BTC: Spadająca Gwiazda na D1

Data dodania: 8 maja 2019 r. / Aktualizacja: 26 czerwca 2019 r.

Wczorajszy dzień zakończył się Spadającą Gwiazdą, która wyrysowała się na ważnym poziomie oporu. To może być sygnał do spadków, ale nie musi. W silnych trendach tego rodzaju sygnały są ignorowane. I to właśnie nam pokażą najbliższe dni - czy trend jest silny i cena pójdzie dalej, lub czy trend jest silny a to tylko korekta, albo czy to jest początek większych spadków.

Dopóki cena jest powyżej poziomu 5400 USD - dalsze wzrosty nie są zagrożone.

Czym jest formacja Spadającej Gwiazdy?

Według japońskich formacji świecowych - Spadająca Gwiazda jest informacją o możliwych nadchodzących spadkach. W silnych trendach wzrostowych często tego typu sygnały są ignorowane przez rynek. Jako inwestorzy szukający miejsc do przyłączenia się do rynku zgodnie z trendem - dla nas może być to informacja do podciągnięcia swojego stop lossa wyżej - np. bezpośrednio pod tą formację, aby ustrzec się ewentualnych strat i zabezpieczyć wypracowany zysk.

Aby przyłączyć się do aktualnego trendu - czekamy na formację odwrotną która wygląda następująco: długi cień (ogon), mały korpus na górze świecy.

 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.