną weryfikację KYC (Know Your Customer) – znaną z większości popularnych serwisów związanych z kryptowalutami. Aby potwierdzić naszą tożsamość zostaniemy poproszeni o podanie prawdziwych danych teleadresowych takich jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz kraj pochodzenia. Dane te będą weryfikowane na podstawie przesłanego przez nas dokumentu. Do wyboru mamy: dowód osobisty, paszport oraz prawo jazdy. Następnie zostaniemy poproszeni o załadowanie zdjęcia naszej twarzy. Fotkę najlepiej wykonać telefonem komórkowym na jednobarwnym tle. Unikniemy w ten sposób próśb o poprawienie jakości, bądź ostrości zdjęcia. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności musimy pobrać mobilną aplikację. Sklep Play będzie najlepszym wyborem, gdyż będziemy mieli pewność co do jej autentyczności. Apka Binance będzie intuicyjnie prowadziła nas przez dalsze akcje tj. zeskanowanie kodu QR i kolejne selfie. To już ostatnie chwile przed uzyskaniem przez nas pełnego dostępu do konta. Od tej chwili nie musimy martwić się o jakiekolwiek limity i zaostrzenia. Proces przebiega automatycznie, więc konto zostanie zweryfikowane natychmiastowo.

Konto gotowe. Co teraz ?

Naturalnym krokiem o którym część z nas zapomina jest zabezpieczenie konta. Po co mamy martwić się o nasze finanse dostępne na Binance, skoro możemy mieć je ciągle pod ręką. Przydatnym narzędziem do zabezpieczenia naszych danych będzie Google Authenticator. Jest to dwuetapowa weryfikacja poprzez nadany kod PIN generowany na nasze urządzenie mobilne. W ten oto sposób nikt nie wkradnie się na nasze konto bez dostępu do telefonu, który zazwyczaj nosimy przy sobie.

Dostępne metody wpłat i wypłat

  1. Kantor kryptowalut – metoda, która wymaga od nas posiadania konta w kantorze, których na rynku mamy całe mnóstwo. Kwestią wyboru jest tylko, który będzie pasował nam najbardziej. Kantory umożliwiają ogrom metod ich zasilenia, a także wymian na inne kryptowaluty po mocno konkurencyjnym kursie. Wpłacić możemy za pomocą BLIK bądź przelewów ekspresowych. Coraz częściej znajdziemy też takie formy wpłat jak neteller, skrill (portfele internetowe), czy po prostu karta kredytowa Visa, tudzież MasterCard. Kantory kryptowalut są bardzo bezpiecznym miejscem, gdzie możemy trzymać nasze krypto przed transferem na giełdę.
  2. Portfel kryptowalut – miejsce, gdzie zbieramy i przetrzymujemy kryptowaluty. Portfel kryptowalut umożliwia nam przesłanie waluty bezpośrednio na giełdę. Binance nie pobiera prowizji za tą operację, jednak portfel już tak. Nie są to jakieś wygórowane sumy i z całą pewnością nie odczujemy tego tak bardzo w trakcie finalizowania transakcji.
  3. Binance Jersey – tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż Binance Jersey jest pochodną… Binance, gdzie możliwe jest wpłacanie tzw. fiat – w Euro i Funtach. Podstawowy Binance nam tego nie oferuje, stąd twórcy postanowili jakby rozszerzyć swą działalność o kolejny produkt. Zasada działania tej giełdy jest identyczna jak giełdy – matki. Poprzez trade-owanie np. EUR/BTC możemy później spokojnie naszą walutę przesłać dalej nie martwiąc się o jej utratę. Musimy jednak pamiętać, że prowizje ze względu na możliwość zakupu walut są tu dość duże i lepiej się z nimi zapoznać przed dokonywaniem jakiekolwiek wpłaty.

Jeśli chodzi o wypłaty, to Binance pobiera prowizję od wszelkich wypłat kryptowalut i powiązanych z nim tokenów. Stawki zmieniają się dość często w zależności od sytuacji na rynku. Zawsze aktualne limity transferów i koszty można znaleźć w tabeli prowizji i opłat. Wypłata środków jest bardzo łatwa i intuicyjna. Proces przebiega identycznie jak przy wpłacie. Wybieramy interesującą nas kryptowalutę do wypłaty, wklejamy adres naszego portfela i zatwierdzamy operację. Pieniądze w kilka minut znajdą się na naszym portfelu z którego środki wypłacimy na nasze konto bankowe.

Możliwości giełdy Binance

Binance to giełda kryptowalut o niezliczonych możliwościach. Dostępnych jest tu masa kryptowalut, którymi możemy spekulować na ich autorskiej giełdzie. Interfejs pozwala nam działać w wersji podstawowej i zaawansowej, dzięki czemu profesjonalni inwestorzy będą mieli większe pole do popisu i rozbudowanych analiz. Binance zestawia dostępne kryptowaluty w pary, co znacznie ułatwia poruszanie po serwisie i zawieranie transakcji. Jednorazowa opłata za dokonanie zakupu krypto, to 0.1% wartości zlecenia.

W dobie mocno rozwijającego się rynku wirtualnych walut, różnego rodzaju airdropów i zwykłej chęci szybkiego zarobku – Binance wydaje się być właściwą opcją dla naszych pieniędzy. Jeśli ktoś kiedykolwiek zastanawiał się nad wyborem giełdy, która spełni wszystkie jego oczekiwania, to z czystym sumieniem mogę polecić Binance.com.

Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 20)