Konto dla studenta w banku Millennium — opinie i analiza

Data dodania: 9 września 2023 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.

Najważniejsze informacje o koncie

 • Bank
  Millennium Konto 360 dla młodych

  Millennium Konto 360 dla młodych

 • Ranking kont

  6 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 0 zł
  Przelewy
 • 0 zł/1 zł/5 zł0 zł — bankomaty Millennium1 zł — bankomaty Santander i Planet Cash5 zł — pozostałeWszystkie bankomaty za 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą/BLIKiem w miesiącu poprzednim.
  Bankomaty
 • 0 zł/5 zł0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą/BLIKiem w miesiącu poprzednim.
  Karta

Zakładam konto

Jeszcze nie tak dawno bank Millennium oferował osobom młodym Konto 360° Student.

Oczywiście nie tylko studenci mogli je założyć, ale wszystkie osoby w wieku 18-26 lat. 

Od jakiegoś czasu Konto 360° Student zmieniło się na nowe konto Millennium 360°. Nadal mogą je założyć osoby od 18 do 26 roku życia, za to niewielkim zmianom uległy opłaty za rachunek.

Dzisiaj dokonamy szczegółowej analizy rachunku Millennium 360° dla młodych i sprawdzimy opinie o koncie.

Opinie i ocena konta dla młodych w banku Millennium

Składowe naszej oceny:
40% - Opłaty za konto i kartę 4,75/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 1) Oddaj swój głos → 4,00/5
20% - Promocje 4,50/5
10% - Nowoczesne rozwiązania 4,00/5
10% - Dodatkowe usługi 4,75/5
Całościowa ocena konta: 4,48/5

Wady i zalety konta Millennium 360° dla młodych

Zalety

 • Bezwarunkowo darmowe konto osobiste — prowadzenie rachunku masz zawsze za 0 zł, bez konieczności zapewniania wpływów na konto czy transakcji kartą. 
 • Wystarczy 1 płatność kartą  lub BLIKiem w miesiącu, by konto studenckie oraz wypłaty z bankomatów wszystkich sieci były darmowe.
 • Do 25% zwrotów za zakupy w około 800 sklepach internetowych.

Wady

 • Jeśli zapomnisz o wykonaniu 1 płatności, bank naliczy opłatę za obsługę karty oraz bankomaty innych sieci.

Kto może założyć konto dla młodych w Millennium?

Konto to może założyć każdy, kto ma ukończone minimum 18 lat, ale nie ukończył jeszcze 26 lat. Nie musisz być studentem lub uczniem, wystarczy, że jesteś w odpowiednim wieku. 

Po ukończeniu 26 roku życia zmieniają się jedynie warunki prowadzenia rachunku, numer konta, loginy itd. pozostają bez zmian.

Opłaty i prowizje — szczegóły konta dla studenta w Millennium

 • Wiek18-26
 • WalutaPLN
 • Opłata za otwarcie rachunku0.00 PLN
 • Opłata za prowadzenie konta0.00 PLNBezwarunkowo.
 • Oprocentowanie konta0.00 %
 • Dostęp do bankowości internetowej i mobilnej TAK
 • Opłata za wyciąg elektroniczny z rachunku0.00 PLN
 • Opłata za wyciąg papierowy z rachunku9.90 PLN
 • Zlecenia przez telefon TAK
 • Autoryzacja transakcji internetowychSMS, APLIKACJA
 • Opłata autoryzacyjna transakcji0.00 PLN/0.15 PLNPłatne są sms-y autoryzacyjne.
 • Liczba bezpłatnych autoryzacjiBez ograniczeń w aplikacji mobilnej
 • Opłata za przelew wewnętrzny internetowy0.00 PLN
 • Opłata za przelew wewnętrzny w placówce banku11 PLN
 • Opłata za przelew wewnętrzny telefoniczny11 PLN
 • Opłata za przelew zewnętrzny internetowy0.00 PLN
 • Opłata za przelew zewnętrzny w placówce banku11 PLN
 • Opłata za przelew zewnętrzny telefoniczny11 PLN
 • Opłata za zlecenie stałe lub polecenie przelewu0.00 PLN
 • Opłata za przelew natychmiastowy internetowy9.90 PLN
 • Opłata za przelew internetowy SEPA w euro0.00 PLN
 • Opłata za przelew SEPA w placówce7.99 PLN
 • Przelew BLIK na telefon0.00 PLN
 • Opłata za użytkowanie karty0.00 PLN/5 PLN0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą/BLIKiem w miesiącu poprzednim.
 • Czy jest dostępna karta z własnym wizerunkiemNIE
 • Wypłaty BLIKiem ze wszystkich bankomatów w Polsce0.00 PLN/1 PLN/5 PLN0 zł z bankomatów Millennium.1 zł z bankomatów Planet Cash i Santander.5 zł pozostałe.0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą/BLIKiem w miesiącu poprzednim.
 • Wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce0.00 PLN/1 PLN/5 PLN0 zł z bankomatów Millennium.1 zł z bankomatów Planet Cash i Santander.5 zł pozostałe.0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą/BLIKiem w miesiącu poprzednim.
 • Wypłaty w ramach cashback podczas zakupów0.00 PLN

Analiza opłat do konta Millennium 360 dla młodych 

Opłata za konto Millennium 360 i kartę

Nowe konto Millennium 360 jest całkowicie darmowe. Nie musisz zapewniać żadnych wpływów czy transakcji. Po prostu jest za 0 zł, dla każdego, i to zarówno założenie, jak i prowadzenie konta.

Opłata za kartę lub płatności zbliżeniowe BLIK wynosi natomiast 5 zł miesięcznie, chyba że spełnisz jeden, bardzo prosty warunek. Mianowicie musisz zapłacić kartą lub BLIKiem minimum jeden raz w miesiącu, na dowolną kwotę. W tym miejscu na pewno warto wyjaśnić, o co chodzi z opłatą za płatności zbliżeniowe BLIK. 

Jeśli założysz konto Millennium 360 i zamówisz do niego kartę, to aby za nią nie płacić, musisz wykonać min. 1 płatność kartą lub BLIKiem. Jeśli natomiast nie zamówisz karty, ale aktywujesz płatności zbliżeniowe BLIK, to nadal będziesz musiał wykonać min. 1 płatność BLIKiem, by bank nie pobrał opłaty 5 zł. Jeśli nie zamówisz karty ani nie aktywujesz płatności zbliżeniowych BLIK, opłata się nie pobierze. 

Opłaty za przelewy w banku Millennium

W Millennium masz za darmo wszystkie zwykłe przelewy internetowe.

Podobnie jak internetowe przelewy SEPA w walucie euro.

Nie opłaca Ci się natomiast zlecać przelewów w oddziale banku, ponieważ wiąże się to z opłatami: 11 zł za przelew krajowy oraz 7,99 zł za przelew SEPA

Gdybyś zechciał wykonać przelew natychmiastowy przez bankowość, to bank pobierze za to 9,90 zł.

Bank nie pobiera opłaty za zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty.

Opłaty za wypłatę gotówki w Millennium

W każdym momencie możesz  bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów banku Millennium.

Jeśli w poprzednim miesiącu spełniłeś warunek min. 1 płatności kartą debetową lub BLIKiem, w miesiącu kolejnym zyskujesz nielimitowany dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce, a także bankomatów za granicą. Przykładowo: w maju płacisz raz kartą. Dzięki temu w czerwcu: po pierwsze, nie pobierze Ci się opłata za kartę/BLIKa, a po drugie, przez cały miesiąc możesz korzystać z bankomatów dowolnej sieci.

Gdybyś jednak nie zrobił tej jednej płatności BLIKiem kartą w miesiącu, to każda wypłata z bankomatu  Santander i Planet Cash kosztować Cię będzie 1 zł, a z pozostałych 5 zł. Nie warto natomiast wpłacać gotówki w kasie banku, ponieważ bank za tę usługę skasuje od Ciebie 11 zł prowizji. 

Warto również pamiętać, że wypłata pieniędzy w ramach cashbacku (czyli podczas zakupów w sklepie, na przykład w Żabce), jest za darmo. 

Na koniec dobra wiadomość dla wszystkich fanów BLIKa: wypłaty BLIKiem ze wszystkich bankomatów w Polsce są za darmo zawsze, niezależnie od tego, czy spełniłeś warunek w poprzednim miesiącu, czy też nie. 

Opłaty za wpłatę gotówki na konto Millennium 360

Możesz wpłacać gotówkę za darmo we wpłatomatach Millennium. Jeśli natomiast chciałbyś wpłacić gotówkę w kasie banku, kosztować Cię to będzie aż 11 zł. 

Jak założyć konto Millennium 360° dla młodych?

Millennium udostępnia całkiem sporo metod założenia rachunku. Sprawdźmy je dokładnie.

1. Jak założyć konto w Millennium przez internet?

Możesz wybrać weryfikację tożsamości poprzez logowanie do innego banku, na selfie bądź też możesz wybrać złożenie wniosku online z podpisaniem w oddziale. W banku Millennium nie ma możliwości zawarcia umowy za pośrednictwem kuriera.

Tożsamość potwierdzisz logowaniem do jednego z wymienionych banków: PKO BP, PEKAO S.A., ING, mBank, Alior Bank, Santander Bank Polska, BNP Paribas, Credit Agricole lub VeloBank (dawny Getin Bank). Jeśli Twojego banku nie ma wśród wymienionych, pozostaje założenie konta na selfie lub w oddziale. 

2. Założenie konta w Millennium w aplikacji mobilnej na selfie.

Bezpłatny rachunek dla młodych w wieku od 18 do 26 lat założysz także w aplikacji mobilnej banku na selfie. Oprócz uzupełnienia standardowych danych dołączasz krótkie video z nagraniem Twojej twarzy i głosu oraz zdjęcia dowodu osobistego. Konto jest aktywne w kilkanaście minut, ale musisz pamiętać o tym, że prędzej czy później i tak przyjdzie Ci odwiedzić placówkę banku: otwierając konto przez internet w banku Millennium S.A, otrzymasz domyślny limit płatności z konta w wysokości 5000 zł, który będziesz mógł zmienić tylko w placówce. Podobnie jest z dostępem do spraw urzędowych: najpierw musisz potwierdzić tożsamość w oddziale, by ta funkcjonalność została odblokowana w Twojej bankowości internetowej.

3. Jak założyć konto 360° student dla młodych osób w oddziale?

To proste: bierzesz dowód osobisty i udajesz się do placówki banku Millennium. Pracownik wszystko wyjaśni i założy Ci konto, które będzie od razu aktywne. 

Dlaczego warto otworzyć konto 360 dla młodych w Millennium?

1. Konto oszczędnościowe Profit

Bank Millennium regularnie organizuje kolejne edycje promocji na koncie oszczędnościowym Profit. Wystarczy, że ulokujesz na nim nowe środki i spełnisz dodatkowy warunek aktywności na rachunku, by mieć zapewnione podwyższone oprocentowanie.

2. Promocja z bonusem na start

Konto bankowe dla młodych w ofercie banku występuje bardzo często w promocji. Zazwyczaj polega ona na tym, że zakładając konto, musisz spełnić kilka prostych warunków, np. zasilić konto kwotą min. 1000 zł lub wykonać określone transakcje kartą. Nagroda jest atrakcyjna — z reguły to kilkaset złotych gotówki.

3. Do 25% zwrotów za zakupy, czyli moneyback w Millennium

Decydując się na konto 360 dla młodych, pamiętaj o zwrotach za płatności. Wystarczy, że do ulubionego sklepu internetowego (np. Allegro) wejdziesz z linku w aplikacji Millennium lub bankowości internetowej, po czym zrobisz zakupy. Możesz wypłacić uzbierane moneybacki w momencie, gdy uzbierasz co najmniej 21 zł.

Przydatne dokumenty:

Tabela opłat i prowizji do kont osobistych

Cennik dotyczący kart

 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze