Konto walutowe w Aion Bank – analiza i opinie

Data dodania: 5 sierpnia 2022 r. / Aktualizacja: 19 sierpnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o koncie walutowym

 • Bank
  Konto walutowe Aion Bank

  Konto walutowe Aion Bank

 • Ranking kont

  11 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 19,99 złw zależności od wybranego planu 19,99 PLN / 29,99 PLN / 49,99 PLN
  Opłata za konto
 • 0 złPrzelewy SEPA: 0 PLN, przelewy SWIFT: 0 PLN
  Przelewy
 • 0 zł
  Bankomaty za granicą
 • 0 złw planie Light 11,99 zł, pozostałe plany 0 zł
  Karta wielowalutowa

Zakładam konto

Aion Bank to  gracz stosunkowo nowy na polskim rynku finansowym. Pojawił się w naszym kraju w 2021 roku. Działalność rozpoczął nieco wcześniej, w 2020 roku, a zarejestrowany jest w Belgii. Jednak Aion to polski projekt. Pomysłodawcą jest nie kto inny jak Wojciech Sobieraj, czyli założyciel dobrze znanego wszystkim Alior Banku. 

Aion Bank oprócz konta-planu w złotówkach oferuje również możliwość założenia 4 kont walutowych w EUR, USD, GBP i CHF. Sprawdziliśmy bardziej szczegółowo, czy opłaca się założyć konto walutowe w Aion Bank.

Opinie i ocena konta walutowego w Aion Bank

Składowe naszej oceny:
25% - Opłaty za prowadzenie 3,00/5
20% - Oferta walutowa 4,00/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 1) Oddaj swój głos → 5,00/5
10% - Karta wielowalutowa 4,00/5
10% - Kantor walutowy 4,00/5
5% - Wymagane konto osobiste 0,00/5
10% - Promocje 3,00/5
Całościowa ocena konta: 3,65/5

Kont0 walutowe w Aion Banku - plusy i minusy

Zalety kont walutowych w Aion Bank

Wady kont walutowych w Aion Banku

Wymiany walut bez limituŻeby założyć konto walutowe, musisz posiadać konto-plan w złotówkach, który jest płatny (19,99 zł/29,99 zł lub 49,99 zł miesięcznie)
Międzybankowe kursy wymiany 
Bezpłatne przelewy międzynarodowe 
Darmowe bankomaty 

Szczegóły konta walutowego Aion Bank

 • Rodzaj kantoruwymiana bezpośrednio z konta na konto
 • Strona internetowahttps://aion.eu/pl-pl/
 • Dostępne walutyEUR, USD, GBP, CHF
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa TAK
 • Założenie oraz prowadzenie konta19,99 PLN/29,99 PLN/49,99 PLN
 • Karta wielowalutowa11,99 PLN w planie Light / 0 PLN pozostałe plany
 • Wpłata lub wypłata waluty w oddziale banku
 • Przelew SEPA0 PLN
 • Przelew SWIFT0 PLN
 • Alert walutowy NIE

Konto walutowe w Aion Bank - opłaty i prowizje

Opłaty za konto walutowe i kartę w Aion Bank

Aion Bank nazywany jest bankowym Netflixem. Ten bank działa na zupełnie innych zasadach niż tradycyjne placówki, do których się przyzwyczailiśmy. Najważniejszą różnicą jest to, że wybierasz jeden z trzech płatnych planów i w nim masz zawarte różne usługi.

Podstawowy plan Light kosztuje 19,99 zł miesięcznie. Możesz uniknąć tej opłaty pod warunkiem, że przez cały miesiąc na koncie oszczędnościowym zapewnisz nie mniej niż 5000 zł. W tym pakiecie nie masz domyślnej karty fizycznej - możesz stworzyć bezpłatne karty wirtualne, lub też zamówić dodatkowo płatną kartę plastikową (11,99 zł).

Plan Smart kosztuje 29,99 zł miesięcznie, bez możliwości uniknięcia tej opłaty. Kartę fizyczną oraz wirtualne masz w tym planie bez dodatkowych opłat.

Najwyższy plan, czyli All-Inclusive to koszt aż 49,99 zł miesięcznie, i tu również nie ma możliwości, by za plan nie płacić. Tutaj również nie zapłacisz za kartę fizyczną czy wirtualną. 

Konta walutowe w każdym z pakietów prowadzone są bez żadnych dodatkowych opłat. Dodatkowo nie ma limitów wymiany waluty ani dodatkowych prowizji. Nie musisz wymieniać wcześniej waluty, po prostu płacisz nią, robisz przelew lub wypłacasz, a bank automatycznie przewalutowuje ją po kursie międzybankowym. Jeśli jednak chcesz wymienić walutę wcześniej, po prostu robisz sobie przelew z konta na konto w odpowiedniej walucie - i gotowe. Aion nie ma dodatkowych kantorów wymiany waluty, wszystko jest maksymalnie uproszczone.

Opłaty za wypłatę i wpłatę gotówki z konta walutowego Aion Bank

Aion Bank nie posiada stacjonarnych placówek, więc wpłata gotówki w oddziale jest automatycznie wykluczona. Co istotne, Aion nie pobiera prowizji za wypłaty gotówki z bankomatów, zarówno w złotówkach, jak też w innych walutach. Przed pierwszą wypłatą gotówki musisz aktywować tę funkcję w ustawieniach karty: sekcja "Finanse" na dole ekranu głównego w aplikacji -> karta i "Ustawienia".

Wpłat gotówki we wpłatomatach na ten moment w Aion Banku nie przewidziano. 

Opłaty za przelewy z konta walutowego w Aion Banku

W każdym planie masz za darmo wszystkie przelewy krajowe w złotówkach, oraz zagraniczne walutowe, zarówno SEPA w euro, jak i międzynarodowe SWIFT w innych walutach. Pamiętaj, że przy przelewie zagranicznym SWIFT Aion nie naliczy Ci opłaty, ale za to banki pośredniczące mogą to zrobić, na co Aion nie ma już wpływu. W planie Smart i All-Inclusive masz dodatkowo bezpłatne natychmiastowe przelewy europejskie SEPA w euro. W planie Light taki przelew jest płatny i kosztuje 4,99 zł.

Warto pamiętać, że przelewy na konto i z konta można wykonywać tylko w walutach zatwierdzonych przez Aion Bank, to znaczy: AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, JPY, NOK, PLN, RON, SEK, USD. Nie uda Ci się zrobić przelewu w innej walucie, a ewentualny taki przelew przychodzący zostanie cofnięty do nadawcy.

Przydatne dokumenty

Tabele opłat i prowizji

Ocena konta walutowego
5.0/5 (głosów: 1)

Komentarze