Bitcoin na poziomie lokalnego oporu 3700 USD

Data dodania: 18 lutego 2019 r. / Aktualizacja: 26 czerwca 2019 r.

Po silnych weekendowych wzrostach, Bitcoin dotarł do ciekawego miejsca - lokalnej strefy oporu - 3700 USD. Przez ostatnie dni cena BTC wzrosła o około 150 dolarów, z 3550 do 3700 USD (aktualnie).

Ostatnim razem, kiedy cena była w tych okolicach 8 lutego 2019 - odbiła się i spadła do okolic 3500 USD. Trzymamy kciuki za przebicie tego poziomu tym razem. A kiedy już zostanie przebity - będzie mógł służyć jako wsparcie.

Na wykresie godzinowym, prezentowanym poniżej - widać jak 8 lutego cena dotarła do 3700 i nie była w stanie pójść dalej. Dodatkowo, widzimy też ostatnie świece z długimi górnymi cieniami, które oznaczają, że teraz cena też może mieć kłopoty z przekroczeniem poziomu 3700 USD. Jednak, dzień jest jeszcze długi :)

Wykres dzienny BTC/USD wg strategii Ichimoku

  1. Cena przebiła chmurę.
  2. Tenkan Sen (czerwony) jest powyżej Kijun Sen (niebieski), a świeczki zamykają się powyżej nich.
  3. Chikou Span (zielony) jest pod chmurą.

Co z tego wynika? Wygląda na to, że Bitcoin jest w bardzo ciekawym miejscu i będziemy w najbliższych dniach świadkami jak BTC szybuje w górę lub leci w dół. Zamknięcie ceny ponad chmurą, ułożenie linii Tenkan nad Kijun, a ponad nimi cena - to sygnały na wzrosty. Wątpliwości budzi linia Chikou Span, która jest pod chmurą i jest możliwość, aby się od niej odbiła w dół.

Ten tydzień będzie ciekawy, obserwujemy!

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.